Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTACONSTRUCT SRL

ARTACONSTRUCT SRL

CUI 19009671 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARTACONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+197,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 104,8 K lei, față de 35,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,5%

Marja netă calculată este 69,5% în 2025, față de 40% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+288,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025104,8 K lei+197,2% față de anul anterior2022: 13.1412023: 23.1522024: 35.2612025: 104.800
Rezultat net 202572,8 K lei+415,9% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 6.5772023: 8.7742024: 14.1102025: 72.799
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202574,1 K lei+417% față de anul anterior2020: 15.8482021: 15.8482022: 6.7772023: 11.1992024: 14.3292025: 74.085
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate052 K105 K—2020—20212022: 13,1 K lei13,1 K20222023: 23,2 K lei23,2 K20232024: 35,3 K lei35,3 K20242025: 104,8 K lei104,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,7%69,5%202020212022: 50%50%20222023: 37,9%37,9%20232024: 40%40%20242025: 69,5%69,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +197,2% față de anul anterior.Marjă netă 69,5% · +29,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202414,3 K lei
202574,1 K lei

Datorii raportate

202416,6 K lei
20257,1 K lei

Disponibilități bănești

20242,9 K lei
202515,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri23,2 K lei35,3 K lei104,8 K lei+197,2% față de anul anterior
Rezultat net8,8 K lei14,1 K lei72,8 K lei+415,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii11,2 K lei14,3 K lei74,1 K lei+417% față de anul anterior
Datorii15,3 K lei16,6 K lei7,1 K lei-57,5% față de anul anterior
Creanțe570 lei13 K lei50,7 K lei+288,5% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă69,5%40%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)89,7%45,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii98,3%98,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)91,3%46,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)8,7%53,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate18,5%48,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale9,37×0,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări174,1 zile133,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.800
Rezultat net
72.799
Angajați
—
Datorii
7.057
Active imobilizate
14.987
Active circulante
66.155
Capitaluri proprii
74.085
Venituri totale
104.817
Cheltuieli totale
19.744
Stocuri
—
Creanțe
50.678
Casă și conturi la bănci
15.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.261
Rezultat net
14.110
Angajați
—
Datorii
16.624
Active imobilizate
14.987
Active circulante
15.966
Capitaluri proprii
14.329
Venituri totale
35.261
Cheltuieli totale
17.826
Stocuri
—
Creanțe
13.043
Casă și conturi la bănci
2.923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.152
Rezultat net
8.774
Angajați
—
Datorii
15.265
Active imobilizate
15.204
Active circulante
11.260
Capitaluri proprii
11.199
Venituri totale
23.152
Cheltuieli totale
12.289
Stocuri
138
Creanțe
570
Casă și conturi la bănci
10.552
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.141
Rezultat net
6.577
Angajați
—
Datorii
14.981
Active imobilizate
15.465
Active circulante
6.293
Capitaluri proprii
6.777
Venituri totale
13.141
Cheltuieli totale
6.167
Stocuri
—
Creanțe
4.352
Casă și conturi la bănci
1.941
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
158
Active imobilizate
14.956
Active circulante
900
Capitaluri proprii
15.848
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
900
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
150
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
8
Active imobilizate
14.956
Active circulante
900
Capitaluri proprii
15.848
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
900
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-01-28; reactivare la 2021-12-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-01-28; reactivare la 2021-12-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-12-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19009671
Număr de înregistrare
J38/738/2006
Înmatriculare
12 septembrie 2006
EUID
ROONRC.J38/738/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Popa Şapcă 39 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea
Adresă fiscală
Str. Popa Şapcă 39 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
17 decembrie 2021
Înregistrare fiscală
3 octombrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMA CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTACONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 17.12.2021
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2006
Număr registrul comerțului
J38/738/2006
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
0350806407 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. POPA ŞAPCĂ, NR.39
Cod poștal fiscal
240590
Strada sediului
Str. Popa Şapcă
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
240590
Strada domiciliului fiscal
Str. Popa Şapcă
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
240590

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
6 ianuarie 2022
Perioada 1: TVA până la
5 octombrie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
5 octombrie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 septembrie 2006
Perioada 2: TVA până la
29 decembrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
4 ianuarie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
29 decembrie 2015
Actualizare TVA la încasare
6 ianuarie 2016
Publicare TVA la încasare
7 ianuarie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 ianuarie 2016
Reactivare
29 decembrie 2021
Publicarea deciziei
10 martie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaStrada Popa ŞapcăCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI