Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARVAR COM SRL

ARVAR COM SRL

CUI 8104945 · SRL· Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARVAR COM SRL are sediul în Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 217,7 K lei, față de 205,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,8%

Marja netă calculată este 15,8% în 2025, față de 4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.886%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025217,7 K lei+5,9% față de anul anterior2020: 114.7012021: 138.7562022: 187.7472023: 242.8602024: 205.6992025: 217.741
Rezultat net 202534,4 K lei+240,2% față de anul anterior2020: -8432021: -1.4092022: 19.2692023: 30.8902024: 10.1072025: 34.387
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202515,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -78.1602021: -79.5692022: -60.2992023: -29.4092024: -19.3022025: 15.085
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0121 K243 K2020: 114,7 K lei114,7 K20202021: 138,8 K lei138,8 K20212022: 187,7 K lei187,7 K20222023: 242,9 K lei242,9 K20232024: 205,7 K lei205,7 K20242025: 217,7 K lei217,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1%7,4%15,8%2020: -0,7%-0,7%20202021: -1%-1%20212022: 10,3%10,3%20222023: 12,7%12,7%20232024: 4,9%4,9%20242025: 15,8%15,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: +5,9% față de anul anterior.Marjă netă 15,8% · +10,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-19,3 K lei
202515,1 K lei

Datorii raportate

202454,2 K lei
202552,1 K lei

Disponibilități bănești

20249,1 K lei
202518,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri242,9 K lei205,7 K lei217,7 K lei+5,9% față de anul anterior
Rezultat net30,9 K lei10,1 K lei34,4 K lei+240,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-29,4 K lei-19,3 K lei15,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii91,9 K lei54,2 K lei52,1 K lei-3,9% față de anul anterior
Creanțe22,9 K lei243 lei4,8 K lei+1.886% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă15,8%4,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / capitaluri proprii228%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,4% (n=5.316) · 2024: 24,9% (n=8.635)

Vânzări per angajat217.741 lei102.850 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,29×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8 zile0,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări72,6 zile44,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.741
Rezultat net
34.387
Angajați
1
Datorii
52.053
Active imobilizate
—
Active circulante
67.138
Capitaluri proprii
15.085
Venituri totale
217.741
Cheltuieli totale
176.813
Stocuri
43.883
Creanțe
4.826
Casă și conturi la bănci
18.429
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.699
Rezultat net
10.107
Angajați
2
Datorii
54.179
Active imobilizate
—
Active circulante
34.877
Capitaluri proprii
-19.302
Venituri totale
225.699
Cheltuieli totale
208.822
Stocuri
25.584
Creanțe
243
Casă și conturi la bănci
9.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
242.860
Rezultat net
30.890
Angajați
2
Datorii
91.938
Active imobilizate
—
Active circulante
62.529
Capitaluri proprii
-29.409
Venituri totale
242.860
Cheltuieli totale
209.542
Stocuri
29.332
Creanțe
22.946
Casă și conturi la bănci
10.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.747
Rezultat net
19.269
Angajați
2
Datorii
103.666
Active imobilizate
—
Active circulante
43.367
Capitaluri proprii
-60.299
Venituri totale
187.747
Cheltuieli totale
166.600
Stocuri
27.713
Creanțe
11.698
Casă și conturi la bănci
3.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.756
Rezultat net
-1.409
Angajați
2
Datorii
102.407
Active imobilizate
—
Active circulante
22.838
Capitaluri proprii
-79.569
Venituri totale
138.756
Cheltuieli totale
138.777
Stocuri
22.425
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.701
Rezultat net
-843
Angajați
2
Datorii
98.425
Active imobilizate
—
Active circulante
20.265
Capitaluri proprii
-78.160
Venituri totale
118.047
Cheltuieli totale
117.743
Stocuri
19.250
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-02-09 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8104945
Număr de înregistrare
J1996000085305
Înmatriculare
30 ianuarie 1996
EUID
ROONRC.J1996000085305
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CRASNEI 44 Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad Satu Mare
Adresă fiscală
Str. CRASNEI 44 Tăşnad SATU MARE
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 1996
Înregistrare fiscală
8 mai 2025
Telefon
0744917755 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANTAL RODICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARVAR COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.1996
Înregistrare fiscală
9 februarie 1996
Număr registrul comerțului
J1996000085305
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad

Contact și adrese

Telefon
0744917755 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, ORŞ. TĂŞNAD, STR. CRASNEI, NR.44
Cod poștal fiscal
445300
Strada sediului
Str. CRASNEI
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Orş. Tăşnad
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445300
Strada domiciliului fiscal
Str. CRASNEI
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Tăşnad
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
21 iulie 2014
Perioada 1: TVA până la
31 martie 2017
Perioada 1: Anulare operată la
5 aprilie 2017
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 1998
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2014
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
19 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
20 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareLoc. Tăşnad, Oraş TăşnadStrada CrasneiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI