Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATELIER TRADIŢIONAL MIRELA S.R.L.

ATELIER TRADIŢIONAL MIRELA S.R.L.

CUI 38989334 · SRL· Municipiul Focşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ATELIER TRADIŢIONAL MIRELA S.R.L. are sediul în Municipiul Focşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-26,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 199,1 K lei, față de 271,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,8%

Marja netă calculată este 0,8% în 2025, față de 17,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+87,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025199,1 K lei-26,7% față de anul anterior2021: 44.3722022: 176.5952023: 184.8432024: 271.3932025: 199.065
Rezultat net 20251,7 K lei-96,5% față de anul anterior2020: -5.4222021: 6.3142022: 76.1052023: 61.6292024: 47.6552025: 1.691
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202548,2 K lei-48,5% față de anul anterior2020: -5.5192021: 7952022: 76.3452023: 84.0302024: 93.6842025: 48.208
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K271 K—20202021: 44,4 K lei44,4 K20212022: 176,6 K lei176,6 K20222023: 184,8 K lei184,8 K20232024: 271,4 K lei271,4 K20242025: 199,1 K lei199,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,5%43,1%Mediana sectorului (2025): 1,8% · n=180520202021: 14,2%14,2%20212022: 43,1%43,1%20222023: 33,3%33,3%20232024: 17,6%17,6%20242025: 0,8%0,8%2025

Cifra de afaceri: -26,7% față de anul anterior. Marja netă: 0,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii48,2 K lei-48,5% față de anul anterior
Datorii33,5 K lei+74,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri184,8 K lei271,4 K lei199,1 K lei-26,7% față de anul anterior
Rezultat net61,6 K lei47,7 K lei1,7 K lei-96,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii84 K lei93,7 K lei48,2 K lei-48,5% față de anul anterior
Datorii18,8 K lei19,2 K lei33,5 K lei+74,9% față de anul anterior
Creanțe1,3 K lei6 K lei11,2 K lei+87,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,8%1,8%n=1.80517,6%1,9%n=2.710
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59%11,4%n=1.53783%17,8%n=2.282
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)41%79,4%n=1.53717%69,5%n=2.282
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,6%22,8%n=1.53711,2%24,9%n=2.282
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,1%0%n=1.53542,2%0%n=2.280
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,5%6,8%n=1.36450,9%10,5%n=2.043
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,18×0,76×n=2.4145,23×0,8×n=3.592
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36020,26 zile50,28 zilen=1.5947,93 zile50,75 zilen=2.349
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36094,18 zile63,37 zilen=1.26364,94 zile59,9 zilen=1.822
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați99.533 lei81.911 lein=1.273135.697 lei71.531 lein=1.948

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.065
Rezultat net
1.691
Angajați
2
Datorii
33.504
Active imobilizate
8.677
Active circulante
73.035
Capitaluri proprii
48.208
Venituri totale
207.583
Cheltuieli totale
204.098
Stocuri
52.078
Creanțe
11.203
Casă și conturi la bănci
9.754
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.393
Rezultat net
47.655
Angajați
2
Datorii
19.153
Active imobilizate
12.636
Active circulante
100.201
Capitaluri proprii
93.684
Venituri totale
307.718
Cheltuieli totale
257.756
Stocuri
48.953
Creanțe
5.979
Casă și conturi la bănci
45.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.843
Rezultat net
61.629
Angajați
2
Datorii
18.818
Active imobilizate
2.357
Active circulante
100.491
Capitaluri proprii
84.030
Venituri totale
220.183
Cheltuieli totale
156.970
Stocuri
59.444
Creanțe
1.311
Casă și conturi la bănci
39.736
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.595
Rezultat net
76.105
Angajați
2
Datorii
17.135
Active imobilizate
3.587
Active circulante
89.893
Capitaluri proprii
76.345
Venituri totale
221.549
Cheltuieli totale
144.636
Stocuri
56.321
Creanțe
19.531
Casă și conturi la bănci
14.041
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.372
Rezultat net
6.314
Angajați
2
Datorii
28.583
Active imobilizate
—
Active circulante
29.378
Capitaluri proprii
795
Venituri totale
75.137
Cheltuieli totale
68.783
Stocuri
20.772
Creanțe
450
Casă și conturi la bănci
8.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.422
Angajați
1
Datorii
8.291
Active imobilizate
—
Active circulante
2.772
Capitaluri proprii
-5.519
Venituri totale
2.585
Cheltuieli totale
8.007
Stocuri
—
Creanțe
2.230
Casă și conturi la bănci
542
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-05-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38989334
Număr de înregistrare
J39/201/2018
Înmatriculare
8 martie 2018
EUID
ROONRC.J39/201/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TISA 26 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TISA 26 Focşani VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2018
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MĂNĂILĂ ALIN
administrator
MĂNĂILĂ MARILENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATELIER TRADIŢIONAL MIRELA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2018
Înregistrare fiscală
8 martie 2018
Număr registrul comerțului
J39/201/2018
Cod CAEN
1413
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. TISA, NR.26
Cod poștal fiscal
620061
Strada sediului
Str. Tisa
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
620061
Strada domiciliului fiscal
Str. Tisa
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
620061

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA ANDREIASU DE JOS2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

TEATRUL MUNICIPAL MR.GH.PASTIA FOCSANI2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

Scoala Gimnaziala "Gabriel Dragan" Nicoresti1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA JARISTEA1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BARCEA1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Articole de imbracaminte (Rev.2)6 din 8 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Imbracaminte sport (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Articole pentru baie si bucatarie (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 mai 2025Achiziție directă

Costume populare băieți și fete

Autoritate: Scoala Gimnaziala "Gabriel Dragan" Nicoresti

CPV 18412000-0 — Imbracaminte sport (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18412000-0

Vezi detaliile atribuirii →
43.100 leiValoare publicată
16 aprilie 2025Achiziție directă

Achizitie costume populare

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA ”ANGHEL RUGINA”TECUCI

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
34.000 leiValoare publicată
11 noiembrie 2024Achiziție directă

Costum popular fete SI BAIETI

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA JARISTEA

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
39.300 leiValoare publicată
8 noiembrie 2024Achiziție directă

Costum popular

Autoritate: ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BARCEA

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
40.600 leiValoare publicată
25 octombrie 2024Achiziție directă

Fata masa Tara Vrancei

Autoritate: TEATRUL MUNICIPAL MR.GH.PASTIA FOCSANI

CPV 44410000-7 — Articole pentru baie si bucatarie (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44410000-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.240 leiValoare publicată
3 septembrie 2024Achiziție directă

Costum traditional dama

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA ANDREIASU DE JOS

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
5.700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniCAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI