Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASTER SRL

ASTER SRL

CUI 3246663 · SRL· Municipiul Zalău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ASTER SRL are sediul în Municipiul Zalău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 271,6 K lei, față de 245,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,9%

Marja netă calculată este 10,9% în 2025, față de 13% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,1%

Datoriile raportate sunt 58 K lei în 2025, față de 51,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025271,6 K lei+10,8% față de anul anterior2020: 97.5062021: 127.0112022: 183.3902023: 269.5642024: 245.0932025: 271.616
Rezultat net 202529,7 K lei-7,2% față de anul anterior2020: -11.4132021: 9.7352022: 11.9612023: 39.9342024: 31.9742025: 29.687
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025158,3 K lei-1,7% față de anul anterior2020: 200.5502021: 178.7072022: 169.6162023: 171.5102024: 161.0932025: 158.293
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K272 K2020: 97,5 K lei97,5 K20202021: 127 K lei127 K20212022: 183,4 K lei183,4 K20222023: 269,6 K lei269,6 K20232024: 245,1 K lei245,1 K20242025: 271,6 K lei271,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,7%1,6%14,8%2020: -11,7%-11,7%20202021: 7,7%7,7%20212022: 6,5%6,5%20222023: 14,8%14,8%20232024: 13%13%20242025: 10,9%10,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: +10,8% față de anul anterior.Marjă netă 10,9% · -2,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024161,1 K lei
2025158,3 K lei

Datorii raportate

202451,3 K lei
202558 K lei

Disponibilități bănești

202475,2 K lei
202558,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri269,6 K lei245,1 K lei271,6 K lei+10,8% față de anul anterior
Rezultat net39,9 K lei32 K lei29,7 K lei-7,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii171,5 K lei161,1 K lei158,3 K lei-1,7% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei51,3 K lei58 K lei+13,1% față de anul anterior
Creanțe——19,2 K leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,9%13%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / capitaluri proprii18,8%19,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat271.616 lei245.093 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.939 lei (n=4.558) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale3,73×4,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,5 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări183,3 zile201,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.616
Rezultat net
29.687
Angajați
1
Datorii
58.045
Active imobilizate
—
Active circulante
216.338
Capitaluri proprii
158.293
Venituri totale
271.883
Cheltuieli totale
239.534
Stocuri
138.326
Creanțe
19.213
Casă și conturi la bănci
58.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.093
Rezultat net
31.974
Angajați
1
Datorii
51.316
Active imobilizate
—
Active circulante
212.409
Capitaluri proprii
161.093
Venituri totale
245.396
Cheltuieli totale
211.019
Stocuri
137.252
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
75.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
269.564
Rezultat net
39.934
Angajați
1
Datorii
11.373
Active imobilizate
—
Active circulante
182.883
Capitaluri proprii
171.510
Venituri totale
269.627
Cheltuieli totale
227.576
Stocuri
153.441
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.390
Rezultat net
11.961
Angajați
1
Datorii
7.963
Active imobilizate
—
Active circulante
177.579
Capitaluri proprii
169.616
Venituri totale
183.390
Cheltuieli totale
169.998
Stocuri
167.671
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.011
Rezultat net
9.735
Angajați
1
Datorii
4.970
Active imobilizate
—
Active circulante
183.677
Capitaluri proprii
178.707
Venituri totale
137.227
Cheltuieli totale
127.195
Stocuri
181.604
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.506
Rezultat net
-11.413
Angajați
1
Datorii
5.740
Active imobilizate
—
Active circulante
206.164
Capitaluri proprii
200.550
Venituri totale
100.281
Cheltuieli totale
111.156
Stocuri
183.002
Creanțe
906
Casă și conturi la bănci
22.256
Cheltuieli în avans
126
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3246663
Număr de înregistrare
J1992000175312
Înmatriculare
23 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000175312
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SIMION BĂRNUŢIU 28 A5 Municipiul Zalău Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SIMION BĂRNUŢIU 28 Zalău SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 1993
Înregistrare fiscală
17 februarie 2025
Telefon
0744795474 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢOLAŞ IOAN
administrator
ŢOLAŞ MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASTER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.1993
Înregistrare fiscală
15 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000175312
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0744795474 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. SIMION BĂRNUŢIU, NR.28, BL.A5, SC.A, AP.1
Cod poștal fiscal
450104
Strada sediului
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Mun. Zalău
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
450104
Strada domiciliului fiscal
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Zalău
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
450104

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2021
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2021
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajMunicipiul ZalăuStrada Simion BărnuţiuCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI