Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATLANTA WOOD S.R.L.

ATLANTA WOOD S.R.L.

CUI 39703901 · SRL· Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ATLANTA WOOD S.R.L. are sediul în Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+68%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,1 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât73,1%

Marja netă calculată este 73,1% în 2025, față de 76,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+117,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,1 mil. lei+68% față de anul anterior2020: 200.0882021: 185.6092022: 629.4742023: 548.0202024: 2.438.3232025: 4.096.061
Rezultat net 20253 mil. lei+60,2% față de anul anterior2020: 27.8942021: 59.0142022: 300.3092023: 295.3262024: 1.867.5412025: 2.992.179
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 20255,4 mil. lei+122,9% față de anul anterior2020: 85.3752021: 144.3892022: 384.6982023: 680.0252024: 2.435.0652025: 5.427.244
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 200,1 K lei200,1 K20202021: 185,6 K lei185,6 K20212022: 629,5 K lei629,5 K20222023: 548 K lei548 K20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 4,1 mil. lei4,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,3%76,6%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=25862020: 13,9%13,9%20202021: 31,8%31,8%20212022: 47,7%47,7%20222023: 53,9%53,9%20232024: 76,6%76,6%20242025: 73,1%73,1%2025

Cifra de afaceri: +68% față de anul anterior. Marja netă: 73,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,4 mil. lei+122,9% față de anul anterior
Datorii817,4 K lei+211,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri548 K lei2,4 mil. lei4,1 mil. lei+68% față de anul anterior
Rezultat net295,3 K lei1,9 mil. lei3 mil. lei+60,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii680 K lei2,4 mil. lei5,4 mil. lei+122,9% față de anul anterior
Datorii110,3 K lei262,3 K lei817,4 K lei+211,7% față de anul anterior
Creanțe223,5 K lei2,4 mil. lei5,3 mil. lei+117,8% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri73,1%3,3%n=2.58676,6%2,7%n=2.825
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)86,9%34,3%n=2.55890,3%38,4%n=2.771
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)13,1%64,9%n=2.5589,7%61,5%n=2.771
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,3%23,3%n=2.5584,4%24,5%n=2.771
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)47,9%1,9%n=2.55669,2%1,4%n=2.768
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive55,1%14%n=2.21776,7%10,8%n=2.417
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,93×1,03×n=3.1239,83×1,08×n=3.422
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360466 zile58,38 zilen=2.471359,36 zile62,79 zilen=2.679
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,78 zile55,8 zilen=2.1520,69 zile61,2 zilen=2.293
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați4.096.061 lei239.865 lein=2.3031.219.162 lei210.840 lein=2.519

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.096.061
Rezultat net
2.992.179
Angajați
1
Datorii
817.428
Active imobilizate
578.454
Active circulante
5.666.218
Capitaluri proprii
5.427.244
Venituri totale
4.107.826
Cheltuieli totale
785.663
Stocuri
88.512
Creanțe
5.302.075
Casă și conturi la bănci
275.631
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.438.323
Rezultat net
1.867.541
Angajați
2
Datorii
262.250
Active imobilizate
120.012
Active circulante
2.577.303
Capitaluri proprii
2.435.065
Venituri totale
2.448.757
Cheltuieli totale
538.883
Stocuri
4.690
Creanțe
2.434.001
Casă și conturi la bănci
138.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
548.020
Rezultat net
295.326
Angajați
2
Datorii
110.317
Active imobilizate
128.524
Active circulante
661.818
Capitaluri proprii
680.025
Venituri totale
548.021
Cheltuieli totale
247.215
Stocuri
12.226
Creanțe
223.491
Casă și conturi la bănci
426.101
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
629.474
Rezultat net
300.309
Angajați
1
Datorii
170.188
Active imobilizate
106.180
Active circulante
448.706
Capitaluri proprii
384.698
Venituri totale
631.773
Cheltuieli totale
326.114
Stocuri
22.325
Creanțe
267.718
Casă și conturi la bănci
158.663
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.609
Rezultat net
59.014
Angajați
1
Datorii
81.692
Active imobilizate
20.979
Active circulante
205.102
Capitaluri proprii
144.389
Venituri totale
185.609
Cheltuieli totale
124.961
Stocuri
24.926
Creanțe
106.418
Casă și conturi la bănci
73.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.088
Rezultat net
27.894
Angajați
—
Datorii
13.128
Active imobilizate
52.371
Active circulante
46.132
Capitaluri proprii
85.375
Venituri totale
200.088
Cheltuieli totale
165.951
Stocuri
14.710
Creanțe
30.618
Casă și conturi la bănci
804
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

44 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39703901
Număr de înregistrare
J4/1146/2018
Înmatriculare
2 august 2018
EUID
ROONRC.J4/1146/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TROTUŞ 9A Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TROTUŞ 9A Târgu Ocna BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 august 2018
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2025
Telefon
0771103784 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREIU ANIŞOARA-CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATLANTA WOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.08.2018
Înregistrare fiscală
2 august 2018
Număr registrul comerțului
J04/1146/2018
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Telefon
0771103784 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, ORŞ. TÂRGU OCNA, STR. TROTUŞ, NR.9A
Cod poștal fiscal
605600
Strada sediului
Str. Trotuş
Numărul sediului
9A
Localitatea sediului
Orş. Târgu Ocna
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
605600
Strada domiciliului fiscal
Str. Trotuş
Numărul domiciliului fiscal
9A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Târgu Ocna
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
605600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (44) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA39 din 44 înregistrări (88,6%) · Vezi relația

OCOLUL SILVIC CIUCAS R.A.2 din 44 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

UNITATEA MILITARA 01575 BUCURESTI1 din 44 înregistrări (2,3%) · Vezi relația

Regia Publica Locala a Padurilor Stejarul R.A.1 din 44 înregistrări (2,3%) · Vezi relația

PENITENCIARUL TULCEA1 din 44 înregistrări (2,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru silvicultura (Rev.2)34 din 44 înregistrări (77,3%) · Vezi selecția

Servicii de impadurire (Rev.2)8 din 44 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Lemn de foc (Rev.2)1 din 44 înregistrări (2,3%) · Vezi selecția

Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)1 din 44 înregistrări (2,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1142959

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
770.238 leiValoare publicată
21 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1142959

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
764.528 leiValoare publicată
21 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1142959

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.937.879 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1166559

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa accelerata · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.050.049 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1166559

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa accelerata · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
574.463 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii pentru silvicultura (Rev.2) · Anunț CAN1166559

Autoritate: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

CPV 77200000-2

T2 2026 · Licitatie deschisa accelerata · Alte achiziții CPV 77200000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.800.531 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuLoc. Târgu Ocna, Oraş Târgu OcnaCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI