Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATICOMP SRL

ATICOMP SRL

CUI 15415340 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ATICOMP SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 53 K lei, față de 57,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2025, față de 3,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+349,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202553 K lei-7,8% față de anul anterior2020: 62.2002021: 78.6152022: 93.3302023: 64.5902024: 57.4752025: 52.980
Rezultat net 20253 K lei+52,4% față de anul anterior2020: 42.1222021: 39.2552022: 28.8372023: 7.4702024: 1.9662025: 2.997
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 02022: 02023: 0
Capitaluri proprii 202519 K lei+18,8% față de anul anterior2020: -15.1192021: 13.9362022: 42.7732023: 21.4082024: 15.9742025: 18.971
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate047 K93 K2020: 62,2 K lei62,2 K20202021: 78,6 K lei78,6 K20212022: 93,3 K lei93,3 K20222023: 64,6 K lei64,6 K20232024: 57,5 K lei57,5 K20242025: 53 K lei53 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,9%67,7%2020: 67,7%67,7%20202021: 49,9%49,9%20212022: 30,9%30,9%20222023: 11,6%11,6%20232024: 3,4%3,4%20242025: 5,7%5,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: -7,8% față de anul anterior.Marjă netă 5,7% · +2,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202416 K lei
202519 K lei

Datorii raportate

20242 K lei
20251,7 K lei

Disponibilități bănești

202417,4 K lei
202518,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri64,6 K lei57,5 K lei53 K lei-7,8% față de anul anterior
Rezultat net7,5 K lei2 K lei3 K lei+52,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii21,4 K lei16 K lei19 K lei+18,8% față de anul anterior
Datorii2,3 K lei2 K lei1,7 K lei-13,7% față de anul anterior
Creanțe—584 lei2,6 K lei+349,1% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,7%3,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / capitaluri proprii15,8%12,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,8% (n=8.117) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale11,85×8,88×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,8 zile3,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 192,1 zile (n=7.791) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.980
Rezultat net
2.997
Angajați
—
Datorii
1.749
Active imobilizate
—
Active circulante
20.720
Capitaluri proprii
18.971
Venituri totale
52.980
Cheltuieli totale
49.415
Stocuri
—
Creanțe
2.623
Casă și conturi la bănci
18.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.475
Rezultat net
1.966
Angajați
—
Datorii
2.026
Active imobilizate
—
Active circulante
18.000
Capitaluri proprii
15.974
Venituri totale
57.475
Cheltuieli totale
54.902
Stocuri
—
Creanțe
584
Casă și conturi la bănci
17.416
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.590
Rezultat net
7.470
Angajați
0
Datorii
2.330
Active imobilizate
—
Active circulante
23.738
Capitaluri proprii
21.408
Venituri totale
64.590
Cheltuieli totale
55.185
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
23.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.330
Rezultat net
28.837
Angajați
0
Datorii
1.410
Active imobilizate
—
Active circulante
44.183
Capitaluri proprii
42.773
Venituri totale
93.330
Cheltuieli totale
61.693
Stocuri
—
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
44.175
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.615
Rezultat net
39.255
Angajați
0
Datorii
787
Active imobilizate
—
Active circulante
14.723
Capitaluri proprii
13.936
Venituri totale
78.615
Cheltuieli totale
37.002
Stocuri
—
Creanțe
772
Casă și conturi la bănci
13.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.200
Rezultat net
42.122
Angajați
—
Datorii
19.592
Active imobilizate
—
Active circulante
4.473
Capitaluri proprii
-15.119
Venituri totale
62.873
Cheltuieli totale
18.885
Stocuri
—
Creanțe
694
Casă și conturi la bănci
3.779
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-05-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15415340
Număr de înregistrare
J26/535/2003
Înmatriculare
8 mai 2003
EUID
ROONRC.J26/535/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIUCAŞ 5 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CIUCAŞ 5 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 mai 2003
Înregistrare fiscală
6 martie 2023
Telefon
0265264527 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BANYAI IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATICOMP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.2003
Înregistrare fiscală
8 mai 2003
Număr registrul comerțului
J26/535/2003
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265264527 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CIUCAŞ, NR.5, AP.6
Cod poștal fiscal
540399
Strada sediului
Str. Ciucaş
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540399
Strada domiciliului fiscal
Str. Ciucaş
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540399

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2003
TVA până la
11 ianuarie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
11 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
17 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
18 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de radio

CAEN 6020 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de televiziune

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI