Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ART LIFE MODERNA S.R.L.

ART LIFE MODERNA S.R.L.

CUI 32061049 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ART LIFE MODERNA S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 87,9 K lei, față de 96,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut57,5%

Marja netă calculată este 57,5% în 2025, față de 43,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,6%

Datoriile raportate sunt 57,2 K lei în 2025, față de 58,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202587,9 K lei-9,2% față de anul anterior2020: 151.7422021: 79.1412022: 153.8862023: 107.8142024: 96.7662025: 87.875
Rezultat net 202550,5 K lei+20,9% față de anul anterior2020: 60.5952021: 14.2772022: 85.8132023: 57.9612024: 41.7812025: 50.524
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025250,8 K lei+25,4% față de anul anterior2020: 218.3452021: 14.4772022: 100.2902023: 158.2522024: 200.0322025: 250.820
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate077 K154 K2020: 151,7 K lei151,7 K20202021: 79,1 K lei79,1 K20212022: 153,9 K lei153,9 K20222023: 107,8 K lei107,8 K20232024: 96,8 K lei96,8 K20242025: 87,9 K lei87,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,7%57,5%Mediana sectorului (2025): 15,9% · n=13572020: 39,9%39,9%20202021: 18%18%20212022: 55,8%55,8%20222023: 53,8%53,8%20232024: 43,2%43,2%20242025: 57,5%57,5%2025

Cifra de afaceri: -9,2% față de anul anterior. Marja netă: 57,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii250,8 K lei+25,4% față de anul anterior
Datorii57,2 K lei-1,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri107,8 K lei96,8 K lei87,9 K lei-9,2% față de anul anterior
Rezultat net58 K lei41,8 K lei50,5 K lei+20,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii158,3 K lei200 K lei250,8 K lei+25,4% față de anul anterior
Datorii61,3 K lei58,2 K lei57,2 K lei-1,6% față de anul anterior
Creanțe205,2 K lei247,2 K lei294,3 K lei+19,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri57,5%15,9%n=1.35743,2%18,9%n=1.438
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—60%n=89677,5%68,4%n=967
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—39,6%n=89622,5%31,4%n=967
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—10,6%n=8960,2%9,5%n=967
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—17,9%n=89516,2%18,2%n=967
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive20,1%49,7%n=1.23320,9%42,3%n=1.325
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,38×2,01×n=1.5134,43×2,56×n=1.615
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.205,52 zile67,59 zilen=1.246919,5 zile56,23 zilen=1.320
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,25 zile2,71 zilen=4210,23 zile2,67 zilen=450

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.875
Rezultat net
50.524
Angajați
—
Datorii
57.225
Active imobilizate
—
Active circulante
308.045
Capitaluri proprii
250.820
Venituri totale
87.875
Cheltuieli totale
28.188
Stocuri
62
Creanțe
294.263
Casă și conturi la bănci
13.720
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.766
Rezultat net
41.781
Angajați
—
Datorii
58.152
Active imobilizate
527
Active circulante
257.657
Capitaluri proprii
200.032
Venituri totale
96.866
Cheltuieli totale
46.332
Stocuri
62
Creanțe
247.156
Casă și conturi la bănci
10.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.814
Rezultat net
57.961
Angajați
—
Datorii
61.330
Active imobilizate
6.208
Active circulante
213.374
Capitaluri proprii
158.252
Venituri totale
107.814
Cheltuieli totale
40.361
Stocuri
62
Creanțe
205.236
Casă și conturi la bănci
8.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.886
Rezultat net
85.813
Angajați
—
Datorii
84.759
Active imobilizate
11.889
Active circulante
173.160
Capitaluri proprii
100.290
Venituri totale
153.891
Cheltuieli totale
63.460
Stocuri
62
Creanțe
170.979
Casă și conturi la bănci
2.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.141
Rezultat net
14.277
Angajați
1
Datorii
177.161
Active imobilizate
17.569
Active circulante
173.934
Capitaluri proprii
14.477
Venituri totale
79.141
Cheltuieli totale
63.354
Stocuri
62
Creanțe
173.663
Casă și conturi la bănci
209
Cheltuieli în avans
135
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.742
Rezultat net
60.595
Angajați
—
Datorii
924
Active imobilizate
20.553
Active circulante
198.349
Capitaluri proprii
218.345
Venituri totale
151.818
Cheltuieli totale
86.662
Stocuri
62
Creanțe
153.381
Casă și conturi la bănci
44.906
Cheltuieli în avans
367
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-07-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32061049
Număr de înregistrare
J2013000991032
Înmatriculare
25 iulie 2013
EUID
ROONRC.J2013000991032
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTRUCTORILOR 7 4 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CONSTRUCTORILOR 7 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iulie 2013
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025
Telefon
0720217860 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂUNESCU ANCA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ART LIFE MODERNA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.07.2013
Înregistrare fiscală
25 iulie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000991032
Cod CAEN
7430
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0720217860 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. CONSTRUCTORILOR, NR.7, BL.4, SC.C, ET.3, AP.15
Cod poștal fiscal
110206
Strada sediului
Str. Constructorilor
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110206
Strada domiciliului fiscal
Str. Constructorilor
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 7430
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI