Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTA MEŞTEŞUGARILOR - SOCIETATE COOPERATIVĂ

ARTA MEŞTEŞUGARILOR - SOCIETATE COOPERATIVĂ

CUI 1529175 · SC· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ARTA MEŞTEŞUGARILOR - SOCIETATE COOPERATIVĂ are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,3 mil. lei, față de 4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4,5%

Marja netă calculată este -4,5% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,4%

Datoriile raportate sunt 604 K lei în 2025, față de 532,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,3 mil. lei+7,7% față de anul anterior2020: 2.492.1752021: 2.870.1532022: 3.581.0292023: 3.587.0782024: 4.027.7562025: 4.336.760
Rezultat net 2025-195,3 K leiFără an comparabil2020: 02021: -32.8992022: 02023: -49.4072024: 02025: -195.272
Angajați 202542+2,4% față de anul anterior2020: 352021: 362022: 472023: 472024: 412025: 42
Capitaluri proprii 20252,4 mil. lei-5,1% față de anul anterior2020: 2.477.2512021: 2.407.7822022: 2.484.9152023: 2.458.5082024: 2.515.5332025: 2.386.361
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,5 mil. lei2,5 mil.20202021: 2,9 mil. lei2,9 mil.20212022: 3,6 mil. lei3,6 mil.20222023: 3,6 mil. lei3,6 mil.20232024: 4 mil. lei4 mil.20242025: 4,3 mil. lei4,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,5%-1,8%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=242020: 0%0%20202021: -1,1%-1,1%20212022: 0%0%20222023: -1,4%-1,4%20232024: 0%0%20242025: -4,5%-4,5%2025

Cifra de afaceri: +7,7% față de anul anterior. Marja netă: -4,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,4 mil. lei-5,1% față de anul anterior
Datorii604 K lei+13,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,6 mil. lei4 mil. lei4,3 mil. lei+7,7% față de anul anterior
Rezultat net-49,4 K lei0 lei-195,3 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,5 mil. lei2,5 mil. lei2,4 mil. lei-5,1% față de anul anterior
Datorii653 K lei532,4 K lei604 K lei+13,4% față de anul anterior
Creanțe413,2 K lei420,1 K lei339,4 K lei-19,2% față de anul anterior
Angajați474142+2,4% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4,5%0%n=240%0%n=64
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,9%33,5%n=2578,5%42%n=63
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,2%62,3%n=2516,6%58%n=63
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)79,2%29,9%n=2581,1%38%n=63
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6,2%0%n=250%0%n=63
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-8,2%0%n=200%0%n=53
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,08×0,95×n=281,14×0,88×n=75
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36028,17 zile69 zilen=2437,55 zile56,89 zilen=62
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,76 zile55,09 zilen=217,56 zile41,22 zilen=56
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați103.256 lei120.620 lein=2498.238 lei108.543 lein=59

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.336.760
Rezultat net
-195.272
Angajați
42
Datorii
604.010
Active imobilizate
2.491.137
Active circulante
653.894
Capitaluri proprii
2.386.361
Venituri totale
4.337.080
Cheltuieli totale
4.532.352
Stocuri
81.411
Creanțe
339.391
Casă și conturi la bănci
233.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
154.660
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
316.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.027.756
Rezultat net
0
Angajați
41
Datorii
532.415
Active imobilizate
2.596.990
Active circulante
605.619
Capitaluri proprii
2.515.533
Venituri totale
4.048.139
Cheltuieli totale
3.975.239
Stocuri
84.586
Creanțe
420.080
Casă și conturi la bănci
100.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
154.661
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.587.078
Rezultat net
-49.407
Angajați
47
Datorii
653.010
Active imobilizate
2.661.788
Active circulante
604.748
Capitaluri proprii
2.458.508
Venituri totale
3.698.477
Cheltuieli totale
3.738.499
Stocuri
81.202
Creanțe
413.246
Casă și conturi la bănci
110.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
155.018
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
245.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.581.029
Rezultat net
0
Angajați
47
Datorii
495.359
Active imobilizate
2.576.963
Active circulante
558.329
Capitaluri proprii
2.484.915
Venituri totale
3.582.351
Cheltuieli totale
3.472.716
Stocuri
106.888
Creanțe
231.311
Casă și conturi la bănci
220.130
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
155.018
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
222.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.870.153
Rezultat net
-32.899
Angajați
36
Datorii
519.504
Active imobilizate
2.600.864
Active circulante
481.440
Capitaluri proprii
2.407.782
Venituri totale
2.870.381
Cheltuieli totale
2.902.631
Stocuri
118.360
Creanțe
229.526
Casă și conturi la bănci
133.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
155.018
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
231.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.492.175
Rezultat net
0
Angajați
35
Datorii
584.329
Active imobilizate
2.758.533
Active circulante
458.065
Capitaluri proprii
2.477.251
Venituri totale
2.607.688
Cheltuieli totale
2.313.293
Stocuri
147.597
Creanțe
236.364
Casă și conturi la bănci
74.104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
155.018
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
267.570
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 3827/311/20262026-04-01 · Judecătoria SLATINA · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-09-24 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta PPC ENERGIE S.A., în contradictoriu cu pârâta ARTA MESTESUGARILOR SOCIETATE COOPERATIVA. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 37.491,70 lei, cu titlu de debit principal, reprezentând contravaloare factură. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge cererea privind acordarea unui termen e?alonat de plată a sumei de 37.491,70 lei, formulată de pârâtă. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Slatina. Pronun?ată astăzi, 24.09.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.

Document: _Hotarare 4397/2026 · 2026-09-24

2026-09-22 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronun?area la data de 24.09.2026, pentru când pronun?area se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei. Cale de atac odată cu fondul. Pronun?ată astăzi, 22.09.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-09-22

2026-09-15 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 22.09.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.09.2026

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-09-15

2026-06-16 · 09:00

Amână cauza

In vederea comunicarii intampinarii

Document: incheieredesedinta · 2026-06-16

Dosar 1920/104/20242024-10-01 · Tribunalul OLT · Pârât

obligaţie de a face · Fond

5 termene · ultima soluție: Constată perimată cererea

2026-09-17 · 10:00

Constată perimată cererea

Admite excepţia perimării cererii, invocată de către instan?a de judecată, din oficiu. Constată perimată cererea. Cu recurs în termen de 5 zile de la pronunţare, ce se va depune la Tribunalul Olt, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, 17.09.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: _Hotarare 664/2026 · 2026-09-17

2026-01-22 · 09:30

242 NCPC/155-1 CPC

În baza art. 242 alin.1 C.p.c, suspendă judecata cauzei pentru neîndeplinirea obligaţiilor stabilite în sarcina reclamantului prin Încheierea din 09 octombrie 2025. Cu recurs pe toată durata suspendării, care se va depune la Tribunalul Olt, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, 22.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: incheiereSuspendare · 2026-01-22

2025-10-09 · 09:30

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Olt nr. 3/26.08.2025, potrivit căreia Tribunalul Olt a hotărât care anume cauze sunt urgente si vor fi soluţionate şi reţinând că obiectul prezentei cauze nu se circumscrie cauzelor urgente prev. la art. 3 din Hotărâre, va amâna judecarea cauzei la data de 22.01.2026, ora 09:30.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-09

2025-04-24 · 09:30

Amână cauza

Amână cauza la data de 09.10.2025, ora 9:30, la solicitarea reprezentantului convenţional al reclamantului.

Document: incheieredesedinta · 2025-04-24

2025-02-13 · 09:30

Amână cauza

Amână cauza la data de 24.04.2025, ora 9:30, pentru când se va emite adresa către pârâtă.

Document: incheieredesedinta · 2025-02-13

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

6 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1529175
Număr de înregistrare
C2005000016281
Înmatriculare
7 octombrie 2005
EUID
ROONRC.C2005000016281
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. SG. MAJ. DOROBANTU CONSTANTIN 11 Municipiul Slatina Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SG. MAJ. DOROBANTU CONSTANTIN 11 Slatina OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
2 februarie 2026
Telefon
0249437540 · Firme cu același număr
Fax
0249422978

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎRSTEA CRISTIANA
administrator
DOROBANȚU FELICIA
administrator
LAZĂR DRAGOȘ-ȘTEFAN
administrator
PRODEA MARIA
administrator
PĂUNA FLORINA
reprezentant al persoanei juridice
CÂMPAN MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTA MEŞTEŞUGARILOR - SOCIETATE COOPERATIVĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000016281
Cod CAEN
1429
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Telefon
0249437540 · Firme cu același număr
Fax
0249422978 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. SG. MAJ. DOROBANŢU CONSTANTIN, NR.11
Strada sediului
Str. Sg. maj. Dorobanţu Constantin
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Strada domiciliului fiscal
Str. Sg. maj. Dorobanţu Constantin
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9523 Rev. 2Repararea încălțămintei și a articolelor din piele

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 5540 Rev. 1Baruri

CAEN 9302 Rev. 1Coafura și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaStrada Sg. Maj. Dorobantu ConstantinCAEN 1429
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI