Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASIG DIGITAL MARKETING S.R.L.

ASIG DIGITAL MARKETING S.R.L.

CUI 44466798 · SRL· Bucureşti Sectorul 4· Activități ale agențiilor de publicitate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ASIG DIGITAL MARKETING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-41%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 355,4 K lei, față de 602,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-0,5%

Marja netă calculată este -0,5% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024355,4 K lei-41% față de anul anterior2021: 4.039.8132022: 215.4452023: 602.5582024: 355.364
Rezultat net 2024-1,7 K leiFără an comparabil2021: 02022: 02023: 02024: -1.654
Angajați 2024—Fără an comparabil2021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2024-1,4 K lei-100,2% față de anul anterior2021: 3.953.1432022: -23.0122023: 772.2962024: -1.414
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 4 mil. lei4 mil.20212022: 215,4 K lei215,4 K20222023: 602,6 K lei602,6 K20232024: 355,4 K lei355,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,5%0,3%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=5892021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: -0,5%-0,5%2024

Cifra de afaceri: -41% față de anul anterior. Marja netă: -0,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-1,4 K lei-100,2% față de anul anterior
Datorii143,3 K lei+1.868,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri215,4 K lei602,6 K lei355,4 K lei-41% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei-1,7 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-23 K lei772,3 K lei-1,4 K lei-100,2% față de anul anterior
Datorii28,2 K lei7,3 K lei143,3 K lei+1.868,5% față de anul anterior
Creanțe179,7 K lei563,6 K lei376 lei-99,9% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0,5%0%n=5890%0%n=575
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=5670%0%n=555
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,99×1,29×n=671107,08×1,33×n=649
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,38 zile94,94 zilen=573336,73 zile98,11 zilen=557
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—489.907 lein=501602.558 lei487.108 lein=471

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
355.364
Rezultat net
-1.654
Angajați
—
Datorii
143.306
Active imobilizate
—
Active circulante
141.892
Capitaluri proprii
-1.414
Venituri totale
361.482
Cheltuieli totale
363.136
Stocuri
—
Creanțe
376
Casă și conturi la bănci
141.516
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
602.558
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
7.280
Active imobilizate
—
Active circulante
779.576
Capitaluri proprii
772.296
Venituri totale
832.099
Cheltuieli totale
54.319
Stocuri
—
Creanțe
563.601
Casă și conturi la bănci
215.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
215.445
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
28.171
Active imobilizate
—
Active circulante
5.159
Capitaluri proprii
-23.012
Venituri totale
218.311
Cheltuieli totale
65.108
Stocuri
—
Creanțe
179.661
Casă și conturi la bănci
-174.502
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.039.813
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
43.931
Active imobilizate
—
Active circulante
3.997.074
Capitaluri proprii
3.953.143
Venituri totale
4.041.039
Cheltuieli totale
29.255
Stocuri
—
Creanțe
3.468.042
Casă și conturi la bănci
529.032
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44466798
Număr de înregistrare
J40/10704/2021
Înmatriculare
18 iunie 2021
EUID
ROONRC.J40/10704/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
SG. DAVID ILIE 2 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROSCA VOLUMIAN ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASIG DIGITAL MARKETING S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 01.07.2025
Înregistrare fiscală
18 iunie 2021
Număr registrul comerțului
J40/10704/2021
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. SG. DAVID ILIE, NR.2, MANSARDA, CAMERA 1
Strada sediului
Str SG. DAVID ILIE
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
MANSARDA. CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. SG. DAVID ILIE
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
MANSARDA, CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2021
TVA până la
1 iulie 2025
Anulare operată la
1 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI