Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASIVITA INSURANCE SRL

ASIVITA INSURANCE SRL

CUI 5964910 · SRL· Municipiul Oradea· Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ASIVITA INSURANCE SRL are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea activități ale agenților și broker-ilor de asigurări. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil2020: 127.2162021: 200.6442022: 455.6852023: 39.270
Rezultat net 2024-4,7 K lei-159,1% față de anul anterior2020: 86.0422021: 128.2732022: 340.0872023: 8.0172024: -4.742
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 22023: 1
Capitaluri proprii 20244,1 K lei-53,5% față de anul anterior2020: 86.8822021: 129.1132022: 340.9272023: 8.8572024: 4.115
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0228 K456 K2020: 127,2 K lei127,2 K20202021: 200,6 K lei200,6 K20212022: 455,7 K lei455,7 K20222023: 39,3 K lei39,3 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,3%74,6%Mediana sectorului (2024): 29,7% · n=45102020: 67,6%67,6%20202021: 63,9%63,9%20212022: 74,6%74,6%20222023: 20,4%20,4%20232024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii4,1 K lei-53,5% față de anul anterior
Datorii212 leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri455,7 K lei39,3 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net340,1 K lei8 K lei-4,7 K lei-159,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii340,9 K lei8,9 K lei4,1 K lei-53,5% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei0 lei212 leiFără an comparabil
Creanțe321,5 K lei2,2 K lei2,2 K lei+0% față de anul anterior
Angajați21—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—29,7%n=4.51020,4%34%n=4.700
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,1%76,5%n=3.223100%82,8%n=3.163
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,9%23,4%n=3.2230%17,3%n=3.163
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,2%17,3%n=3.22349,3%14,6%n=3.163
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-109,6%23,6%n=3.22090,5%27,1%n=3.162
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-115,2%41,8%n=4.70290,5%44,6%n=4.826
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,65×3,53×n=5.055—4,85×n=5.061
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—65,56 zilen=3.66020,17 zile64,32 zilen=3.857
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—132.055 lein=2.00639.270 lei121.493 lein=2.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.742
Angajați
—
Datorii
212
Active imobilizate
1.221
Active circulante
3.106
Capitaluri proprii
4.115
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.742
Stocuri
—
Creanțe
2.200
Casă și conturi la bănci
906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.270
Rezultat net
8.017
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
4.370
Active circulante
4.487
Capitaluri proprii
8.857
Venituri totale
39.270
Cheltuieli totale
29.692
Stocuri
—
Creanțe
2.200
Casă și conturi la bănci
2.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.685
Rezultat net
340.087
Angajați
2
Datorii
4.268
Active imobilizate
7.520
Active circulante
337.675
Capitaluri proprii
340.927
Venituri totale
455.685
Cheltuieli totale
111.132
Stocuri
—
Creanțe
321.493
Casă și conturi la bănci
16.182
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.644
Rezultat net
128.273
Angajați
2
Datorii
3.881
Active imobilizate
10.670
Active circulante
122.324
Capitaluri proprii
129.113
Venituri totale
200.644
Cheltuieli totale
69.581
Stocuri
—
Creanțe
80.794
Casă și conturi la bănci
41.530
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.216
Rezultat net
86.042
Angajați
2
Datorii
5.895
Active imobilizate
—
Active circulante
92.777
Capitaluri proprii
86.882
Venituri totale
140.716
Cheltuieli totale
53.463
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
92.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5964910
Număr de înregistrare
J05/2590/1994
Înmatriculare
7 iulie 1994
EUID
ROONRC.J05/2590/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
FĂGĂRAŞULUI 5C Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BAICU HORTENSIA-MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASIVITA INSURANCE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.12.2025
Înregistrare fiscală
27 iulie 1994
Număr registrul comerțului
J05/2590/1994
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0746240368 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. FĂGĂRAŞULUI, NR.5 C, AP.1
Strada sediului
Str. Făgăraşului
Numărul sediului
5C
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Făgăraşului
Numărul domiciliului fiscal
5 C
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI