Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATIL CONSTRUCT SRL

ATIL CONSTRUCT SRL

CUI 17479693 · SRL· Sat Plaiu Câmpinei, Comuna Şotrile

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ATIL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Plaiu Câmpinei, Comuna Şotrile. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-66,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 179 K lei, față de 531,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,6%

Marja netă calculată este 22,6% în 2025, față de 34,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1.824,2%

Datoriile raportate sunt 167,9 K lei în 2025, față de 8,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025179 K lei-66,3% față de anul anterior2020: 1.094.0562021: 133.1042022: 716.3812023: 892.7052024: 531.6972025: 179.000
Rezultat net 202540,5 K lei-77,8% față de anul anterior2020: 339.3492021: -95.4152022: 415.2262023: 552.0292024: 182.8362025: 40.512
Angajați 20252-60% față de anul anterior2020: 102021: 32022: 32023: 52024: 52025: 2
Capitaluri proprii 202541,5 K lei-72,2% față de anul anterior2020: 346.2912021: -49.1242022: 366.1022023: 553.1322024: 148.9682025: 41.480
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0547 K1 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 133,1 K lei133,1 K20212022: 716,4 K lei716,4 K20222023: 892,7 K lei892,7 K20232024: 531,7 K lei531,7 K20242025: 179 K lei179 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-71,7%-4,9%61,8%2020: 31%31%20202021: -71,7%-71,7%20212022: 58%58%20222023: 61,8%61,8%20232024: 34,4%34,4%20242025: 22,6%22,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -66,3% față de anul anterior.Marjă netă 22,6% · -11,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024149 K lei
202541,5 K lei

Datorii raportate

20248,7 K lei
2025167,9 K lei

Disponibilități bănești

202429,1 K lei
202550,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri892,7 K lei531,7 K lei179 K lei-66,3% față de anul anterior
Rezultat net552 K lei182,8 K lei40,5 K lei-77,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii553,1 K lei149 K lei41,5 K lei-72,2% față de anul anterior
Datorii40,4 K lei8,7 K lei167,9 K lei+1.824,2% față de anul anterior
Creanțe355,6 K lei15,2 K lei13,5 K lei-10,9% față de anul anterior
Angajați552-60% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă22,6%34,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)19,4%115,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii97,7%122,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat89.500 lei106.339 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)19,8%94,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)80,2%5,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate64%64,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,45×6,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări27,2 zile10,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări22,9 zile8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.000
Rezultat net
40.512
Angajați
2
Datorii
167.866
Active imobilizate
134.000
Active circulante
75.346
Capitaluri proprii
41.480
Venituri totale
179.504
Cheltuieli totale
132.353
Stocuri
11.389
Creanțe
13.542
Casă și conturi la bănci
50.415
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
531.697
Rezultat net
182.836
Angajați
5
Datorii
8.724
Active imobilizate
101.662
Active circulante
56.030
Capitaluri proprii
148.968
Venituri totale
531.710
Cheltuieli totale
338.794
Stocuri
11.760
Creanțe
15.203
Casă și conturi la bănci
29.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
892.705
Rezultat net
552.029
Angajați
5
Datorii
40.401
Active imobilizate
104.781
Active circulante
488.752
Capitaluri proprii
553.132
Venituri totale
893.718
Cheltuieli totale
332.752
Stocuri
45.334
Creanțe
355.618
Casă și conturi la bănci
87.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
716.381
Rezultat net
415.226
Angajați
3
Datorii
180.327
Active imobilizate
115.754
Active circulante
430.675
Capitaluri proprii
366.102
Venituri totale
718.474
Cheltuieli totale
296.208
Stocuri
12.334
Creanțe
100.644
Casă și conturi la bănci
317.697
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.104
Rezultat net
-95.415
Angajați
3
Datorii
220.822
Active imobilizate
138.039
Active circulante
33.659
Capitaluri proprii
-49.124
Venituri totale
133.104
Cheltuieli totale
227.188
Stocuri
12.334
Creanțe
20.070
Casă și conturi la bănci
1.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.094.056
Rezultat net
339.349
Angajați
10
Datorii
6.033
Active imobilizate
152.252
Active circulante
200.072
Capitaluri proprii
346.291
Venituri totale
1.100.539
Cheltuieli totale
750.398
Stocuri
12.334
Creanțe
8.225
Casă și conturi la bănci
179.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-04-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 449/228/20232023-02-13 · Judecătoria FAUREI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

5 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2024-06-07 · 09:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de cererea de renunţare la judecata cererii de validare a popririi formulată de creditoarea SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED, prin SCPEJ PLĂCINTĂ ADINA MARIA, în contradictoriu cu debitorul PARASCHIV SĂNDEL şi cu terţul poprit S.C. ATIL CONSTRUCT S.R.L. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, cerere de recurs ce se va depune la Judecătoria Făurei, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată, azi, 07.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheierefinaladezinvestire · 2024-06-07

2024-05-23 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 07.06.2024. Pronunţată, astăzi, 23.05.2024, în şedinţă publică.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-05-23

2023-12-12 · 09:00

Amână cauza

Amână cauza având în vedere formele de protest adoptate la nivel naţional de către corpul grefierilor, precum şi forma de protest adoptată prin Hotărârea Nr.4/11.12.2023 de către Judecătoria Făurei.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-12

2023-09-28 · 09:00

Amână cauza

Termen acordat pentru continuitatea completului

Document: incheieredesedinta · 2023-09-28

2023-05-22 · 09:00

Amână cauza

Amână cauza pentru continuitatea completului de judecată.

Document: incheieredesedinta · 2023-05-22

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17479693
Număr de înregistrare
J29/870/2005
Înmatriculare
13 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J29/870/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Plaiu Câmpinei, Comuna Şotrile Prahova
Adresă fiscală
PLAIU CÎMPINEI PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 aprilie 2005
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0244336185 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BULIGĂ ANGHEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATIL CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.04.2005
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J29/870/2005
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Contact și adrese

Telefon
0244336185 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT PLAIU CÂMPINEI COM. ŞOTRILE
Cod poștal fiscal
107567
Localitatea sediului
Sat Plaiu Câmpinei Com. Şotrile
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107567
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Plaiu Câmpinei Com. Şotrile
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107567

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 iulie 2013
Perioada 2: TVA de la
18 aprilie 2005
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
25 iulie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2020
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Plaiu Câmpinei, Comuna ŞotrileCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI