Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTO NICO-MARIAN LIR SRL

AUTO NICO-MARIAN LIR SRL

CUI 27578384 · SRL· Sat Boteni, Comuna Boteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AUTO NICO-MARIAN LIR SRL are sediul în Sat Boteni, Comuna Boteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 158,4 K lei, față de 167,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,4%

Marja netă calculată este 1,4% în 2025, față de 9,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+89,2%

Datoriile raportate sunt 120 K lei în 2025, față de 63,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025158,4 K lei-5,4% față de anul anterior2020: 154.3202021: 106.3882022: 103.7572023: 141.9002024: 167.4072025: 158.368
Rezultat net 20252,2 K lei-87% față de anul anterior2020: 17.0512021: 37.2892022: -17.3712023: 19.4172024: 16.6462025: 2.163
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202563,9 K lei-32,3% față de anul anterior2020: 66.2702021: 75.2082022: 57.8372023: 77.2352024: 94.3862025: 63.904
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate084 K167 K2020: 154,3 K lei154,3 K20202021: 106,4 K lei106,4 K20212022: 103,8 K lei103,8 K20222023: 141,9 K lei141,9 K20232024: 167,4 K lei167,4 K20242025: 158,4 K lei158,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,7%9,2%35,1%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 11%11%20202021: 35,1%35,1%20212022: -16,7%-16,7%20222023: 13,7%13,7%20232024: 9,9%9,9%20242025: 1,4%1,4%2025

Cifra de afaceri: -5,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii63,9 K lei-32,3% față de anul anterior
Datorii120 K lei+89,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri141,9 K lei167,4 K lei158,4 K lei-5,4% față de anul anterior
Rezultat net19,4 K lei16,6 K lei2,2 K lei-87% față de anul anterior
Capitaluri proprii77,2 K lei94,4 K lei63,9 K lei-32,3% față de anul anterior
Datorii65 K lei63,4 K lei120 K lei+89,2% față de anul anterior
Creanțe551 lei56,1 K lei50,3 K lei-10,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,4%3,7%n=30.4909,9%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,7%24,6%n=27.27259,8%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,3%76,6%n=27.27240,2%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,3%32,1%n=27.27213,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,2%3,5%n=27.26310,5%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,4%26,7%n=25.15517,6%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,4×0,8×n=37.8802,15×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360114,37 zile61,23 zilen=29.162120,55 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36045,68 zile5,37 zilen=16.09543,21 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați158.368 lei278.223 lein=25.896167.407 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.368
Rezultat net
2.163
Angajați
1
Datorii
120.006
Active imobilizate
15.352
Active circulante
168.558
Capitaluri proprii
63.904
Venituri totale
158.368
Cheltuieli totale
154.648
Stocuri
20.094
Creanțe
50.312
Casă și conturi la bănci
98.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.407
Rezultat net
16.646
Angajați
1
Datorii
63.413
Active imobilizate
21.568
Active circulante
136.231
Capitaluri proprii
94.386
Venituri totale
167.407
Cheltuieli totale
149.286
Stocuri
20.094
Creanțe
56.058
Casă și conturi la bănci
60.079
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
141.900
Rezultat net
19.417
Angajați
1
Datorii
64.990
Active imobilizate
27.784
Active circulante
114.441
Capitaluri proprii
77.235
Venituri totale
141.900
Cheltuieli totale
121.092
Stocuri
18.522
Creanțe
551
Casă și conturi la bănci
95.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.757
Rezultat net
-17.371
Angajați
1
Datorii
66.355
Active imobilizate
34.000
Active circulante
90.192
Capitaluri proprii
57.837
Venituri totale
103.757
Cheltuieli totale
120.090
Stocuri
18.522
Creanțe
269
Casă și conturi la bănci
71.401
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.388
Rezultat net
37.289
Angajați
1
Datorii
60.841
Active imobilizate
43.000
Active circulante
93.049
Capitaluri proprii
75.208
Venituri totale
154.001
Cheltuieli totale
115.172
Stocuri
—
Creanțe
7.162
Casă și conturi la bănci
85.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.320
Rezultat net
17.051
Angajați
1
Datorii
47.126
Active imobilizate
16.000
Active circulante
97.396
Capitaluri proprii
66.270
Venituri totale
154.426
Cheltuieli totale
135.832
Stocuri
—
Creanțe
18.038
Casă și conturi la bănci
79.358
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-10-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27578384
Număr de înregistrare
J2010001042037
Înmatriculare
20 octombrie 2010
EUID
ROONRC.J2010001042037
Formă juridică
SRL
Sediu social
158 Sat Boteni, Comuna Boteni Argeş
Adresă fiscală
158 Boteni ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 octombrie 2010
Înregistrare fiscală
3 martie 2026
Telefon
0745071892 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZĂRNESCU MARIAN-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTO NICO-MARIAN LIR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.10.2010
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010001042037
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung

Contact și adrese

Telefon
0745071892 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT BOTENI COM. BOTENI, , NR.158, PUNCTUL ''CENTRU''
Cod poștal fiscal
117130
Numărul sediului
158
Localitatea sediului
Sat Boteni Com. Boteni
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117130
Detalii sediu
PUNCTUL ''CENTRU''
Numărul domiciliului fiscal
158
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Boteni Com. Boteni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117130
Detalii domiciliu fiscal
PUNCTUL ''CENTRU''

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 octombrie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Boteni, Comuna BoteniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI