Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARTLIV DISTRIBUŢIE S.R.L.

ARTLIV DISTRIBUŢIE S.R.L.

CUI 34884190 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ARTLIV DISTRIBUŢIE S.R.L. are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-58,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,7 mil. lei, față de 6,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-3,1%

Marja netă calculată este -3,1% în 2025, față de -2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,8%

Datoriile raportate sunt 2,1 mil. lei în 2025, față de 2,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,7 mil. lei-58,7% față de anul anterior2020: 2.556.1492021: 4.035.0182022: 4.306.0612023: 6.000.1122024: 6.436.8062025: 2.655.636
Rezultat net 2025-82,7 K lei+53,3% față de anul anterior2020: 57.6862021: 02022: -8.9332023: 02024: -177.2562025: -82.702
Angajați 202513-27,8% față de anul anterior2020: 92021: 112022: 162023: 182024: 182025: 13
Capitaluri proprii 202511 K lei-88,3% față de anul anterior2020: 168.4872021: 274.2472022: 265.3142023: 270.9262024: 93.6702025: 10.968
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 2,6 mil. lei2,6 mil.20202021: 4 mil. lei4 mil.20212022: 4,3 mil. lei4,3 mil.20222023: 6 mil. lei6 mil.20232024: 6,4 mil. lei6,4 mil.20242025: 2,7 mil. lei2,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,1%-0,4%2,3%Mediana sectorului (2025): 0% · n=23322020: 2,3%2,3%20202021: 0%0%20212022: -0,2%-0,2%20222023: 0%0%20232024: -2,8%-2,8%20242025: -3,1%-3,1%2025

Cifra de afaceri: -58,7% față de anul anterior. Marja netă: -3,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11 K lei-88,3% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei-7,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6 mil. lei6,4 mil. lei2,7 mil. lei-58,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-177,3 K lei-82,7 K lei+53,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii270,9 K lei93,7 K lei11 K lei-88,3% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei2,3 mil. lei2,1 mil. lei-7,8% față de anul anterior
Creanțe69,1 K lei53,5 K lei50,3 K lei-5,8% față de anul anterior
Angajați181813-27,8% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-3,1%0%n=2.332-2,8%0%n=2.736
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,5%37,5%n=2.1043,9%38,9%n=2.387
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,5%61,9%n=2.10496,1%61,1%n=2.387
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,5%27,9%n=2.1047,2%27,2%n=2.387
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,9%0%n=2.082-7,5%0%n=2.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-754%0%n=2.090-189,2%0%n=2.408
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,94×1,03×n=2.7220,97×1,06×n=3.241
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,82 zile8,95 zilen=2.1282,99 zile6,64 zilen=2.410
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360261,25 zile45,39 zilen=2.263119,75 zile44,44 zilen=2.643
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați204.280 lei500.728 lein=1.901357.600 lei443.156 lein=2.187

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.655.636
Rezultat net
-82.702
Angajați
13
Datorii
2.105.230
Active imobilizate
136.498
Active circulante
1.979.700
Capitaluri proprii
10.968
Venituri totale
2.724.234
Cheltuieli totale
2.806.936
Stocuri
1.927.180
Creanțe
50.344
Casă și conturi la bănci
2.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.436.806
Rezultat net
-177.256
Angajați
18
Datorii
2.283.153
Active imobilizate
171.274
Active circulante
2.205.549
Capitaluri proprii
93.670
Venituri totale
6.460.373
Cheltuieli totale
6.637.629
Stocuri
2.141.143
Creanțe
53.464
Casă și conturi la bănci
10.942
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.000.112
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
2.075.475
Active imobilizate
206.051
Active circulante
2.140.350
Capitaluri proprii
270.926
Venituri totale
6.018.046
Cheltuieli totale
6.011.426
Stocuri
2.064.450
Creanțe
69.139
Casă și conturi la bănci
6.761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.306.061
Rezultat net
-8.933
Angajați
16
Datorii
1.856.815
Active imobilizate
14.196
Active circulante
2.107.933
Capitaluri proprii
265.314
Venituri totale
4.313.351
Cheltuieli totale
4.319.356
Stocuri
2.066.312
Creanțe
20.582
Casă și conturi la bănci
21.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.035.018
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
1.199.415
Active imobilizate
8.890
Active circulante
1.464.772
Capitaluri proprii
274.247
Venituri totale
4.051.700
Cheltuieli totale
3.925.601
Stocuri
1.436.021
Creanțe
22.077
Casă și conturi la bănci
6.674
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.556.149
Rezultat net
57.686
Angajați
9
Datorii
814.077
Active imobilizate
5.966
Active circulante
976.598
Capitaluri proprii
168.487
Venituri totale
2.708.548
Cheltuieli totale
2.643.292
Stocuri
956.754
Creanțe
17.329
Casă și conturi la bănci
2.515
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 59% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-04-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 59% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-08-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34884190
Număr de înregistrare
J37/341/2015
Înmatriculare
13 august 2015
EUID
ROONRC.J37/341/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 59 Municipiul Bârlad Vaslui
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 59 Bârlad VASLUI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2015
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2020
Telefon
0764299892 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARTENE MARGARETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARTLIV DISTRIBUŢIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2015
Înregistrare fiscală
13 august 2015
Număr registrul comerțului
J37/341/2015
Cod CAEN
4639
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Telefon
0764299892 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. 1 DECEMBRIE, NR.59
Cod poștal fiscal
731149
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Numărul sediului
59
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
731149
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
59
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
731149

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Perieni1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 aprilie 2024Achiziție directă

Servicii de organizare a evenimentelor sportive

Autoritate: Comuna Perieni

CPV 92622000-7 — Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92622000-7

Vezi detaliile atribuirii →
75.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

37 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4648 Rev. 2Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI