Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATELIER CORAL BIJOUX S.R.L.

ATELIER CORAL BIJOUX S.R.L.

CUI 41552568 · SRL· Sat Movila, Comuna Niculeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ATELIER CORAL BIJOUX S.R.L. are sediul în Sat Movila, Comuna Niculeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+84,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 78,4 K lei, față de 42,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-23,9%

Marja netă calculată este -23,9% în 2025, față de 99,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+65,3%

Datoriile raportate sunt 53,9 K lei în 2025, față de 32,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202578,4 K lei+84,7% față de anul anterior2023: 13.0652024: 42.4462025: 78.416
Rezultat net 2025-18,8 K lei-144,6% față de anul anterior2023: 3.4282024: 42.0522025: -18.774
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202526,9 K lei-41,1% față de anul anterior2023: 3.6282024: 45.6802025: 26.905
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate039 K78 K2023: 13,1 K lei13,1 K20232024: 42,4 K lei42,4 K20242025: 78,4 K lei78,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,9%37,6%99,1%Mediana sectorului (2025): 5,6% · n=3442023: 26,2%26,2%20232024: 99,1%99,1%20242025: -23,9%-23,9%2025

Cifra de afaceri: +84,7% față de anul anterior. Marja netă: -23,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii26,9 K lei-41,1% față de anul anterior
Datorii53,9 K lei+65,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri13,1 K lei42,4 K lei78,4 K lei+84,7% față de anul anterior
Rezultat net3,4 K lei42,1 K lei-18,8 K lei-144,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,6 K lei45,7 K lei26,9 K lei-41,1% față de anul anterior
Datorii14,2 K lei32,6 K lei53,9 K lei+65,3% față de anul anterior
Creanțe74,3 K lei75,2 K lei—Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-23,9%5,6%n=34499,1%5,8%n=370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18%25,8%n=28026,8%30,4%n=305
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,1%66,8%n=28019,1%63,9%n=305
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)37%11,9%n=28034,8%13,3%n=305
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-12,6%2,7%n=28024,7%1,3%n=305
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-69,8%22%n=27392,1%19,7%n=274
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,75×1,04×n=4273,41×1,08×n=455
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—19,5 zilen=284637,83 zile25,94 zilen=299
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360108,85 zile181,54 zilen=311233,02 zile177,34 zilen=324
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați78.416 lei184.467 lein=21942.446 lei151.277 lein=244

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.416
Rezultat net
-18.774
Angajați
1
Datorii
53.916
Active imobilizate
55.271
Active circulante
94.231
Capitaluri proprii
26.905
Venituri totale
103.401
Cheltuieli totale
121.482
Stocuri
23.709
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
70.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
68.681
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.446
Rezultat net
42.052
Angajați
1
Datorii
32.612
Active imobilizate
59.296
Active circulante
111.104
Capitaluri proprii
45.680
Venituri totale
125.305
Cheltuieli totale
82.828
Stocuri
27.474
Creanțe
75.204
Casă și conturi la bănci
8.426
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
92.108
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.065
Rezultat net
3.428
Angajați
1
Datorii
14.165
Active imobilizate
83.856
Active circulante
107.068
Capitaluri proprii
3.628
Venituri totale
90.529
Cheltuieli totale
86.471
Stocuri
27.040
Creanțe
74.335
Casă și conturi la bănci
5.693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
173.131
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41552568
Număr de înregistrare
J2019001461154
Înmatriculare
23 august 2019
EUID
ROONRC.J2019001461154
Formă juridică
SRL
Sediu social
116A Sat Movila, Comuna Niculeşti Dâmboviţa
Adresă fiscală
116A Movila DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 august 2019
Înregistrare fiscală
4 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CARCALIŢEANU RICHARD CIPRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATELIER CORAL BIJOUX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.08.2019
Înregistrare fiscală
23 august 2019
Număr registrul comerțului
J2019001461154
Cod CAEN
3212
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MOVILA COM. NICULEŞTI, NR.116A, CAMERA 1, ET.PARTER
Numărul sediului
116A
Localitatea sediului
Sat Movila Com. Niculeşti
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Detalii sediu
camera 1
Numărul domiciliului fiscal
116A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Movila Com. Niculeşti
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 2441 Rev. 3Producția metalelor prețioase

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 3213 Rev. 3Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Movila, Comuna NiculeştiCAEN 3212
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI