Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARSOFT SRL

ARSOFT SRL

CUI 5140412 · SRL· Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ARSOFT SRL are sediul în Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 387,3 K lei, față de 411,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0,2%

Marja netă calculată este -0,2% în 2025, față de -0,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,2%

Datoriile raportate sunt 38,7 K lei în 2025, față de 42,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025387,3 K lei-6% față de anul anterior2020: 458.9002021: 471.6752022: 413.9962023: 433.5112024: 411.8582025: 387.260
Rezultat net 2025-627 leiPierdere redusă cu 48%2020: 1.3182021: 94.3122022: 22.6232023: 39.2632024: -1.2062025: -627
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202535 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 128.3482021: 132.4282022: 59.4212023: 76.0612024: 35.5922025: 34.965
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0236 K472 K2020: 458,9 K lei458,9 K20202021: 471,7 K lei471,7 K20212022: 414 K lei414 K20222023: 433,5 K lei433,5 K20232024: 411,9 K lei411,9 K20242025: 387,3 K lei387,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,3%29%58,4%2020: 0,3%0,3%20202021: 20%20%20212022: 5,5%5,5%20222023: 9,1%9,1%20232024: -0,3%-0,3%20242025: -0,2%-0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: -6% față de anul anterior.Marjă netă -0,2% · +0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202435,6 K lei
202535 K lei

Datorii raportate

202442,6 K lei
202538,7 K lei

Disponibilități bănești

202453,4 K lei
202549,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri433,5 K lei411,9 K lei387,3 K lei-6% față de anul anterior
Rezultat net39,3 K lei-1,2 K lei-627 leiPierdere redusă cu 48%
Capitaluri proprii76,1 K lei35,6 K lei35 K lei-1,8% față de anul anterior
Datorii40,3 K lei42,6 K lei38,7 K lei-9,2% față de anul anterior
Creanțe23,4 K lei22,3 K lei22,1 K lei-1,2% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-0,2%-0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / capitaluri proprii-1,8%-3,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat129.087 lei137.286 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,86×1,78×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări20,5 zile19,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
387.260
Rezultat net
-627
Angajați
3
Datorii
38.663
Active imobilizate
—
Active circulante
71.740
Capitaluri proprii
34.965
Venituri totale
387.687
Cheltuieli totale
376.927
Stocuri
—
Creanțe
22.072
Casă și conturi la bănci
49.668
Cheltuieli în avans
1.888
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
411.858
Rezultat net
-1.206
Angajați
3
Datorii
42.563
Active imobilizate
—
Active circulante
75.771
Capitaluri proprii
35.592
Venituri totale
412.002
Cheltuieli totale
401.095
Stocuri
—
Creanțe
22.336
Casă și conturi la bănci
53.435
Cheltuieli în avans
2.384
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
433.511
Rezultat net
39.263
Angajați
3
Datorii
40.270
Active imobilizate
—
Active circulante
114.081
Capitaluri proprii
76.061
Venituri totale
433.527
Cheltuieli totale
390.015
Stocuri
—
Creanțe
23.412
Casă și conturi la bănci
90.669
Cheltuieli în avans
2.250
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.996
Rezultat net
22.623
Angajați
3
Datorii
39.650
Active imobilizate
—
Active circulante
97.167
Capitaluri proprii
59.421
Venituri totale
414.014
Cheltuieli totale
387.319
Stocuri
—
Creanțe
22.806
Casă și conturi la bănci
74.361
Cheltuieli în avans
1.904
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
471.675
Rezultat net
94.312
Angajați
3
Datorii
45.140
Active imobilizate
—
Active circulante
175.849
Capitaluri proprii
132.428
Venituri totale
471.697
Cheltuieli totale
372.761
Stocuri
—
Creanțe
57.858
Casă și conturi la bănci
117.991
Cheltuieli în avans
1.719
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
458.900
Rezultat net
1.318
Angajați
3
Datorii
35.610
Active imobilizate
—
Active circulante
163.008
Capitaluri proprii
128.348
Venituri totale
461.096
Cheltuieli totale
455.508
Stocuri
—
Creanțe
90.324
Casă și conturi la bănci
72.684
Cheltuieli în avans
950
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-01-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

27 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5140412
Număr de înregistrare
J02/57/1994
Înmatriculare
21 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J02/57/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STEFAN CEL MARE 8/A Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEFAN CEL MARE 8/A Vladimirescu ARAD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 1994
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0257514408 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GROZA IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARSOFT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.1994
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J02/57/1994
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257514408 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT VLADIMIRESCU COM. VLADIMIRESCU, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.8/A
Cod poștal fiscal
317405
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
8/A
Localitatea sediului
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317405
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
8/A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317405

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
31 ianuarie 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (27) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA ARAD4 din 27 înregistrări (14,8%) · Vezi relația

COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC SA Arad4 din 27 înregistrări (14,8%) · Vezi relația

SC CENTRALA ELECTRICA DE TERMOFICARE HIDROCARBURI SA4 din 27 înregistrări (14,8%) · Vezi relația

Centrul de ingrijire pentru persoane virstnice Arad4 din 27 înregistrări (14,8%) · Vezi relația

Directia Judeteana de Evidenta a Persoanelor Arad3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)24 din 27 înregistrări (88,9%) · Vezi selecția

Servicii de asistenta tehnica informatica (Rev.2)3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2026Achiziție directă

Servicii informatice pentru modul salarizare-Evidenta personal si calcul salarii

Autoritate: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA ARAD

CPV 72212000-4 — Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212000-4

Vezi detaliile atribuirii →
13.343 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Program informatic - Salarii pentru angajati

Autoritate: Centrul de ingrijire pentru persoane virstnice Arad

CPV 72611000-6 — Servicii de asistenta tehnica informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72611000-6

Vezi detaliile atribuirii →
2.720 leiValoare publicată
4 mai 2026Achiziție directă

Servicii de asistență pentru software pentru programul de calcul salarii

Autoritate: Consiliul Judetean Arad

CPV 72212000-4 — Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212000-4

Vezi detaliile atribuirii →
13.860 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Achiziție directă

Program informatic - Salarii

Autoritate: Directia Judeteana de Evidenta a Persoanelor Arad

CPV 72212000-4 — Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.088 leiValoare publicată
27 aprilie 2026Achiziție directă

Servicii informatice pentru modul salarizare-Evidenta personal si calcul salarii

Autoritate: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA ARAD

CPV 72212000-4 — Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.155 leiValoare publicată
21 ianuarie 2026Achiziție directă

Servicii informatice pentru modul salarizare-Evidenta personal si calcul salarii

Autoritate: COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC SA Arad

CPV 72212000-4 — Servicii de programare de software de aplicatie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212000-4

Vezi detaliile atribuirii →
11.400 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Vladimirescu, Comuna VladimirescuCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI