Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ATLASS HOME DESIGN S.R.L.

ATLASS HOME DESIGN S.R.L.

CUI 45912171 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ATLASS HOME DESIGN S.R.L. are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 101,7 K lei, față de 165,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-24,8%

Marja netă calculată este -24,8% în 2025, față de 38,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.236,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025101,7 K lei-38,5% față de anul anterior2022: 30.8852023: 73.3872024: 165.4262025: 101.739
Rezultat net 2025-25,2 K lei-139,8% față de anul anterior2022: 8.5262023: 5.8032024: 63.2852025: -25.212
Angajați 20253+200% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 3
Capitaluri proprii 202538,3 K lei-39,7% față de anul anterior2022: 8.7262023: 14.5292024: 63.5142025: 38.302
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate083 K165 K2022: 30,9 K lei30,9 K20222023: 73,4 K lei73,4 K20232024: 165,4 K lei165,4 K20242025: 101,7 K lei101,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,8%6,7%38,3%Mediana sectorului (2025): 16,3% · n=86612022: 27,6%27,6%20222023: 7,9%7,9%20232024: 38,3%38,3%20242025: -24,8%-24,8%2025

Cifra de afaceri: -38,5% față de anul anterior. Marja netă: -24,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii38,3 K lei-39,7% față de anul anterior
Datorii8,7 K lei-85,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri73,4 K lei165,4 K lei101,7 K lei-38,5% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei63,3 K lei-25,2 K lei-139,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii14,5 K lei63,5 K lei38,3 K lei-39,7% față de anul anterior
Datorii46,2 K lei58,2 K lei8,7 K lei-85,1% față de anul anterior
Creanțe26,3 K lei1 K lei23,8 K lei+2.236,8% față de anul anterior
Angajați113+200% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-24,8%16,3%n=8.66138,3%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—35%n=6.69252,2%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—61,2%n=6.69247,8%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—22,9%n=6.6920,7%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—6,4%n=6.69052%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-65,8%88,6%n=8.00999,6%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,43×1,22×n=10.7002,08×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36084,18 zile97,58 zilen=7.6812,22 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați33.913 lei154.407 lein=7.284165.426 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.739
Rezultat net
-25.212
Angajați
3
Datorii
8.653
Active imobilizate
—
Active circulante
46.955
Capitaluri proprii
38.302
Venituri totale
134.283
Cheltuieli totale
159.495
Stocuri
—
Creanțe
23.789
Casă și conturi la bănci
23.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.426
Rezultat net
63.285
Angajați
1
Datorii
58.151
Active imobilizate
845
Active circulante
120.820
Capitaluri proprii
63.514
Venituri totale
165.576
Cheltuieli totale
97.151
Stocuri
—
Creanțe
1.018
Casă și conturi la bănci
119.802
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.387
Rezultat net
5.803
Angajați
1
Datorii
46.227
Active imobilizate
4.492
Active circulante
56.264
Capitaluri proprii
14.529
Venituri totale
108.473
Cheltuieli totale
101.748
Stocuri
—
Creanțe
26.325
Casă și conturi la bănci
29.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.885
Rezultat net
8.526
Angajați
1
Datorii
13.064
Active imobilizate
267
Active circulante
21.523
Capitaluri proprii
8.726
Venituri totale
30.954
Cheltuieli totale
21.656
Stocuri
—
Creanțe
3.000
Casă și conturi la bănci
18.523
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45912171
Număr de înregistrare
J2022000657334
Înmatriculare
5 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J2022000657334
Formă juridică
SRL
Sediu social
Magnoliei 6 Municipiul Suceava Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Magnoliei 6 Suceava SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0741065059 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘULERU SERGIU-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ATLASS HOME DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2022
Înregistrare fiscală
5 aprilie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000657334
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0741065059 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MAGNOLIEI, NR.6, ET.1, AP.3
Strada sediului
Str. Magnoliei
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Magnoliei
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI