Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTISTIC FOTO STUDIO & C.A. S.R.L.

ARTISTIC FOTO STUDIO & C.A. S.R.L.

CUI 41303877 · SRL· Municipiul Drobeta-Turnu Severin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ARTISTIC FOTO STUDIO & C.A. S.R.L. are sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,9 K lei, față de 22,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât36,9%

Marja netă calculată este 36,9% în 2025, față de 38,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,7%

Datoriile raportate sunt 14,5 K lei în 2025, față de 19,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202523,9 K lei+5,6% față de anul anterior2020: 41.2002021: 19.2152022: 30.3402023: 18.2652024: 22.5952025: 23.870
Rezultat net 20258,8 K lei+2% față de anul anterior2020: 4.4102021: -29.0912022: 1.5192023: 2.7492024: 8.6332025: 8.806
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 1
Capitaluri proprii 2025-7,7 K lei+53,3% față de anul anterior2020: -3192021: -29.4102022: -27.8912023: -25.1412024: -16.5092025: -7.703
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate021 K41 K2020: 41,2 K lei41,2 K20202021: 19,2 K lei19,2 K20212022: 30,3 K lei30,3 K20222023: 18,3 K lei18,3 K20232024: 22,6 K lei22,6 K20242025: 23,9 K lei23,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-151,4%-56,6%38,2%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=37452020: 10,7%10,7%20202021: -151,4%-151,4%20212022: 5%5%20222023: 15,1%15,1%20232024: 38,2%38,2%20242025: 36,9%36,9%2025

Cifra de afaceri: +5,6% față de anul anterior. Marja netă: 36,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-7,7 K lei+53,3% față de anul anterior
Datorii14,5 K lei-24,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri18,3 K lei22,6 K lei23,9 K lei+5,6% față de anul anterior
Rezultat net2,7 K lei8,6 K lei8,8 K lei+2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-25,1 K lei-16,5 K lei-7,7 K lei+53,3% față de anul anterior
Datorii29 K lei19,2 K lei14,5 K lei-24,7% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,9%11,2%n=3.74538,2%11,2%n=3.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-17,9%41,1%n=3.365-33%46,3%n=3.506
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,7%47,8%n=3.36538,4%42,5%n=3.506
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)85,6%37,7%n=3.36595,8%38,7%n=3.506
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)20,5%3,7%n=3.36517,3%3,9%n=3.506
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×1,09×n=4.5560,11×1,16×n=4.747

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.870
Rezultat net
8.806
Angajați
—
Datorii
14.466
Active imobilizate
36.727
Active circulante
6.187
Capitaluri proprii
-7.703
Venituri totale
35.048
Cheltuieli totale
24.565
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.187
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
36.151
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.595
Rezultat net
8.633
Angajați
—
Datorii
19.203
Active imobilizate
47.905
Active circulante
2.119
Capitaluri proprii
-16.509
Venituri totale
33.773
Cheltuieli totale
23.495
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
47.330
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.265
Rezultat net
2.749
Angajați
—
Datorii
29.022
Active imobilizate
59.084
Active circulante
3.305
Capitaluri proprii
-25.141
Venituri totale
31.127
Cheltuieli totale
27.855
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.305
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
58.508
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.340
Rezultat net
1.519
Angajați
1
Datorii
30.002
Active imobilizate
71.945
Active circulante
1.536
Capitaluri proprii
-27.891
Venituri totale
44.405
Cheltuieli totale
42.163
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.536
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
71.370
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.215
Rezultat net
-29.091
Angajați
2
Datorii
30.347
Active imobilizate
86.010
Active circulante
362
Capitaluri proprii
-29.410
Venituri totale
53.019
Cheltuieli totale
81.917
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
362
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
85.435
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.200
Rezultat net
4.410
Angajați
2
Datorii
4.560
Active imobilizate
100.075
Active circulante
3.665
Capitaluri proprii
-319
Venituri totale
114.601
Cheltuieli totale
109.820
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.665
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
99.499
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-08-25; reactivare la 2023-10-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-08-25; reactivare la 2023-10-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41303877
Număr de înregistrare
J25/508/2019
Înmatriculare
24 iunie 2019
EUID
ROONRC.J25/508/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂLUGĂRENI 4 Municipiul Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi
Adresă fiscală
Str. CĂLUGĂRENI 4 Drobeta-Turnu Severin MEHEDINŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iunie 2019
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONSTANTINESCU STELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTISTIC FOTO STUDIO & C.A. S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.06.2019
Înregistrare fiscală
24 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J25/508/2019
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. CĂLUGĂRENI, NR.4
Cod poștal fiscal
220037
Strada sediului
Str. Călugăreni
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
220037
Strada domiciliului fiscal
Str. Călugăreni
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
220037

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
25 august 2023
Reactivare
3 octombrie 2023
Publicarea deciziei
25 august 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul Drobeta-Turnu SeverinCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI