Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTO HOUSE CENTER S.R.L.

AUTO HOUSE CENTER S.R.L.

CUI 50143287 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AUTO HOUSE CENTER S.R.L. are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+313,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 337,8 K lei, față de 81,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50,2%

Marja netă calculată este 50,2% în 2025, față de 20,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+27.015,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025337,8 K lei+313,5% față de anul anterior2024: 81.6912025: 337.770
Rezultat net 2025169,6 K lei+895,3% față de anul anterior2024: 17.0422025: 169.625
Angajați 20252+0% față de anul anterior2024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025169,9 K lei+885,2% față de anul anterior2024: 17.2422025: 169.865
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0169 K338 K2024: 81,7 K lei81,7 K20242025: 337,8 K lei337,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,1%50,2%Mediana sectorului (2025): 20,3% · n=25472024: 20,9%20,9%20242025: 50,2%50,2%2025

Cifra de afaceri: +313,5% față de anul anterior. Marja netă: 50,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii169,9 K lei+885,2% față de anul anterior
Datorii4,7 K lei+30% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri81,7 K lei337,8 K lei+313,5% față de anul anterior
Rezultat net17 K lei169,6 K lei+895,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii17,2 K lei169,9 K lei+885,2% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei4,7 K lei+30% față de anul anterior
Creanțe500 lei135,6 K lei+27.015,2% față de anul anterior
Angajați22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,2%20,3%n=2.54720,9%21%n=2.509
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%79,2%n=2.35698,8%58%n=2.262
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii37,2×1,37×n=2.9295,78×1,51×n=2.863
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360144,5 zile65,56 zilen=2.3842,2 zile53,2 zilen=2.347
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați168.885 lei171.315 lein=2.28540.846 lei153.390 lein=2.216

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
337.770
Rezultat net
169.625
Angajați
2
Datorii
4.692
Active imobilizate
—
Active circulante
174.557
Capitaluri proprii
169.865
Venituri totale
337.879
Cheltuieli totale
163.400
Stocuri
—
Creanțe
135.576
Casă și conturi la bănci
38.981
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.691
Rezultat net
17.042
Angajați
2
Datorii
3.608
Active imobilizate
—
Active circulante
20.850
Capitaluri proprii
17.242
Venituri totale
81.691
Cheltuieli totale
63.848
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
20.350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-05-28 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50143287
Număr de înregistrare
J37/410/2024
Înmatriculare
28 mai 2024
EUID
ROONRC.J37/410/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE LUPU 60 bis Municipiul Bârlad Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VASILE LUPU 60 bis Bârlad VASLUI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 mai 2024
Înregistrare fiscală
1 iulie 2024
Telefon
0766276913 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRUDU SEBASTIAN-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTO HOUSE CENTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2024
Înregistrare fiscală
28 mai 2024
Număr registrul comerțului
J37/410/2024
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Telefon
0766276913 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. VASILE LUPU, NR.60 BIS, CORP CLĂDIRE C1
Strada sediului
Str. Vasile Lupu
Numărul sediului
60 bis
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Detalii sediu
corp clădire C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Lupu
Numărul domiciliului fiscal
60 bis
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Detalii domiciliu fiscal
corp clădire C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 9313 Rev. 2Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI