Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTOLINE SRL

AUTOLINE SRL

CUI 725599 · SRL· Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti· Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AUTOLINE SRL are sediul în Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+30,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 485,4 K lei, față de 372,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut3,4%

Marja netă calculată este 3,4% în 2024, față de 0,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+201%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024485,4 K lei+30,4% față de anul anterior2022: 244.2772023: 372.2452024: 485.426
Rezultat net 202416,5 K lei+388,1% față de anul anterior2022: 11.3872023: 3.3722024: 16.460
Angajați 20247+16,7% față de anul anterior2022: 62023: 62024: 7
Capitaluri proprii 2024343,8 K lei+5% față de anul anterior2022: 323.9282023: 327.3002024: 343.760
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0243 K485 K2022: 244,3 K lei244,3 K20222023: 372,2 K lei372,2 K20232024: 485,4 K lei485,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,3%4,7%2022: 4,7%4,7%20222023: 0,9%0,9%20232024: 3,4%3,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,7% · n=4.694

Cifra de afaceri: +30,4% față de anul anterior.Marjă netă 3,4% · +2,5 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023327,3 K lei
2024343,8 K lei

Datorii raportate

20232,1 mil. lei
20242,2 mil. lei

Disponibilități bănești

202310,2 K lei
20245,9 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri244,3 K lei372,2 K lei485,4 K lei+30,4% față de anul anterior
Rezultat net11,4 K lei3,4 K lei16,5 K lei+388,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii323,9 K lei327,3 K lei343,8 K lei+5% față de anul anterior
Datorii2,7 mil. lei2,1 mil. lei2,2 mil. lei+4,6% față de anul anterior
Creanțe12,7 K lei17,3 K lei52,1 K lei+201% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă3,4%0,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,7% (n=4.694) · 2023: 3,7% (n=4.863)

Rezultat / active (A+B)0,6%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 3,1% (n=3.652) · 2023: 4% (n=3.810)

Rezultat / capitaluri proprii4,8%1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 19% (n=3.718) · 2023: 23,3% (n=3.906)

Vânzări per angajat69.347 lei62.041 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 296.550 lei (n=3.484) · 2023: 278.201 lei (n=3.658)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)13,4%13,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 30,2% (n=3.652) · 2023: 30,7% (n=3.810)

Datorii / active (A+B)86,6%86,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 69,7% (n=3.652) · 2023: 69,1% (n=3.810)

Ponderea activelor imobilizate10,9%6,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,8% (n=3.652) · 2023: 13,1% (n=3.810)

Active circulante / datorii totale1,03×1,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,08× (n=5.398) · 2023: 1,12× (n=5.617)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări38,7 zile16,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 18,7 zile (n=4.144) · 2023: 19,9 zile (n=4.273)

Stocuri în zile de vânzări1.653,3 zile2.186,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 82,5 zile (n=4.354) · 2023: 84 zile (n=4.537)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
485.426
Rezultat net
16.460
Angajați
7
Datorii
2.223.248
Active imobilizate
278.944
Active circulante
2.288.064
Capitaluri proprii
343.760
Venituri totale
735.959
Cheltuieli totale
716.762
Stocuri
2.229.322
Creanțe
52.131
Casă și conturi la bănci
5.911
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.245
Rezultat net
3.372
Angajați
6
Datorii
2.124.593
Active imobilizate
163.338
Active circulante
2.288.555
Capitaluri proprii
327.300
Venituri totale
467.611
Cheltuieli totale
459.606
Stocuri
2.261.025
Creanțe
17.317
Casă și conturi la bănci
10.213
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.277
Rezultat net
11.387
Angajați
6
Datorii
2.670.112
Active imobilizate
814.273
Active circulante
2.179.767
Capitaluri proprii
323.928
Venituri totale
395.935
Cheltuieli totale
381.203
Stocuri
2.165.262
Creanțe
12.724
Casă și conturi la bănci
1.781
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 10921/314/20242024-10-11 · Judecătoria SUCEAVA · Petent

anulare proces verbal de contravenţie R24-0661484 · Fond

1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2025-04-03 · 09:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecata cererii având ca obiect plângere contravenţională, formulată de petenta SC AUTOLINE SRL, în contradictoriu cu intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.– C.E.S.T.R.I.N. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată astăzi, 03.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: Hotarare 1891/2025 · 2025-04-03

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
725599
Număr de înregistrare
J1992000337334
Înmatriculare
2 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000337334
Formă juridică
SRL
Sediu social
Decebal 5 Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti Suceava
Adresă fiscală
Str Decebal 5 Ipoteşti SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2025
Telefon
0744771704 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IRIMICIUC DELIA CORNELIA
administrator
IRIMICIUC OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTOLINE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000337334
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0744771704 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT IPOTEŞTI COM. IPOTEŞTI, STR DECEBAL, NR.5
Cod poștal fiscal
232
Strada sediului
Str Decebal
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
232
Strada domiciliului fiscal
Str Decebal
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
232

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 decembrie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 noiembrie 2014
Publicare TVA la încasare
29 noiembrie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Ipoteşti, Comuna IpoteştiCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI