Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASTRAL CONSTRUCȚII ȘI INSTALAȚII S.R.L.

ASTRAL CONSTRUCȚII ȘI INSTALAȚII S.R.L.

CUI 50626443 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ASTRAL CONSTRUCȚII ȘI INSTALAȚII S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+117.783,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 353,7 K lei, față de 300 lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut47%

Marja netă calculată este 47% în 2025, față de -6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+9.726,7%

Datoriile raportate sunt 33,9 K lei în 2025, față de 345 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025353,7 K lei+117.783,7% față de anul anterior2024: 3002025: 353.651
Rezultat net 2025166,1 K lei+922.761,1% față de anul anterior2024: -182025: 166.079
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025166,3 K lei+91.252,2% față de anul anterior2024: 1822025: 166.261
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0177 K354 K2024: 300 lei30020242025: 353,7 K lei353,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6%20,5%47%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732024: -6%-6%20242025: 47%47%2025

Cifra de afaceri: +117.783,7% față de anul anterior. Marja netă: 47%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii166,3 K lei+91.252,2% față de anul anterior
Datorii33,9 K lei+9.726,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri300 lei353,7 K lei+117.783,7% față de anul anterior
Rezultat net-18 lei166,1 K lei+922.761,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii182 lei166,3 K lei+91.252,2% față de anul anterior
Datorii345 lei33,9 K lei+9.726,7% față de anul anterior
Creanțe——Fără an comparabil
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri47%9,1%n=21.873-6%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)83,1%34,2%n=18.786—36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)16,9%64,5%n=18.786—61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,5%20,4%n=18.786—19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83%2,2%n=18.775—2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%19,6%n=21.049-9,9%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,99×1,04×n=30.3831,53×1,12×n=44.266
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—21,06 zilen=11.572128,4 zile20,51 zilen=16.724

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
353.651
Rezultat net
166.079
Angajați
—
Datorii
33.902
Active imobilizate
30.938
Active circulante
169.225
Capitaluri proprii
166.261
Venituri totale
353.651
Cheltuieli totale
156.691
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
169.225
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
300
Rezultat net
-18
Angajați
—
Datorii
345
Active imobilizate
—
Active circulante
527
Capitaluri proprii
182
Venituri totale
300
Cheltuieli totale
318
Stocuri
107
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
420
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-10-01 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50626443
Număr de înregistrare
J2024026950004
Înmatriculare
01/10/2024 15:50:36
EUID
ROONRC.J2024026950004
Formă juridică
SRL
Sediu social
POMILOR 44 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str POMILOR 44 Târgu Mureş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 octombrie 2024
Înregistrare fiscală
26 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP RAUL-SEBASTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASTRAL CONSTRUCŢII ŞI INSTALAŢII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2024
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2024
Număr registrul comerțului
J2024026950004
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. POMILOR, NR.44
Cod poștal fiscal
540265
Strada sediului
Str. Pomilor
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540265
Strada domiciliului fiscal
Str. Pomilor
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540265

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 februarie 2026
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI