Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATLANTIC SERV SRL

ATLANTIC SERV SRL

CUI 5259295 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ATLANTIC SERV SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 362,3 K lei, față de 297,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut38,6%

Marja netă calculată este 38,6% în 2025, față de 34,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3,2%

Datoriile raportate sunt 177,9 K lei în 2025, față de 172,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025362,3 K lei+21,7% față de anul anterior2020: 293.3242021: 297.8962022: 299.9872023: 292.3442024: 297.7522025: 362.337
Rezultat net 2025140 K lei+37,6% față de anul anterior2020: 3.1112021: 40.5482022: 77.8082023: 60.0672024: 101.7602025: 140.007
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025269,5 K lei+50,1% față de anul anterior2020: 55.8132021: 96.3612022: 78.2412023: 137.8702024: 179.4992025: 269.506
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0181 K362 K2020: 293,3 K lei293,3 K20202021: 297,9 K lei297,9 K20212022: 300 K lei300 K20222023: 292,3 K lei292,3 K20232024: 297,8 K lei297,8 K20242025: 362,3 K lei362,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,3%38,6%2020: 1,1%1,1%20202021: 13,6%13,6%20212022: 25,9%25,9%20222023: 20,5%20,5%20232024: 34,2%34,2%20242025: 38,6%38,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,8% · n=6.999

Cifra de afaceri: +21,7% față de anul anterior.Marjă netă 38,6% · +4,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024179,5 K lei
2025269,5 K lei

Datorii raportate

2024172,4 K lei
2025177,9 K lei

Disponibilități bănești

202489,1 K lei
2025187,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri292,3 K lei297,8 K lei362,3 K lei+21,7% față de anul anterior
Rezultat net60,1 K lei101,8 K lei140 K lei+37,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii137,9 K lei179,5 K lei269,5 K lei+50,1% față de anul anterior
Datorii196 K lei172,4 K lei177,9 K lei+3,2% față de anul anterior
Creanțe49,7 K lei77,1 K lei89,4 K lei+15,9% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă38,6%34,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,8% (n=6.999) · 2024: 11,8% (n=7.027)

Rezultat / active (A+B)31,3%28,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=5.568) · 2024: 12,3% (n=5.528)

Rezultat / capitaluri proprii51,9%56,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=6.327) · 2024: 46,7% (n=6.247)

Vânzări per angajat181.169 lei297.752 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 191.347 lei (n=5.668) · 2024: 164.925 lei (n=5.834)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)60,2%51%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,1% (n=5.568) · 2024: 47,8% (n=5.528)

Datorii / active (A+B)39,8%49%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=5.568) · 2024: 50,6% (n=5.528)

Ponderea activelor imobilizate38%52,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=5.568) · 2024: 15,9% (n=5.528)

Active circulante / datorii totale1,56×0,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,34× (n=8.188) · 2024: 1,42× (n=8.159)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări88,8 zile93,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 78,4 zile (n=6.537) · 2024: 71,5 zile (n=6.456)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
362.337
Rezultat net
140.007
Angajați
2
Datorii
177.948
Active imobilizate
170.151
Active circulante
277.303
Capitaluri proprii
269.506
Venituri totale
362.337
Cheltuieli totale
217.120
Stocuri
—
Creanțe
89.407
Casă și conturi la bănci
187.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.752
Rezultat net
101.760
Angajați
1
Datorii
172.389
Active imobilizate
185.610
Active circulante
166.278
Capitaluri proprii
179.499
Venituri totale
297.752
Cheltuieli totale
193.163
Stocuri
—
Creanțe
77.138
Casă și conturi la bănci
89.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.344
Rezultat net
60.067
Angajați
2
Datorii
196.001
Active imobilizate
265.274
Active circulante
68.597
Capitaluri proprii
137.870
Venituri totale
292.344
Cheltuieli totale
229.790
Stocuri
2.253
Creanțe
49.695
Casă și conturi la bănci
16.649
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.987
Rezultat net
77.808
Angajați
3
Datorii
281.843
Active imobilizate
278.729
Active circulante
81.355
Capitaluri proprii
78.241
Venituri totale
299.987
Cheltuieli totale
219.240
Stocuri
—
Creanțe
28.668
Casă și conturi la bănci
52.687
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.896
Rezultat net
40.548
Angajați
3
Datorii
298.928
Active imobilizate
293.538
Active circulante
101.751
Capitaluri proprii
96.361
Venituri totale
302.896
Cheltuieli totale
259.562
Stocuri
—
Creanțe
30.933
Casă și conturi la bănci
70.818
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.324
Rezultat net
3.111
Angajați
4
Datorii
325.737
Active imobilizate
331.518
Active circulante
50.032
Capitaluri proprii
55.813
Venituri totale
293.324
Cheltuieli totale
287.508
Stocuri
—
Creanțe
44.649
Casă și conturi la bănci
5.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-09-28; reactivare la 2017-04-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-04-14

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-31

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-09-28; reactivare la 2017-04-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-04-14
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-02-28 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-30–2026-10-31 · verificat 2026-10-31.

Dosar 4159/302/2024/a12024-09-30 · Judecătoria SECTORUL5BUCURESTI · Pârât

îndreptare eroare materială · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2024-10-02 · 09:00

Admite cererea

Admite sesizarea din oficiu de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în cuprinsul minutei şi al dispozitivului Sentinţei civile din data de 28.06.2024, pronunţate de Judecătoria Sectorului 5 în dosarul nr. 4159/302/2024, în sensul că se va menţiona că numărul sentinţei civile este 6273, iar nu 6276, cum în mod greşit s-a menţionat. Prezenta încheiere face parte integrantă din cuprinsul Sentinţei civile nr. 6273 din data de 28.06.2024. Îndreptarea se va efectua în toate exemplarele hotărârii. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 02.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheierefinaladezinvestire · 2024-10-02

Dosar 4159/302/20242024-02-12 · Judecătoria SECTORUL5BUCURESTI · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

5 termene · ultima soluție: Termen preschimbat

2024-06-28 · 09:00

Termen preschimbat

Termen introdus din eroare, dosarul se soluţionează în camera de consiliu

2024-06-28 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de valoare redusă formulată de către reclamanta INVESTCAPITAL LTD., în contradictoriu cu pârâta ATLANTIC SERV S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 851,02 lei, cu titlu de preţ al serviciilor facturate. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 148,34 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 50 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxa judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 28.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 6273/2024 · 2024-06-28

2024-06-12 · 13:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea soluţiei la data de 28.06.2024. Pronunţată astăzi, 12.06.2024, în şedinţa camerei de consiliu.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-12

2024-03-28 · 09:00

Amână cauza

Instanţa fixează termen de judecată la data de 12.06.2024, ora 13, în şedinţa camerei de consiliu, pentru când se citează părţile.

Document: Rezolutie · 2024-03-28

2024-02-15 · 09:00

Amână cauza

Pentru a formula întâmpinare, amână judecarea cauzei la data de 28.03.2024. Termen administrativ, fără prezenţa părţilor

Document: Rezolutie · 2024-02-15

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5259295
Număr de înregistrare
J40/2092/1994
Înmatriculare
4 februarie 1994
EUID
ROONRC.J40/2092/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea RAHOVEI 352 20B Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea RAHOVEI 352 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 februarie 1994
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0723253244 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EREMIA GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATLANTIC SERV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.02.1994
Înregistrare fiscală
28 februarie 1994
Număr registrul comerțului
J40/2092/1994
Cod CAEN
4329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723253244 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CALEA RAHOVEI, NR.352, BL.20B, SC.1, ET.9, AP.36
Cod poștal fiscal
50917
Strada sediului
Calea RAHOVEI
Numărul sediului
352
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
50917
Strada domiciliului fiscal
Calea RAHOVEI
Numărul domiciliului fiscal
352
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
50917

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 august 2025
Perioada 1: TVA până la
28 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
28 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
23 mai 2017
Perioada 2: TVA până la
18 februarie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
19 februarie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 februarie 2006
Perioada 3: TVA până la
28 septembrie 2016
Perioada 3: Anulare operată la
26 octombrie 2016
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 februarie 2001
Perioada 4: TVA până la
31 iulie 2002
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
28 septembrie 2016
Actualizare TVA la încasare
26 octombrie 2016
Publicare TVA la încasare
27 octombrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 septembrie 2016
Reactivare
14 aprilie 2017
Publicarea deciziei
19 octombrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-31Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5Calea RahoveiCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI