Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ASTRAL SA

ASTRAL SA

CUI 355011 · SA· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ASTRAL SA are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,2 mil. lei, față de 3,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât18,2%

Marja netă calculată este 18,2% în 2025, față de 34,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,3%

Datoriile raportate sunt 3,8 mil. lei în 2025, față de 3,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,2 mil. lei+16% față de anul anterior2020: 3.005.2762021: 2.949.2262022: 2.991.3692023: 3.219.8172024: 3.658.0082025: 4.244.766
Rezultat net 2025772,6 K lei-39,3% față de anul anterior2020: 1.794.8652021: 1.477.0622022: 847.6322023: 1.414.0192024: 1.273.4752025: 772.606
Angajați 20256+50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 52023: 32024: 42025: 6
Capitaluri proprii 202556,4 mil. lei+1,4% față de anul anterior2020: 53.072.0612021: 54.349.1232022: 53.719.6932023: 55.133.7112024: 55.587.4772025: 56.358.584
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3 mil. lei3 mil.20202021: 2,9 mil. lei2,9 mil.20212022: 3 mil. lei3 mil.20222023: 3,2 mil. lei3,2 mil.20232024: 3,7 mil. lei3,7 mil.20242025: 4,2 mil. lei4,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,9%59,7%2020: 59,7%59,7%20202021: 50,1%50,1%20212022: 28,3%28,3%20222023: 43,9%43,9%20232024: 34,8%34,8%20242025: 18,2%18,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 15,5% · n=1.372

Cifra de afaceri: +16% față de anul anterior.Marjă netă 18,2% · -16,6 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202455,6 mil. lei
202556,4 mil. lei

Datorii raportate

20243,9 mil. lei
20253,8 mil. lei

Disponibilități bănești

20242,2 mil. lei
20251,1 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,2 mil. lei3,7 mil. lei4,2 mil. lei+16% față de anul anterior
Rezultat net1,4 mil. lei1,3 mil. lei772,6 K lei-39,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,1 mil. lei55,6 mil. lei56,4 mil. lei+1,4% față de anul anterior
Datorii3,4 mil. lei3,9 mil. lei3,8 mil. lei-1,3% față de anul anterior
Creanțe19 mil. lei19,9 mil. lei21,7 mil. lei+9,2% față de anul anterior
Angajați346+50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,2%34,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 15,5% (n=1.372) · 2024: 19,1% (n=1.389)

Rezultat / active (A+B)1,3%2,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,5% (n=1.408) · 2024: 3% (n=1.422)

Rezultat / capitaluri proprii1,4%2,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,9% (n=1.329) · 2024: 6,9% (n=1.358)

Vânzări per angajat707.461 lei914.502 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 505.540 lei (n=1.014) · 2024: 449.268 lei (n=1.039)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,5%93,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=1.408) · 2024: 59,2% (n=1.423)

Datorii / active (A+B)6,4%6,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,1% (n=1.408) · 2024: 38,2% (n=1.423)

Ponderea activelor imobilizate62,1%62,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 83,3% (n=1.408) · 2024: 83,4% (n=1.423)

Active circulante / datorii totale5,94×5,68×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,56× (n=1.481) · 2024: 0,59× (n=1.508)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.843,2 zile1.958,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 91,8 zile (n=1.338) · 2024: 84 zile (n=1.346)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.244.766
Rezultat net
772.606
Angajați
6
Datorii
3.843.317
Active imobilizate
37.434.873
Active circulante
22.838.089
Capitaluri proprii
56.358.584
Venituri totale
4.258.381
Cheltuieli totale
3.236.950
Stocuri
—
Creanțe
21.733.581
Casă și conturi la bănci
1.104.508
Cheltuieli în avans
649
Venituri în avans
71.710
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.291
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.658.008
Rezultat net
1.273.475
Angajați
4
Datorii
3.895.808
Active imobilizate
37.442.268
Active circulante
22.115.207
Capitaluri proprii
55.587.477
Venituri totale
3.740.666
Cheltuieli totale
2.146.879
Stocuri
—
Creanțe
19.900.777
Casă și conturi la bănci
2.214.430
Cheltuieli în avans
1.084
Venituri în avans
75.274
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.291
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.219.817
Rezultat net
1.414.019
Angajați
3
Datorii
3.430.335
Active imobilizate
37.450.250
Active circulante
21.191.363
Capitaluri proprii
55.133.711
Venituri totale
3.226.359
Cheltuieli totale
1.697.013
Stocuri
—
Creanțe
18.966.531
Casă și conturi la bănci
2.224.832
Cheltuieli în avans
1.271
Venituri în avans
78.838
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.291
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.991.369
Rezultat net
847.632
Angajați
5
Datorii
3.371.538
Active imobilizate
39.303.915
Active circulante
17.869.718
Capitaluri proprii
53.719.693
Venituri totale
2.991.641
Cheltuieli totale
1.969.625
Stocuri
—
Creanțe
16.387.727
Casă și conturi la bănci
1.481.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
82.402
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.290
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.949.226
Rezultat net
1.477.062
Angajați
2
Datorii
949.821
Active imobilizate
39.337.071
Active circulante
16.043.034
Capitaluri proprii
54.349.123
Venituri totale
2.952.312
Cheltuieli totale
1.097.758
Stocuri
123
Creanțe
14.927.235
Casă și conturi la bănci
1.115.676
Cheltuieli în avans
1.241
Venituri în avans
82.402
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.290
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.005.276
Rezultat net
1.794.865
Angajați
3
Datorii
846.912
Active imobilizate
39.366.504
Active circulante
14.636.424
Capitaluri proprii
53.072.061
Venituri totale
3.028.318
Cheltuieli totale
902.049
Stocuri
123
Creanțe
13.309.205
Casă și conturi la bănci
1.327.096
Cheltuieli în avans
229
Venituri în avans
84.184
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.260.290
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1990-12-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31151.773 lei151.773 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

4 dosare cu nume identic · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Dosar 35356/301/20252026-03-17 · Tribunalul BUCURESTI · Intimat Pârât

ordonanţă preşedinţială · Apel

1 termen · ultima soluție: Nefondat

2026-05-12 · 11:00

Nefondat

Respinge apelul, ca nefondat. Obligă apelanţii – reclamanţi la plata către intimata Meteor SA a sumei de 5.000 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată – onorariu de avocat. Definitivă. Pronunţată în data de 12.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 1397/2026 · 2026-05-12

Căi de atac declarate: Apel · 2026-03-09

Dosar 35356/301/20252025-10-27 · Judecătoria SECTORUL3BUCURESTI · Pârât

ordonanţă preşedinţială · Fond

6 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-03-04 · 08:30

Respinge cererea

Admite exceptia inadmisibilitatii. Respinge cererea, ca inadmisibila. Cu apel in 5 zile de la pronuntare, cererea urmand a se depune la Judecatoria Sectorului 3 Bucuresti. Pronunţată astăzi, 04.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 2663/2026 · 2026-03-04

2026-02-04 · 13:00

Amână cauza

Pentru a se lua cunoştinţă de acţiune şi înscrisuri

Document: incheieredesedinta · 2026-02-04

2026-01-22 · 08:30

Amână cauza

2026-01-15 · 08:30

Amână cauza

2025-12-04 · 08:30

Amână cauza

2025-11-13 · 08:30

Amână cauza

Căi de atac declarate: Apel · 2026-03-09

Dosar 34852/301/20252025-10-23 · Judecătoria SECTORUL3BUCURESTI · Pârât

obligatia de a face · Fond

4 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-19 · 11:00

Soluție indisponibilă

2026-06-25 · 10:00

Amână cauza

pentru a se formula de parata Meteor SA intampinare, pentru a se depune de reclamanti înscrisurile solicitate ?i de pârâte un punct de vedere

Document: incheieredesedinta · 2026-06-25

2026-01-26 · 08:30

Amână cauza

2025-12-09 · 08:30

Amână cauza

Dosar 22107/301/20252025-07-17 · Judecătoria SECTORUL3BUCURESTI · Pârât

ordonanţă preşedinţială · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-08-14 · 10:00

Respinge cererea

Respinge cererea de emitere a unei ordonanţe preşedinţiale, ca inadmisibilă. Respinge solicitarea reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Respinge solicitarea pârâtei S.C. ASTRAL S.A. de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronunţare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronun?ată astăzi, 14.08.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 10004/2025 · 2025-08-14

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
355011
Număr de înregistrare
J1990000019407
Înmatriculare
26 decembrie 1990
EUID
ROONRC.J1990000019407
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. BANIEI 23 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BANIEI 23 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 decembrie 1990
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2025
Telefon
3102083

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECULA RĂDUCAN
administrator
NĂSTASE ILIE
administrator
POPA GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ASTRAL SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.12.1990
Înregistrare fiscală
10 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1990000019407
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Telefon
3102083
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BANIEI, NR.23
Cod poștal fiscal
30185
Strada sediului
Str. Băniei
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
30185
Strada domiciliului fiscal
Str. Băniei
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
30185

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Strada BanieiCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI