Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTO CARRERA CARS S.R.L.

AUTO CARRERA CARS S.R.L.

CUI 40034142 · SRL· Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AUTO CARRERA CARS S.R.L. are sediul în Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-92,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 123 K lei, față de 1,7 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-203,6%

Marja netă calculată este -203,6% în 2024, față de 13,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+36,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024123 K lei-92,7% față de anul anterior2020: 621.0182021: 1.851.9592022: 1.258.1742023: 1.687.0802024: 123.014
Rezultat net 2024-250,5 K lei-209,6% față de anul anterior2020: -203.2772021: 523.7452022: 178.6312023: 228.5292024: -250.496
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024632,4 K lei-28,4% față de anul anterior2020: -18.0312021: 505.7142022: 684.3442023: 882.8742024: 632.378
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0926 K2 mil.2020: 621 K lei621 K20202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 123 K lei123 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-203,6%-87,7%28,3%Mediana sectorului (2024): 4,8% · n=79712020: -32,7%-32,7%20202021: 28,3%28,3%20212022: 14,2%14,2%20222023: 13,5%13,5%20232024: -203,6%-203,6%2024

Cifra de afaceri: -92,7% față de anul anterior. Marja netă: -203,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii632,4 K lei-28,4% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei+32,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,7 mil. lei123 K lei-92,7% față de anul anterior
Rezultat net178,6 K lei228,5 K lei-250,5 K lei-209,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii684,3 K lei882,9 K lei632,4 K lei-28,4% față de anul anterior
Datorii3,1 mil. lei1,8 mil. lei2,4 mil. lei+32,5% față de anul anterior
Creanțe687,9 K lei892,4 K lei1,2 mil. lei+36,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-203,6%4,8%n=7.97113,5%7,4%n=6.889
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,1%22,5%n=5.45133,1%29,6%n=4.618
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,9%76,9%n=5.45166,9%69,7%n=4.618
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,3%45,5%n=5.4518,4%37%n=4.618
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-8,4%1,3%n=5.4518,6%3,8%n=4.618
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-39,6%46,6%n=6.08025,9%48,7%n=5.423
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,09×0,78×n=9.4421,37×0,96×n=8.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603.575,36 zile28,98 zilen=6.167190,43 zile36,17 zilen=5.429
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603.901,19 zile4,2 zilen=2.516315,22 zile4,44 zilen=2.325
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați123.014 lei125.973 lein=5.7711.687.080 lei119.429 lein=5.054

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.014
Rezultat net
-250.496
Angajați
1
Datorii
2.359.269
Active imobilizate
427.401
Active circulante
2.564.246
Capitaluri proprii
632.378
Venituri totale
123.886
Cheltuieli totale
374.382
Stocuri
1.333.058
Creanțe
1.221.721
Casă și conturi la bănci
9.467
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.687.080
Rezultat net
228.529
Angajați
1
Datorii
1.781.188
Active imobilizate
222.743
Active circulante
2.441.319
Capitaluri proprii
882.874
Venituri totale
2.471.605
Cheltuieli totale
2.222.071
Stocuri
1.477.247
Creanțe
892.419
Casă și conturi la bănci
71.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.258.174
Rezultat net
178.631
Angajați
1
Datorii
3.051.963
Active imobilizate
155.461
Active circulante
3.580.846
Capitaluri proprii
684.344
Venituri totale
1.588.747
Cheltuieli totale
1.396.905
Stocuri
2.644.511
Creanțe
687.943
Casă și conturi la bănci
248.392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.851.959
Rezultat net
523.745
Angajați
1
Datorii
2.855.564
Active imobilizate
634.333
Active circulante
2.709.851
Capitaluri proprii
505.714
Venituri totale
1.885.344
Cheltuieli totale
1.343.450
Stocuri
2.094.064
Creanțe
580.462
Casă și conturi la bănci
35.325
Cheltuieli în avans
51.983
Venituri în avans
34.889
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
621.018
Rezultat net
-203.277
Angajați
1
Datorii
1.268.179
Active imobilizate
270.132
Active circulante
980.016
Capitaluri proprii
-18.031
Venituri totale
638.925
Cheltuieli totale
834.223
Stocuri
759.876
Creanțe
191.026
Casă și conturi la bănci
29.114
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40034142
Număr de înregistrare
J3/2101/2018
Înmatriculare
22 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J3/2101/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
608A Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
608A Argeşelu ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGUŢ MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTO CARRERA CARS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.10.2018
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J03/2101/2018
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT ARGEŞELU COM. MĂRĂCINENI, NR.608A, C1, CAM.2, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
117451
Numărul sediului
608A
Localitatea sediului
Sat Argeşelu Com. Mărăcineni
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117451
Detalii sediu
C1, Cam.2
Numărul domiciliului fiscal
608A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Argeşelu Com. Mărăcineni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117451
Detalii domiciliu fiscal
C1, Cam.2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 decembrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Argeşelu, Comuna MărăcineniCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI