Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASSISTIKA CONTENTS S.R.L.

ASSISTIKA CONTENTS S.R.L.

CUI 41342981 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ASSISTIKA CONTENTS S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 311,3 K lei, față de 578,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,4%

Marja netă calculată este 56,4% în 2025, față de 42,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-28,3%

Datoriile raportate sunt 10 K lei în 2025, față de 13,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025311,3 K lei-46,2% față de anul anterior2020: 216.8752021: 349.6882022: 407.2002023: 381.1922024: 578.6592025: 311.313
Rezultat net 2025175,4 K lei-28,2% față de anul anterior2020: 86.8172021: 192.0242022: 121.3852023: 68.9402024: 244.4792025: 175.433
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025174,3 K lei-29,8% față de anul anterior2020: 62.0152021: 253.9992022: 272.0152023: 164.5552024: 248.2852025: 174.268
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0289 K579 K2020: 216,9 K lei216,9 K20202021: 349,7 K lei349,7 K20212022: 407,2 K lei407,2 K20222023: 381,2 K lei381,2 K20232024: 578,7 K lei578,7 K20242025: 311,3 K lei311,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,2%56,4%Mediana sectorului (2025): 20,6% · n=9072020: 40%40%20202021: 54,9%54,9%20212022: 29,8%29,8%20222023: 18,1%18,1%20232024: 42,2%42,2%20242025: 56,4%56,4%2025

Cifra de afaceri: -46,2% față de anul anterior. Marja netă: 56,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii174,3 K lei-29,8% față de anul anterior
Datorii10 K lei-28,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri381,2 K lei578,7 K lei311,3 K lei-46,2% față de anul anterior
Rezultat net68,9 K lei244,5 K lei175,4 K lei-28,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii164,6 K lei248,3 K lei174,3 K lei-29,8% față de anul anterior
Datorii22,2 K lei13,9 K lei10 K lei-28,3% față de anul anterior
Creanțe35,2 K lei147,3 K lei111,5 K lei-24,3% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri56,4%20,6%n=90742,2%23,8%n=1.366
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,8%57,1%n=63294,8%63,8%n=914
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,4%41,5%n=6325,3%34,7%n=914
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,7%13,8%n=63224,6%10,8%n=914
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)95,4%14,1%n=63093,4%18%n=913
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100,7%35%n=87898,5%53,5%n=1.282
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,6×1,74×n=1.13214,17×2,12×n=1.623
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360128,98 zile76,41 zilen=79491,67 zile64,36 zilen=1.121
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați311.313 lei143.424 lein=513578.659 lei144.145 lein=812

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
311.313
Rezultat net
175.433
Angajați
1
Datorii
9.989
Active imobilizate
38.053
Active circulante
145.841
Capitaluri proprii
174.268
Venituri totale
311.547
Cheltuieli totale
131.580
Stocuri
—
Creanțe
111.534
Casă și conturi la bănci
34.307
Cheltuieli în avans
363
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
578.659
Rezultat net
244.479
Angajați
1
Datorii
13.937
Active imobilizate
64.363
Active circulante
197.496
Capitaluri proprii
248.285
Venituri totale
584.682
Cheltuieli totale
328.318
Stocuri
—
Creanțe
147.343
Casă și conturi la bănci
50.153
Cheltuieli în avans
363
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
381.192
Rezultat net
68.940
Angajați
2
Datorii
22.217
Active imobilizate
90.818
Active circulante
95.598
Capitaluri proprii
164.555
Venituri totale
381.192
Cheltuieli totale
309.197
Stocuri
—
Creanțe
35.246
Casă și conturi la bănci
60.352
Cheltuieli în avans
356
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
407.200
Rezultat net
121.385
Angajați
3
Datorii
36.784
Active imobilizate
117.367
Active circulante
191.376
Capitaluri proprii
272.015
Venituri totale
407.200
Cheltuieli totale
282.354
Stocuri
—
Creanțe
35.982
Casă și conturi la bănci
155.394
Cheltuieli în avans
56
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
349.688
Rezultat net
192.024
Angajați
2
Datorii
26.228
Active imobilizate
37.530
Active circulante
242.642
Capitaluri proprii
253.999
Venituri totale
349.688
Cheltuieli totale
154.587
Stocuri
—
Creanțe
39.200
Casă și conturi la bănci
203.442
Cheltuieli în avans
55
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.875
Rezultat net
86.817
Angajați
2
Datorii
17.887
Active imobilizate
22.623
Active circulante
57.279
Capitaluri proprii
62.015
Venituri totale
268.666
Cheltuieli totale
179.681
Stocuri
—
Creanțe
17.350
Casă și conturi la bănci
39.929
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41342981
Număr de înregistrare
J12/2713/2019
Înmatriculare
2 iulie 2019
EUID
ROONRC.J12/2713/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
ZEFIRULUI 12A Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ZEFIRULUI 12A Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 iulie 2019
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0747937044 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ADAM ALINA CĂTĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASSISTIKA CONTENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.07.2019
Înregistrare fiscală
2 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J12/2713/2019
Cod CAEN
9003
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0747937044 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ZEFIRULUI, NR.12A, AP.1A
Strada sediului
Str. Zefirului
Numărul sediului
12A
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Zefirului
Numărul domiciliului fiscal
12A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 9003
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI