Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTDECO VERITAS DESIGN S.R.L.

ARTDECO VERITAS DESIGN S.R.L.

CUI 39984351 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARTDECO VERITAS DESIGN S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+164,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 50 K lei, față de 18,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut68,2%

Marja netă calculată este 68,2% în 2025, față de -257,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202550 K lei+164,5% față de anul anterior2020: 67.5172021: 78.6032022: 126.0502023: 12.5842024: 18.9032025: 50.000
Rezultat net 202534,1 K lei+170% față de anul anterior2020: -58.4092021: -52.0502022: -1.0552023: -72.7632024: -48.7022025: 34.109
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025144,3 K lei-34,6% față de anul anterior2020: 395.1962021: 343.1462022: 342.0912023: 269.3282024: 220.6262025: 144.349
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K126 K2020: 67,5 K lei67,5 K20202021: 78,6 K lei78,6 K20212022: 126,1 K lei126,1 K20222023: 12,6 K lei12,6 K20232024: 18,9 K lei18,9 K20242025: 50 K lei50 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-578,2%-255%68,2%Mediana sectorului (2025): 20,6% · n=9072020: -86,5%-86,5%20202021: -66,2%-66,2%20212022: -0,8%-0,8%20222023: -578,2%-578,2%20232024: -257,6%-257,6%20242025: 68,2%68,2%2025

Cifra de afaceri: +164,5% față de anul anterior. Marja netă: 68,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii144,3 K lei-34,6% față de anul anterior
Datorii30,6 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri12,6 K lei18,9 K lei50 K lei+164,5% față de anul anterior
Rezultat net-72,8 K lei-48,7 K lei34,1 K lei+170% față de anul anterior
Capitaluri proprii269,3 K lei220,6 K lei144,3 K lei-34,6% față de anul anterior
Datorii26,7 K lei0 lei30,6 K leiFără an comparabil
Creanțe295,6 K lei216,5 K lei221,9 K lei+2,5% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri68,2%20,6%n=907-257,6%23,8%n=1.366
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,5%57,1%n=632100%63,8%n=914
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)11,1%41,5%n=6320%34,7%n=914
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,8%13,8%n=6321,4%10,8%n=914
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,4%14,1%n=630-22,1%18%n=913
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive23,6%35%n=878-22,1%53,5%n=1.282
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,83×1,74×n=1.132—2,12×n=1.623
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.597,99 zile76,41 zilen=7944.124,07 zile64,36 zilen=1.121
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—143.424 lein=51318.903 lei144.145 lein=812

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.000
Rezultat net
34.109
Angajați
—
Datorii
30.563
Active imobilizate
4.975
Active circulante
269.937
Capitaluri proprii
144.349
Venituri totale
50.000
Cheltuieli totale
9.256
Stocuri
—
Creanțe
221.943
Casă și conturi la bănci
47.994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
100.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.903
Rezultat net
-48.702
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
3.084
Active circulante
217.542
Capitaluri proprii
220.626
Venituri totale
18.903
Cheltuieli totale
67.420
Stocuri
—
Creanțe
216.548
Casă și conturi la bănci
994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.584
Rezultat net
-72.763
Angajați
1
Datorii
26.709
Active imobilizate
—
Active circulante
296.037
Capitaluri proprii
269.328
Venituri totale
12.584
Cheltuieli totale
85.224
Stocuri
—
Creanțe
295.583
Casă și conturi la bănci
454
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.050
Rezultat net
-1.055
Angajați
2
Datorii
52.233
Active imobilizate
—
Active circulante
394.324
Capitaluri proprii
342.091
Venituri totale
126.050
Cheltuieli totale
125.870
Stocuri
—
Creanțe
390.008
Casă și conturi la bănci
4.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.603
Rezultat net
-52.050
Angajați
2
Datorii
81.101
Active imobilizate
—
Active circulante
424.247
Capitaluri proprii
343.146
Venituri totale
78.603
Cheltuieli totale
129.867
Stocuri
—
Creanțe
407.005
Casă și conturi la bănci
17.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.517
Rezultat net
-58.409
Angajați
2
Datorii
95.491
Active imobilizate
—
Active circulante
490.687
Capitaluri proprii
395.196
Venituri totale
67.517
Cheltuieli totale
125.251
Stocuri
—
Creanțe
487.380
Casă și conturi la bănci
3.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39984351
Număr de înregistrare
J40/14566/2018
Înmatriculare
10 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J40/14566/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ELENA ŞI VASILE COJOCARU 8 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str UNITATII 3/10 Baloteşti ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
10 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
12 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLAE GEORGE-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTDECO VERITAS DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.11.2020
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J2020005403235
Cod CAEN
9012
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, COM. BALOTEŞTI, STR UNITATII, NR.3/10, CAMERA 2, ET.1
Cod poștal fiscal
77015
Strada sediului
Str UNITATII
Numărul sediului
3/10
Localitatea sediului
Com. Baloteşti
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77015
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str UNITATII
Numărul domiciliului fiscal
3/10
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Baloteşti
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77015
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 9003
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI