Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASCENSORUL SRL

ASCENSORUL SRL

CUI 6449395 · SRL· Municipiul Drobeta-Turnu Severin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ASCENSORUL SRL are sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 118 K lei, față de 112,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut16,6%

Marja netă calculată este 16,6% în 2025, față de 15% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+93,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025118 K lei+4,6% față de anul anterior2020: 77.0552022: 84.9042023: 101.4722024: 112.8372025: 118.029
Rezultat net 202519,6 K lei+16,1% față de anul anterior2020: 14.2312022: 15.4692023: 24.4202024: 16.9072025: 19.633
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202519,9 K lei+16,2% față de anul anterior2020: 14.4702022: 15.6702023: 24.6212024: 17.1082025: 19.874
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 77,1 K lei77,1 K20202022: 84,9 K lei84,9 K20222023: 101,5 K lei101,5 K20232024: 112,8 K lei112,8 K20242025: 118 K lei118 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12%24,1%2020: 18,5%18,5%20202022: 18,2%18,2%20222023: 24,1%24,1%20232024: 15%15%20242025: 16,6%16,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 23% · n=126

Cifra de afaceri: +4,6% față de anul anterior.Marjă netă 16,6% · +1,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202417,1 K lei
202519,9 K lei

Datorii raportate

202414,3 K lei
20256,2 K lei

Disponibilități bănești

202423,4 K lei
202510,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri101,5 K lei112,8 K lei118 K lei+4,6% față de anul anterior
Rezultat net24,4 K lei16,9 K lei19,6 K lei+16,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii24,6 K lei17,1 K lei19,9 K lei+16,2% față de anul anterior
Datorii4 K lei14,3 K lei6,2 K lei-56,4% față de anul anterior
Creanțe8,6 K lei8 K lei15,5 K lei+93,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă16,6%15%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 23% (n=126) · 2024: 17,8% (n=140)

Rezultat / capitaluri proprii98,8%98,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,9% (n=116) · 2024: 41,2% (n=128)

Vânzări per angajat118.029 lei112.837 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 200.026 lei (n=110) · 2024: 170.535 lei (n=119)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale4,19×2,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,76× (n=147) · 2024: 2,04× (n=157)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări47,1 zile25,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 104,6 zile (n=123) · 2024: 80,1 zile (n=134)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.029
Rezultat net
19.633
Angajați
1
Datorii
6.235
Active imobilizate
—
Active circulante
26.109
Capitaluri proprii
19.874
Venituri totale
118.030
Cheltuieli totale
97.241
Stocuri
—
Creanțe
15.454
Casă și conturi la bănci
10.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
201
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.837
Rezultat net
16.907
Angajați
1
Datorii
14.292
Active imobilizate
—
Active circulante
31.400
Capitaluri proprii
17.108
Venituri totale
112.839
Cheltuieli totale
94.827
Stocuri
—
Creanțe
7.995
Casă și conturi la bănci
23.405
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
201
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.472
Rezultat net
24.420
Angajați
1
Datorii
3.957
Active imobilizate
—
Active circulante
28.578
Capitaluri proprii
24.621
Venituri totale
101.476
Cheltuieli totale
76.061
Stocuri
—
Creanțe
8.598
Casă și conturi la bănci
19.980
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
201
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.904
Rezultat net
15.469
Angajați
2
Datorii
18.927
Active imobilizate
—
Active circulante
34.597
Capitaluri proprii
15.670
Venituri totale
84.904
Cheltuieli totale
68.586
Stocuri
—
Creanțe
18.935
Casă și conturi la bănci
15.662
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
201
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.055
Rezultat net
14.231
Angajați
2
Datorii
3.220
Active imobilizate
—
Active circulante
17.690
Capitaluri proprii
14.470
Venituri totale
77.064
Cheltuieli totale
62.062
Stocuri
—
Creanțe
5.594
Casă și conturi la bănci
12.096
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
201
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-11-25 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 30358/3/20232023-10-12 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

pretentii 106.995 LEI · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2024-03-13 · 09:00

Admite in parte cererea

Ia act de renunţarea la cererea principală privind plata sumei de 106.995 lei. Admite în parte cererea. Dispune obligarea pârâtei la plata către reclamantă a sumei reprezentând actualizarea cu indicele de inflaţie la data plăţii efective a debitului total de 106.995 lei, reprezentând indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate de restituit din Fondului naţional unic de asigurări sociale de sănătate aferentă perioadei septembrie-decembrie 2021, ianuarie-mai 2022 şi iulie 2022. Dispune obligarea pârâtei la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferente sumei totale de 106.995 lei, ce se va calcula de la data scadenţei termenului de 60 de zile de la depunerea celor 10 cereri de restituire şi până la data plăţii efective (19.10.2023 pentru suma de 105.347 lei şi 20.10.2023 pentru suma de 1.648 lei). Dispune obligarea pârâtei la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum de 2.000 lei, reprezentând onorariu avocaţial. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VIII-a. Pronunţată astăzi, 13.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 1519/2024 · 2024-03-13

2024-02-28 · 09:00

Amână pronunţarea

pentru pronunţare/amânarea pronunţării

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-28

2024-01-10 · 11:30

Amână cauza

Alte cauze

Document: incheieredesedinta · 2024-01-10

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6449395
Număr de înregistrare
J1994001347259
Înmatriculare
11 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001347259
Formă juridică
SRL
Sediu social
AURELIAN 82 Municipiul Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. AURELIAN 82 Drobeta-Turnu Severin MEHEDINŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 noiembrie 1994
Înregistrare fiscală
9 mai 2022
Telefon
0352407153 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂTRUNJEL PETRE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASCENSORUL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.1994
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J25/1347/1994
Cod CAEN
2822
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Telefon
0352407153 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. AURELIAN, NR.82
Cod poștal fiscal
220139
Strada sediului
Str. Aurelian
Numărul sediului
82
Localitatea sediului
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
220139
Strada domiciliului fiscal
Str. Aurelian
Numărul domiciliului fiscal
82
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
220139

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 1998
TVA până la
30 septembrie 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2822 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul Drobeta-Turnu SeverinCAEN 2822
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI