Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATELIER DE ÎNFRUMUSEŢARE BY VINTAGE S.R.L.

ATELIER DE ÎNFRUMUSEŢARE BY VINTAGE S.R.L.

CUI 41213065 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ATELIER DE ÎNFRUMUSEŢARE BY VINTAGE S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 141 K lei, față de 179,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,1%

Marja netă calculată este 6,1% în 2025, față de -24,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+53,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025141 K lei-21,6% față de anul anterior2020: 146.4832021: 240.0112022: 170.7012023: 149.0262024: 179.8552025: 140.982
Rezultat net 20258,7 K leiTrecere pe profit2020: 66.7232021: 105.5922022: 52.9812023: -18.5452024: -43.2862025: 8.659
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-11,3 K leiDeficit de capital redus cu 43,4%2020: 129.3942021: 234.9852022: 53.2222023: 23.3192024: -19.9672025: -11.308
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0120 K240 K2020: 146,5 K lei146,5 K20202021: 240 K lei240 K20212022: 170,7 K lei170,7 K20222023: 149 K lei149 K20232024: 179,9 K lei179,9 K20242025: 141 K lei141 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,1%10,7%45,5%2020: 45,5%45,5%20202021: 44%44%20212022: 31%31%20222023: -12,4%-12,4%20232024: -24,1%-24,1%20242025: 6,1%6,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=9.190

Cifra de afaceri: -21,6% față de anul anterior.Marjă netă 6,1% · +30,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-20 K lei
2025-11,3 K lei

Datorii raportate

202454,3 K lei
202545,2 K lei

Disponibilități bănești

20248,8 K lei
202510,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri149 K lei179,9 K lei141 K lei-21,6% față de anul anterior
Rezultat net-18,5 K lei-43,3 K lei8,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii23,3 K lei-20 K lei-11,3 K leiDeficit de capital redus cu 43,4%
Datorii39,7 K lei54,3 K lei45,2 K lei-16,8% față de anul anterior
Creanțe8,4 K lei9,6 K lei14,8 K lei+53,7% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,1%-24,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=9.190) · 2024: 1,3% (n=13.055)

Rezultat / active (A+B)25,6%-126,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=5.333) · 2024: 0% (n=7.661)

Vânzări per angajat140.982 lei89.928 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 76.053 lei (n=5.763) · 2024: 63.420 lei (n=8.593)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-33,4%-58,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=5.338) · 2024: -3,6% (n=7.667)

Datorii / active (A+B)133,4%158,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=5.338) · 2024: 99,7% (n=7.667)

Ponderea activelor imobilizate9,1%10,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 29,4% (n=5.338) · 2024: 28,9% (n=7.667)

Active circulante / datorii totale0,68×0,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,52× (n=10.514) · 2024: 0,51× (n=14.983)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări37,7 zile19,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 10,7 zile (n=6.330) · 2024: 10,8 zile (n=8.309)

Stocuri în zile de vânzări14,4 zile24,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 22,5 zile (n=5.287) · 2024: 25,1 zile (n=7.322)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.982
Rezultat net
8.659
Angajați
1
Datorii
45.152
Active imobilizate
3.073
Active circulante
30.771
Capitaluri proprii
-11.308
Venituri totale
140.982
Cheltuieli totale
130.352
Stocuri
5.651
Creanțe
14.758
Casă și conturi la bănci
10.362
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.855
Rezultat net
-43.286
Angajați
2
Datorii
54.270
Active imobilizate
3.698
Active circulante
30.605
Capitaluri proprii
-19.967
Venituri totale
180.224
Cheltuieli totale
223.232
Stocuri
12.172
Creanțe
9.603
Casă și conturi la bănci
8.830
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.026
Rezultat net
-18.545
Angajați
2
Datorii
39.684
Active imobilizate
—
Active circulante
63.003
Capitaluri proprii
23.319
Venituri totale
149.026
Cheltuieli totale
166.066
Stocuri
39.088
Creanțe
8.432
Casă și conturi la bănci
15.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.701
Rezultat net
52.981
Angajați
2
Datorii
51.293
Active imobilizate
—
Active circulante
104.515
Capitaluri proprii
53.222
Venituri totale
171.101
Cheltuieli totale
116.462
Stocuri
34.096
Creanțe
50.248
Casă și conturi la bănci
20.171
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.011
Rezultat net
105.592
Angajați
1
Datorii
11.643
Active imobilizate
—
Active circulante
246.628
Capitaluri proprii
234.985
Venituri totale
240.011
Cheltuieli totale
132.230
Stocuri
34.083
Creanțe
2.639
Casă și conturi la bănci
209.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.483
Rezultat net
66.723
Angajați
1
Datorii
8.573
Active imobilizate
—
Active circulante
137.967
Capitaluri proprii
129.394
Venituri totale
147.319
Cheltuieli totale
78.024
Stocuri
17.634
Creanțe
1.871
Casă și conturi la bănci
118.462
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41213065
Număr de înregistrare
J2019001600036
Înmatriculare
3 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019001600036
Formă juridică
SRL
Sediu social
CODRII COSMINULUI 25 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CODRII COSMINULUI 25 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iunie 2019
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GICARU MARI ROMINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATELIER DE ÎNFRUMUSEŢARE BY VINTAGE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.06.2019
Înregistrare fiscală
3 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001600036
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. CODRII COSMINULUI, NR.25, ETAJ 1 ŞI MANSARDĂ
Cod poștal fiscal
110267
Strada sediului
Str. Codrii Cosminului
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110267
Detalii sediu
Etaj 1 şi mansardă
Strada domiciliului fiscal
Str. Codrii Cosminului
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110267
Detalii domiciliu fiscal
Etaj 1 şi mansardă

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI