265.706 lei în total.
ANAF · 2026-06-30ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L. are sediul în Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025Marja netă calculată este 19,1% în 2025, față de 12,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +16,5% față de anul anterior. Marja netă: 19,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 667,5 K lei | 2,3 mil. lei | 2,6 mil. lei | +16,5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 370,1 K lei | 280,8 K lei | 501,2 K lei | +78,5% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 370,3 K lei | 651,2 K lei | 1,2 mil. lei | +77% față de anul anterior |
| Datorii | 412,3 K lei | 996,1 K lei | 1,9 mil. lei | +86,1% față de anul anterior |
| Creanțe | 192,4 K lei | 491,5 K lei | 497 K lei | +1,1% față de anul anterior |
| Angajați | 5 | 13 | 12 | -7,7% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 19,1% | 9,1%n=21.873 | 12,4% | 8,4%n=33.726 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 38,9% | 34,2%n=18.786 | 39,5% | 36,9%n=27.247 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 62,5% | 64,5%n=18.786 | 60,5% | 61,3%n=27.247 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 82,1% | 20,4%n=18.786 | 68,4% | 19,4%n=27.247 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 16,9% | 2,2%n=18.775 | 17% | 2%n=27.231 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 43,5% | 19,6%n=21.049 | 43,1% | 24,6%n=31.114 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,29× | 1,04×n=30.383 | 0,52× | 1,12×n=44.266 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 68,04 zile | 95,63 zilen=19.903 | 78,36 zile | 92,22 zilen=29.935 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 0,58 zile | 21,06 zilen=11.572 | 1,78 zile | 20,51 zilen=16.724 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 219.125 lei | 146.488 lein=18.342 | 173.674 lei | 126.637 lein=29.144 |
Istoric financiar complet · 3 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.629.503
- Rezultat net
- 501.215
- Angajați
- 12
- Datorii
- 1.853.683
- Active imobilizate
- 2.435.973
- Active circulante
- 529.680
- Capitaluri proprii
- 1.152.373
- Venituri totale
- 3.268.047
- Cheltuieli totale
- 2.667.083
- Stocuri
- 4.234
- Creanțe
- 496.966
- Casă și conturi la bănci
- 28.480
- Cheltuieli în avans
- 40.403
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.257.765
- Rezultat net
- 280.809
- Angajați
- 13
- Datorii
- 996.130
- Active imobilizate
- 1.127.284
- Active circulante
- 520.004
- Capitaluri proprii
- 651.158
- Venituri totale
- 2.365.781
- Cheltuieli totale
- 2.031.484
- Stocuri
- 11.134
- Creanțe
- 491.469
- Casă și conturi la bănci
- 17.401
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 667.469
- Rezultat net
- 370.149
- Angajați
- 5
- Datorii
- 412.280
- Active imobilizate
- 579.279
- Active circulante
- 203.350
- Capitaluri proprii
- 370.349
- Venituri totale
- 696.855
- Cheltuieli totale
- 319.737
- Stocuri
- 2.286
- Creanțe
- 192.432
- Casă și conturi la bănci
- 8.632
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
265.706 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
265.706 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-07-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 148.152 lei | 8.682 lei | 156.834 lei | 156.834 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 75.889 lei | 1.930 lei | 77.819 lei | 77.819 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 30.283 lei | 770 lei | 31.053 lei | 31.053 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
8 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 48556265
- Număr de înregistrare
- J2023001190046
- Înmatriculare
- 28 iulie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023001190046
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- NICOLAE BĂLCESCU 1236 Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu Bacău · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- G NICOLAE BĂLCESCU 1236 Nicolae Bălcescu BACĂU · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 28 iulie 2023
- Înregistrare fiscală
- 13 iunie 2025
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BOTEZATU ANDREI
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 28.07.2023
- Înregistrare fiscală
- 28 iulie 2023
- Număr registrul comerțului
- J2023001190046
- Cod CAEN
- 4100
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. BACĂU, SAT NICOLAE BĂLCESCU COM. NICOLAE BĂLCESCU, G NICOLAE BĂLCESCU, NR.1236, STR. DN2
- Cod poștal fiscal
- 607355
- Strada sediului
- G NICOLAE BĂLCESCU
- Numărul sediului
- 1236
- Localitatea sediului
- Sat Nicolae Bălcescu Com. Nicolae Bălcescu
- Județul sediului
- BACĂU
- Codul poștal al sediului
- 607355
- Detalii sediu
- Str. DN2
- Strada domiciliului fiscal
- G NICOLAE BĂLCESCU
- Numărul domiciliului fiscal
- 1236
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Nicolae Bălcescu Com. Nicolae Bălcescu
- Județul domiciliului fiscal
- BACĂU
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 607355
- Detalii domiciliu fiscal
- Str. DN2
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 decembrie 2023
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 martie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (8) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Comuna Ciocani (Primaria Comunei Ciocani Vaslui)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi relația
Comuna Vulturu1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
COMUNA HOMOCEA1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
COMUNA ROSIORI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
COMUNA LIPOVA (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI LIPOVA)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Diverse utilaje cu utilizare speciala (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Balast (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Autovehicule de mare capacitate (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Excavatoare mecanice (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Lucrari de excavare si de terasament (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
PRESTATII EXCAVATOR 18 TONE
Autoritate: Comuna Ciocani (Primaria Comunei Ciocani Vaslui)
CPV 43262100-8 — Excavatoare mecanice (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →TRANSPORT UTILAJE-TRAILER
Autoritate: Comuna Ciocani (Primaria Comunei Ciocani Vaslui)
CPV 34140000-0 — Autovehicule de mare capacitate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →CONCASARE BETOANE
Autoritate: Comuna Ciocani (Primaria Comunei Ciocani Vaslui)
CPV 42990000-2 — Diverse utilaje cu utilizare speciala (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Furnizare agregate minerale și servicii de închiriere utilaje pentru întreținere drumuri comunale
Autoritate: COMUNA MARGINENI (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI MARGINENI)
CPV 45500000-2 — Inchiriere de utilaje si de echipament de constructii si de lucrari publice cu operator (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achiziție servicii de concasare a betonului și a fracțiilor de beton
Autoritate: Comuna Vulturu
CPV 42990000-2 — Diverse utilaje cu utilizare speciala (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie de lucrrai pentru obiectivul Amenajare loc de joaca in sat Rosiori, comuna Rosiori, județu
Autoritate: COMUNA ROSIORI
CPV 45212130-6 — Lucrari de constructii de parcuri de distractie (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
52 activități autorizate
CAEN 0510 Rev. 3Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
CAEN 0520 Rev. 3Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
CAEN 0710 Rev. 3Extracția minereurilor feroase
CAEN 0721 Rev. 3Extracția minereurilor de uraniu și toriu
CAEN 0729 Rev. 3Extracția altor minereuri metalifere neferoase
CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei
CAEN 0893 Rev. 3Extracția sării
CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.
CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice
CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie
CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2023–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.