Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ART BY STUDIO L'INSOLENCE S.R.L.

ART BY STUDIO L'INSOLENCE S.R.L.

CUI 37778991 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ART BY STUDIO L'INSOLENCE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 291,3 K lei, față de 295 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,9%

Marja netă calculată este 4,9% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+194,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025291,3 K lei-1,3% față de anul anterior2020: 218.2392021: 253.5542022: 281.4222023: 321.9022024: 295.0402025: 291.291
Rezultat net 202514,1 K lei+12.627,9% față de anul anterior2020: 31.6132021: 71.6512022: 77.6552023: 59.9392024: 1112025: 14.128
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202555,8 K lei-60,9% față de anul anterior2020: -25.2702021: 46.3802022: 124.0362023: 183.9752024: 142.7822025: 55.799
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0161 K322 K2020: 218,2 K lei218,2 K20202021: 253,6 K lei253,6 K20212022: 281,4 K lei281,4 K20222023: 321,9 K lei321,9 K20232024: 295 K lei295 K20242025: 291,3 K lei291,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,1%28,3%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902020: 14,5%14,5%20202021: 28,3%28,3%20212022: 27,6%27,6%20222023: 18,6%18,6%20232024: 0%0%20242025: 4,9%4,9%2025

Cifra de afaceri: -1,3% față de anul anterior. Marja netă: 4,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii55,8 K lei-60,9% față de anul anterior
Datorii109,3 K lei+246% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri321,9 K lei295 K lei291,3 K lei-1,3% față de anul anterior
Rezultat net59,9 K lei111 lei14,1 K lei+12.627,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii184 K lei142,8 K lei55,8 K lei-60,9% față de anul anterior
Datorii12,9 K lei31,6 K lei109,3 K lei+246% față de anul anterior
Creanțe7,7 K lei2,4 K lei7 K lei+194,6% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,9%3,1%n=9.1900%1,3%n=13.055
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)33,8%1,3%n=5.33881,9%-3,6%n=7.667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,2%97,2%n=5.33818,1%99,7%n=7.667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,4%29,4%n=5.3383,5%28,9%n=7.667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,6%2%n=5.3330,1%0%n=7.661
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive25,3%37%n=5.2230,1%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,4×0,52×n=10.5145,32×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,7 zile10,68 zilen=6.3302,91 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36026,61 zile22,52 zilen=5.28747,9 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați291.291 lei76.053 lein=5.763295.040 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.291
Rezultat net
14.128
Angajați
1
Datorii
109.320
Active imobilizate
12.222
Active circulante
152.897
Capitaluri proprii
55.799
Venituri totale
292.024
Cheltuieli totale
275.034
Stocuri
21.535
Creanțe
7.036
Casă și conturi la bănci
124.326
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.040
Rezultat net
111
Angajați
1
Datorii
31.595
Active imobilizate
6.124
Active circulante
168.147
Capitaluri proprii
142.782
Venituri totale
295.040
Cheltuieli totale
292.038
Stocuri
39.253
Creanțe
2.388
Casă și conturi la bănci
126.506
Cheltuieli în avans
106
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
321.902
Rezultat net
59.939
Angajați
2
Datorii
12.926
Active imobilizate
-4.651
Active circulante
201.552
Capitaluri proprii
183.975
Venituri totale
322.216
Cheltuieli totale
259.058
Stocuri
—
Creanțe
7.735
Casă și conturi la bănci
193.817
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.422
Rezultat net
77.655
Angajați
2
Datorii
9.519
Active imobilizate
-4.651
Active circulante
138.206
Capitaluri proprii
124.036
Venituri totale
281.844
Cheltuieli totale
201.375
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
138.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.554
Rezultat net
71.651
Angajați
2
Datorii
47.595
Active imobilizate
-4.593
Active circulante
98.568
Capitaluri proprii
46.380
Venituri totale
253.605
Cheltuieli totale
179.419
Stocuri
2.283
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
96.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.239
Rezultat net
31.613
Angajați
3
Datorii
89.315
Active imobilizate
-4.242
Active circulante
68.287
Capitaluri proprii
-25.270
Venituri totale
221.119
Cheltuieli totale
187.323
Stocuri
2.597
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
65.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37778991
Număr de înregistrare
J2017003826126
Înmatriculare
16 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017003826126
Formă juridică
SRL
Sediu social
EDGAR QUINET 32 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str EDGAR QUINET 32 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iunie 2017
Înregistrare fiscală
25 iulie 2025
Telefon
0741463684 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GUDOR LIVIU-NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ART BY STUDIO LINSOLENCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.06.2017
Înregistrare fiscală
16 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017003826126
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0741463684 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. EDGAR QUINET, NR.32, AP.35
Strada sediului
Str. Edgar Quinet
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Edgar Quinet
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2024
TVA până la
14 ianuarie 2025
Anulare operată la
14 ianuarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2024
TVA la încasare până la
14 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
7 februarie 2025
Publicare TVA la încasare
8 februarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI