Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASPECT SRL

ASPECT SRL

CUI 1969222 · SRL· Municipiul Iaşi· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ASPECT SRL are sediul în Municipiul Iaşi și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-14,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 167,4 K lei, față de 196,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-19,6%

Marja netă calculată este -19,6% în 2023, față de -15,7% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023167,4 K lei-14,6% față de anul anterior2020: 85.4342022: 196.0832023: 167.373
Rezultat net 2023-32,7 K leiPierdere majorată cu 6,6%2020: -53.7352022: -30.7022023: -32.723
Angajați 20232-33,3% față de anul anterior2020: 12022: 32023: 2
Capitaluri proprii 2023-275,9 K leiDeficit de capital majorat cu 13,5%2020: -188.3912022: -243.1662023: -275.888
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate098 K196 K2020: 85,4 K lei85,4 K20202022: 196,1 K lei196,1 K20222023: 167,4 K lei167,4 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-62,9%-28,7%5,5%2020: -62,9%-62,9%20202022: -15,7%-15,7%20222023: -19,6%-19,6%2023Reper 2023: mediana sectorului 5,5% · n=8.343

Cifra de afaceri: -14,6% față de anul anterior.Marjă netă -19,6% · -3,9 pp față de 2022

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-243,2 K lei
2023-275,9 K lei

Datorii raportate

2022679,3 K lei
2023715,7 K lei

Disponibilități bănești

20221,8 K lei
20238,6 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020222023Ultima variație
Cifră de afaceri85,4 K lei196,1 K lei167,4 K lei-14,6% față de anul anterior
Rezultat net-53,7 K lei-30,7 K lei-32,7 K leiPierdere majorată cu 6,6%
Capitaluri proprii-188,4 K lei-243,2 K lei-275,9 K leiDeficit de capital majorat cu 13,5%
Datorii578,9 K lei679,3 K lei715,7 K lei+5,4% față de anul anterior
Creanțe2,1 K lei97,2 K lei6,6 K lei-93,2% față de anul anterior
Angajați132-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-19,6%-15,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 5,5% (n=8.343) · 2022: 10,9% (n=7.895)

Rezultat / active (A+B)-7,5%-7,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 2,4% (n=6.464) · 2022: 8,5% (n=6.061)

Vânzări per angajat83.687 lei65.361 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 131.033 lei (n=6.510) · 2022: 119.572 lei (n=6.159)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-63,2%-56,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 26,7% (n=6.473) · 2022: 28,2% (n=6.070)

Datorii / active (A+B)164%157%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 72,2% (n=6.473) · 2022: 70,3% (n=6.070)

Ponderea activelor imobilizate20,4%21,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 21,5% (n=6.473) · 2022: 18,6% (n=6.070)

Active circulante / datorii totale0,49×0,5×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,9× (n=10.722) · 2022: 0,99× (n=10.237)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări14,2 zile178,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 20 zile (n=6.661) · 2022: 21,3 zile (n=6.037)

Stocuri în zile de vânzări714,2 zile441,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 37,2 zile (n=7.388) · 2022: 37,2 zile (n=6.994)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.373
Rezultat net
-32.723
Angajați
2
Datorii
715.657
Active imobilizate
89.183
Active circulante
347.203
Capitaluri proprii
-275.888
Venituri totale
167.460
Cheltuieli totale
198.509
Stocuri
332.027
Creanțe
6.599
Casă și conturi la bănci
8.577
Cheltuieli în avans
3.383
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.083
Rezultat net
-30.702
Angajați
3
Datorii
679.273
Active imobilizate
93.108
Active circulante
339.566
Capitaluri proprii
-243.166
Venituri totale
238.092
Cheltuieli totale
266.834
Stocuri
240.573
Creanțe
97.172
Casă și conturi la bănci
1.821
Cheltuieli în avans
3.433
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
85.434
Rezultat net
-53.735
Angajați
1
Datorii
578.904
Active imobilizate
102.878
Active circulante
285.952
Capitaluri proprii
-188.391
Venituri totale
130.682
Cheltuieli totale
183.623
Stocuri
277.378
Creanțe
2.067
Casă și conturi la bănci
6.507
Cheltuieli în avans
1.683
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2023-12-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2023-12-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-12-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1969222
Număr de înregistrare
J22/1996/1991
Înmatriculare
7 noiembrie 1991
EUID
ROONRC.J22/1996/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sos. PACURARI 75 477 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Sos. PACURARI 75 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
6 decembrie 2023
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2023
Telefon
0232263957 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎRDEI IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASPECT SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 06.12.2023
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J22/1996/1991
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0232263957 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. PĂCURARI, NR.75, BL.477, SC.C, ET.P
Cod poștal fiscal
700544
Strada sediului
Şos. Păcurari
Numărul sediului
75
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700544
Strada domiciliului fiscal
Şos. Păcurari
Numărul domiciliului fiscal
75
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700544

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
11 februarie 2021
Perioada 1: TVA până la
14 decembrie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
19 decembrie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2007
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
1 februarie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 septembrie 1993
Perioada 3: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2015
Actualizare TVA la încasare
25 martie 2015
Publicare TVA la încasare
26 martie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 decembrie 2023
Publicarea deciziei
14 decembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiȘoseaua PacurariCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI