Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AT ENVIRONMENTAL AND SAFETY EXPERT S.R.L.

AT ENVIRONMENTAL AND SAFETY EXPERT S.R.L.

CUI 44890458 · SRL· Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti· Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AT ENVIRONMENTAL AND SAFETY EXPERT S.R.L. are sediul în Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti și raportează activitatea alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-31,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 147,2 K lei, față de 215 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât74,9%

Marja netă calculată este 74,9% în 2024, față de 78,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-31,5%

Datoriile raportate sunt 11,9 K lei în 2024, față de 17,3 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024147,2 K lei-31,5% față de anul anterior2021: 47.6312022: 38.0532023: 215.0252024: 147.222
Rezultat net 2024110,3 K lei-35% față de anul anterior2021: 45.6632022: 28.6302023: 169.7602024: 110.314
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024224,5 K lei+25,3% față de anul anterior2021: 45.7632022: 44.3932023: 179.1542024: 224.468
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0108 K215 K2021: 47,6 K lei47,6 K20212022: 38,1 K lei38,1 K20222023: 215 K lei215 K20232024: 147,2 K lei147,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,9%95,9%Mediana sectorului (2024): 31,7% · n=50432021: 95,9%95,9%20212022: 75,2%75,2%20222023: 78,9%78,9%20232024: 74,9%74,9%2024

Cifra de afaceri: -31,5% față de anul anterior. Marja netă: 74,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii224,5 K lei+25,3% față de anul anterior
Datorii11,9 K lei-31,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri38,1 K lei215 K lei147,2 K lei-31,5% față de anul anterior
Rezultat net28,6 K lei169,8 K lei110,3 K lei-35% față de anul anterior
Capitaluri proprii44,4 K lei179,2 K lei224,5 K lei+25,3% față de anul anterior
Datorii1,6 K lei17,3 K lei11,9 K lei-31,5% față de anul anterior
Creanțe5,9 K lei15,9 K lei6 K lei-62,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri74,9%31,7%n=5.04378,9%36,5%n=4.862
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95%66,9%n=3.83491,2%75,8%n=3.728
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5%33,1%n=3.8348,8%23,9%n=3.728
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,3%15,7%n=3.8341,9%13,6%n=3.728
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)46,7%27,5%n=3.83486,4%32,9%n=3.727
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive49,1%68,5%n=4.92494,8%65,5%n=4.779
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii19,06×2,25×n=5.84811,13×3,08×n=5.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36014,6 zile84,2 zilen=4.66826,66 zile83,87 zilen=4.505
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,81 zilen=1.7319,89 zile3,02 zilen=1.806

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.222
Rezultat net
110.314
Angajați
—
Datorii
11.863
Active imobilizate
10.267
Active circulante
226.064
Capitaluri proprii
224.468
Venituri totale
155.953
Cheltuieli totale
24.493
Stocuri
—
Creanțe
5.972
Casă și conturi la bănci
220.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.025
Rezultat net
169.760
Angajați
—
Datorii
17.312
Active imobilizate
3.785
Active circulante
192.681
Capitaluri proprii
179.154
Venituri totale
219.098
Cheltuieli totale
20.415
Stocuri
5.905
Creanțe
15.921
Casă și conturi la bănci
170.855
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.053
Rezultat net
28.630
Angajați
—
Datorii
1.578
Active imobilizate
—
Active circulante
45.971
Capitaluri proprii
44.393
Venituri totale
38.559
Cheltuieli totale
8.772
Stocuri
—
Creanțe
5.934
Casă și conturi la bănci
40.037
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.631
Rezultat net
45.663
Angajați
—
Datorii
660
Active imobilizate
375
Active circulante
46.048
Capitaluri proprii
45.763
Venituri totale
47.631
Cheltuieli totale
539
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
46.048
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44890458
Număr de înregistrare
J29/2249/2021
Înmatriculare
13 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J29/2249/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂLŢEŞTI 287 Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti Prahova
Adresă fiscală
BĂLŢEŞTI 287 Bălţeşti PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
31 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUDOR ANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AT ENVIRONMENTAL AND SAFETY EXPERT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.09.2021
Înregistrare fiscală
13 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002249297
Cod CAEN
7499
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT BĂLŢEŞTI COM. BĂLŢEŞTI, CAL. CODRULUI, NR.38
Strada sediului
Cal. Codrului
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Sat Bălţeşti Com. Bălţeşti
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Cal. Codrului
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bălţeşti Com. Bălţeşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8532 Rev. 2Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Bălţeşti, Comuna BălţeştiCAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI