Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASD-COMPUTERS SRL

ASD-COMPUTERS SRL

CUI 10110132 · SRL· Municipiul Reşiţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ASD-COMPUTERS SRL are sediul în Municipiul Reşiţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 652,2 K lei, față de 625,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-5,2%

Marja netă calculată este -5,2% în 2025, față de -12,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7%

Datoriile raportate sunt 156 K lei în 2025, față de 167,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025652,2 K lei+4,2% față de anul anterior2020: 500.1522021: 562.2452022: 540.9132023: 560.4762024: 625.8632025: 652.176
Rezultat net 2025-34,1 K leiPierdere redusă cu 55%2020: 44.9102021: 45.7192022: 187.8372023: -11.3092024: -75.7042025: -34.091
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025154,8 K lei-18% față de anul anterior2020: 56.5242021: 102.2432022: 290.0802023: 275.5112024: 188.9372025: 154.846
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0326 K652 K2020: 500,2 K lei500,2 K20202021: 562,2 K lei562,2 K20212022: 540,9 K lei540,9 K20222023: 560,5 K lei560,5 K20232024: 625,9 K lei625,9 K20242025: 652,2 K lei652,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,1%11,3%34,7%2020: 9%9%20202021: 8,1%8,1%20212022: 34,7%34,7%20222023: -2%-2%20232024: -12,1%-12,1%20242025: -5,2%-5,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,3% · n=396

Cifra de afaceri: +4,2% față de anul anterior.Marjă netă -5,2% · +6,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024188,9 K lei
2025154,8 K lei

Datorii raportate

2024167,8 K lei
2025156 K lei

Disponibilități bănești

202410,4 K lei
202523,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri560,5 K lei625,9 K lei652,2 K lei+4,2% față de anul anterior
Rezultat net-11,3 K lei-75,7 K lei-34,1 K leiPierdere redusă cu 55%
Capitaluri proprii275,5 K lei188,9 K lei154,8 K lei-18% față de anul anterior
Datorii260,5 K lei167,8 K lei156 K lei-7% față de anul anterior
Creanțe99,6 K lei112,7 K lei119,7 K lei+6,3% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-5,2%-12,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,3% (n=396) · 2024: 10,3% (n=716)

Rezultat / active (A+B)-11%-21,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,4% (n=321) · 2024: 10,4% (n=604)

Rezultat / capitaluri proprii-22%-40,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,8% (n=368) · 2024: 29,9% (n=723)

Vânzări per angajat326.088 lei625.863 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 388.275 lei (n=268) · 2024: 346.592 lei (n=494)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)49,8%53%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,6% (n=321) · 2024: 51,8% (n=605)

Datorii / active (A+B)50,2%47%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,2% (n=321) · 2024: 48,2% (n=605)

Ponderea activelor imobilizate14,7%25,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,8% (n=321) · 2024: 12,7% (n=605)

Active circulante / datorii totale1,7×1,58×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,5× (n=439) · 2024: 1,53× (n=894)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări66,1 zile64,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 74,8 zile (n=378) · 2024: 68,6 zile (n=680)

Stocuri în zile de vânzări67,4 zile82,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 30,9 zile (n=310) · 2024: 35,1 zile (n=552)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
652.176
Rezultat net
-34.091
Angajați
2
Datorii
156.034
Active imobilizate
45.694
Active circulante
265.186
Capitaluri proprii
154.846
Venituri totale
655.703
Cheltuieli totale
689.794
Stocuri
122.076
Creanțe
119.732
Casă și conturi la bănci
23.378
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
625.863
Rezultat net
-75.704
Angajați
1
Datorii
167.813
Active imobilizate
90.839
Active circulante
265.911
Capitaluri proprii
188.937
Venituri totale
626.703
Cheltuieli totale
689.961
Stocuri
142.810
Creanțe
112.654
Casă și conturi la bănci
10.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.476
Rezultat net
-11.309
Angajați
1
Datorii
260.495
Active imobilizate
296.774
Active circulante
239.232
Capitaluri proprii
275.511
Venituri totale
560.477
Cheltuieli totale
567.022
Stocuri
128.612
Creanțe
99.630
Casă și conturi la bănci
10.990
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
540.913
Rezultat net
187.837
Angajați
1
Datorii
280.719
Active imobilizate
343.453
Active circulante
227.346
Capitaluri proprii
290.080
Venituri totale
713.414
Cheltuieli totale
518.586
Stocuri
123.067
Creanțe
104.609
Casă și conturi la bănci
-330
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
562.245
Rezultat net
45.719
Angajați
1
Datorii
302.701
Active imobilizate
182.906
Active circulante
222.038
Capitaluri proprii
102.243
Venituri totale
562.453
Cheltuieli totale
511.221
Stocuri
121.245
Creanțe
95.029
Casă și conturi la bănci
5.764
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500.152
Rezultat net
44.910
Angajați
1
Datorii
346.876
Active imobilizate
190.582
Active circulante
212.818
Capitaluri proprii
56.524
Venituri totale
504.398
Cheltuieli totale
454.472
Stocuri
121.449
Creanțe
92.477
Casă și conturi la bănci
-1.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-01-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-24–2026-09-24 · verificat 2026-09-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10110132
Număr de înregistrare
J1998000008111
Înmatriculare
16 ianuarie 1998
EUID
ROONRC.J1998000008111
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea TINERETULUI 1 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea TINERETULUI 1 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 1998
Înregistrare fiscală
11 februarie 2026
Telefon
224025
Fax
0744707313

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUŞAT SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASD-COMPUTERS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.1998
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 1998
Număr registrul comerțului
J1998000008111
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
224025
Fax
0744707313 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, ALEEA TINERETULUI, NR.1, AP.6
Cod poștal fiscal
320126
Strada sediului
Aleea Tineretului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
320126
Strada domiciliului fiscal
Aleea Tineretului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
320126

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 ianuarie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaAleea TineretuluiCAEN 4650
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI