Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATLAS INDUSTRIAL SOLUTIONS S.R.L.

ATLAS INDUSTRIAL SOLUTIONS S.R.L.

CUI 43176273 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ATLAS INDUSTRIAL SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+3,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 17,8 mil. lei, față de 17,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202517,8 mil. lei+3,1% față de anul anterior2020: 213.8752021: 3.883.6302022: 7.744.5922023: 15.198.3002024: 17.313.7952025: 17.845.932
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 174.4972021: 1.303.2882022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202516-5,9% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 62023: 142024: 172025: 16
Capitaluri proprii 20253,1 mil. lei+5,8% față de anul anterior2020: 174.6972021: 1.477.9852022: 3.014.3402023: 2.346.4772024: 2.946.8692025: 3.118.784
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate09 mil.18 mil.2020: 213,9 K lei213,9 K20202021: 3,9 mil. lei3,9 mil.20212022: 7,7 mil. lei7,7 mil.20222023: 15,2 mil. lei15,2 mil.20232024: 17,3 mil. lei17,3 mil.20242025: 17,8 mil. lei17,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,8%81,6%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3392020: 81,6%81,6%20202021: 33,6%33,6%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +3,1% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,1 mil. lei+5,8% față de anul anterior
Datorii7,4 mil. lei+96,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri15,2 mil. lei17,3 mil. lei17,8 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,3 mil. lei2,9 mil. lei3,1 mil. lei+5,8% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei3,8 mil. lei7,4 mil. lei+96,1% față de anul anterior
Creanțe2,4 mil. lei2,8 mil. lei2,3 mil. lei-15,5% față de anul anterior
Angajați141716-5,9% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3390%0%n=734
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)24,6%25,2%n=40136,8%27,8%n=846
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,2%72,8%n=40147,1%70,5%n=846
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)72,9%53,1%n=40143,5%55,3%n=846
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=4010%0%n=845
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3410%0%n=701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,47×0,72×n=4371,2×0,73×n=903
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36047,14 zile105,95 zilen=33657,51 zile110,28 zilen=728
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36020,44 zile221,18 zilen=25125,12 zile178,8 zilen=571
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.115.371 lei1.531.872 lein=2521.018.459 lei1.439.169 lein=580

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.845.932
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
7.379.810
Active imobilizate
9.253.123
Active circulante
3.436.187
Capitaluri proprii
3.118.784
Venituri totale
17.956.591
Cheltuieli totale
17.648.941
Stocuri
1.013.350
Creanțe
2.337.054
Casă și conturi la bănci
85.783
Cheltuieli în avans
945.876
Venituri în avans
3.136.592
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.313.795
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
3.763.901
Active imobilizate
3.476.790
Active circulante
4.522.813
Capitaluri proprii
2.946.869
Venituri totale
17.354.067
Cheltuieli totale
16.085.603
Stocuri
1.208.061
Creanțe
2.766.106
Casă și conturi la bănci
548.646
Cheltuieli în avans
467.509
Venituri în avans
1.756.342
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.198.300
Rezultat net
0
Angajați
14
Datorii
1.678.101
Active imobilizate
2.551.421
Active circulante
3.683.132
Capitaluri proprii
2.346.477
Venituri totale
15.229.714
Cheltuieli totale
15.060.335
Stocuri
1.074.954
Creanțe
2.381.392
Casă și conturi la bănci
226.786
Cheltuieli în avans
1.839.646
Venituri în avans
4.049.621
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.744.592
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
1.903.258
Active imobilizate
1.714.436
Active circulante
3.203.162
Capitaluri proprii
3.014.340
Venituri totale
8.154.952
Cheltuieli totale
6.148.198
Stocuri
1.063.752
Creanțe
1.488.088
Casă și conturi la bănci
651.322
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.883.630
Rezultat net
1.303.288
Angajați
1
Datorii
917.587
Active imobilizate
1.763.683
Active circulante
631.889
Capitaluri proprii
1.477.985
Venituri totale
3.890.101
Cheltuieli totale
2.552.580
Stocuri
360.273
Creanțe
189.347
Casă și conturi la bănci
82.269
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.875
Rezultat net
174.497
Angajați
1
Datorii
74.887
Active imobilizate
4.034
Active circulante
245.550
Capitaluri proprii
174.697
Venituri totale
213.911
Cheltuieli totale
37.275
Stocuri
72.954
Creanțe
167.547
Casă și conturi la bănci
5.049
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43176273
Număr de înregistrare
J40/13333/2020
Înmatriculare
12 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J40/13333/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
TELEAJEN 33 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DEPOZITELOR 25 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 iulie 2021
Înregistrare fiscală
10 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OZGUR SARI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATLAS INDUSTRIAL SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.07.2021
Înregistrare fiscală
12 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2021001669034
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. DEPOZITELOR, NR.25, SPAŢIU DE PRODUCŢIE ŞI DEPOZITARE C2
Cod poștal fiscal
110078
Strada sediului
Str. Depozitelor
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110078
Detalii sediu
SPAŢIU DE PRODUCŢIE ŞI DEPOZITARE C2
Strada domiciliului fiscal
Str. Depozitelor
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110078
Detalii domiciliu fiscal
SPAŢIU DE PRODUCŢIE ŞI DEPOZITARE C2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
TVA la încasare până la
1 februarie 2023
Actualizare TVA la încasare
14 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
15 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI