Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTIST MOB COLOR S.R.L.

ARTIST MOB COLOR S.R.L.

CUI 42297749 · SRL· Municipiul Roman· Fabricarea de mobilă n.c.a.

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ARTIST MOB COLOR S.R.L. are sediul în Municipiul Roman și raportează activitatea fabricarea de mobilă n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-15,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 513,1 K lei, față de 607,1 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât7,8%

Marja netă calculată este 7,8% în 2022, față de 13,6% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022513,1 K lei-15,5% față de anul anterior2020: 75.7822021: 607.1492022: 513.130
Rezultat net 202240,1 K lei-51,5% față de anul anterior2020: 19.8942021: 82.6732022: 40.134
Angajați 20224+300% față de anul anterior2021: 12022: 4
Capitaluri proprii 2022142,3 K lei+39,3% față de anul anterior2020: 20.0942021: 102.2052022: 142.338
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0304 K607 K2020: 75,8 K lei75,8 K20202021: 607,1 K lei607,1 K20212022: 513,1 K lei513,1 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,1%26,3%Mediana sectorului (2022): 5,6% · n=30952020: 26,3%26,3%20202021: 13,6%13,6%20212022: 7,8%7,8%2022

Cifra de afaceri: -15,5% față de anul anterior. Marja netă: 7,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii142,3 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii327,2 K lei+7,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri75,8 K lei607,1 K lei513,1 K lei-15,5% față de anul anterior
Rezultat net19,9 K lei82,7 K lei40,1 K lei-51,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii20,1 K lei102,2 K lei142,3 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii233,6 K lei304,9 K lei327,2 K lei+7,3% față de anul anterior
Creanțe26 K lei716 lei21 K lei+2.833,4% față de anul anterior
Angajați—14+300% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,8%5,6%n=3.09513,6%5,1%n=2.769
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)30,3%18,5%n=2.65825,1%15,2%n=2.390
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)69,7%69,8%n=2.65874,9%69,2%n=2.390
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,7%28,2%n=2.65818,7%30,4%n=2.390
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,5%2,3%n=2.65820,3%2,1%n=2.389
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive28,2%29,4%n=2.50980,9%31,1%n=2.093
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,25×0,99×n=3.8061,09×0,92×n=3.320
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36014,74 zile45,08 zilen=2.6170,42 zile36,81 zilen=2.348
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360271,9 zile73,42 zilen=2.458190,1 zile78,9 zilen=2.227
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați128.283 lei108.241 lein=2.363607.149 lei91.877 lein=2.143

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
513.130
Rezultat net
40.134
Angajați
4
Datorii
327.184
Active imobilizate
59.858
Active circulante
409.664
Capitaluri proprii
142.338
Venituri totale
642.718
Cheltuieli totale
597.333
Stocuri
387.552
Creanțe
21.003
Casă și conturi la bănci
1.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
607.149
Rezultat net
82.673
Angajați
1
Datorii
304.877
Active imobilizate
76.257
Active circulante
330.825
Capitaluri proprii
102.205
Venituri totale
683.322
Cheltuieli totale
594.242
Stocuri
320.606
Creanțe
716
Casă și conturi la bănci
9.503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.782
Rezultat net
19.894
Angajați
—
Datorii
233.606
Active imobilizate
62.816
Active circulante
190.884
Capitaluri proprii
20.094
Venituri totale
131.023
Cheltuieli totale
109.094
Stocuri
156.786
Creanțe
26.037
Casă și conturi la bănci
8.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42297749
Număr de înregistrare
J27/172/2020
Înmatriculare
20 februarie 2020
EUID
ROONRC.J27/172/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN CEL MARE 309 Municipiul Roman Neamţ
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BENCHEA OVIDIU-GABRIEL
administrator
PETRIŞOR IOSIF-ALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTIST MOB COLOR S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 03.10.2023
Înregistrare fiscală
20 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J27/172/2020
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.309
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
309
Localitatea sediului
Mun. Roman
Județul sediului
NEAMŢ
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
309
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roman
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
2 martie 2020
TVA până la
3 octombrie 2023
Anulare operată la
4 octombrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul RomanCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI