Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATLANTIC RENT A CAR S.R.L.

ATLANTIC RENT A CAR S.R.L.

CUI 46675707 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ATLANTIC RENT A CAR S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+32,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât49,2%

Marja netă calculată este 49,2% în 2025, față de 75,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+67,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. lei+32,9% față de anul anterior2023: 408.7142024: 1.559.4132025: 2.072.216
Rezultat net 20251 mil. lei-12,9% față de anul anterior2022: -11.9052023: 244.4292024: 1.171.0462025: 1.020.468
Angajați 20254+0% față de anul anterior2022: 12023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20252 mil. lei+68,4% față de anul anterior2022: -11.7052023: 232.7242024: 1.171.2862025: 1.972.795
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.—20222023: 408,7 K lei408,7 K20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,5%75,1%Mediana sectorului (2025): 24,5% · n=1151020222023: 59,8%59,8%20232024: 75,1%75,1%20242025: 49,2%49,2%2025

Cifra de afaceri: +32,9% față de anul anterior. Marja netă: 49,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2 mil. lei+68,4% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+54,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri408,7 K lei1,6 mil. lei2,1 mil. lei+32,9% față de anul anterior
Rezultat net244,4 K lei1,2 mil. lei1 mil. lei-12,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii232,7 K lei1,2 mil. lei2 mil. lei+68,4% față de anul anterior
Datorii681,9 K lei939,7 K lei1,5 mil. lei+54,4% față de anul anterior
Creanțe265,5 K lei1,7 mil. lei2,9 mil. lei+67,1% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri49,2%24,5%n=11.51075,1%27,4%n=11.469
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)55,1%54,8%n=9.14649,4%61,5%n=8.919
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,5%43,4%n=9.14639,7%37,2%n=8.919
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16%16,5%n=9.14618%14,8%n=8.919
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,5%23,9%n=9.14349,4%24,4%n=8.916
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive51,7%90,3%n=11.005100%78,5%n=11.096
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,07×1,8×n=13.4842,07×2,13×n=13.619
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360495,74 zile109,46 zilen=10.835394,12 zile95,22 zilen=10.571
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați518.054 lei223.621 lein=7.785389.853 lei215.289 lein=7.881

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.072.216
Rezultat net
1.020.468
Angajați
4
Datorii
1.451.364
Active imobilizate
574.253
Active circulante
3.005.113
Capitaluri proprii
1.972.795
Venituri totale
2.251.198
Cheltuieli totale
1.057.746
Stocuri
—
Creanțe
2.853.584
Casă și conturi la bănci
151.529
Cheltuieli în avans
5.095
Venituri în avans
160.302
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.559.413
Rezultat net
1.171.046
Angajați
4
Datorii
939.719
Active imobilizate
425.757
Active circulante
1.943.771
Capitaluri proprii
1.171.286
Venituri totale
1.679.268
Cheltuieli totale
468.541
Stocuri
—
Creanțe
1.707.204
Casă și conturi la bănci
236.567
Cheltuieli în avans
4.710
Venituri în avans
263.233
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
408.714
Rezultat net
244.429
Angajați
3
Datorii
681.942
Active imobilizate
567.323
Active circulante
511.636
Capitaluri proprii
232.724
Venituri totale
439.152
Cheltuieli totale
190.717
Stocuri
—
Creanțe
265.497
Casă și conturi la bănci
246.139
Cheltuieli în avans
5.267
Venituri în avans
169.560
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.905
Angajați
1
Datorii
14.218
Active imobilizate
—
Active circulante
2.513
Capitaluri proprii
-11.705
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
11.905
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46675707
Număr de înregistrare
J2022016125409
Înmatriculare
19 august 2022
EUID
ROONRC.J2022016125409
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ceahlăul 9 38 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Ceahlăul 9 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 august 2022
Înregistrare fiscală
29 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATEI ALINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATLANTIC RENT A CAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.08.2022
Înregistrare fiscală
19 august 2022
Număr registrul comerțului
J2022016125409
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR CEAHLĂUL, NR.9, BL.38, SC.1, ET.1, AP.9
Cod poștal fiscal
60372
Strada sediului
Str. Ceahlăul
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
60372
Strada domiciliului fiscal
Str. Ceahlăul
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
60372

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2024
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2024
Actualizare TVA la încasare
22 decembrie 2023
Publicare TVA la încasare
23 decembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI