Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTOMOTIVE SMART TRADE S.R.L.

AUTOMOTIVE SMART TRADE S.R.L.

CUI 44747181 · SRL· Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AUTOMOTIVE SMART TRADE S.R.L. are sediul în Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 386,7 K lei, față de 297,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,7%

Marja netă calculată este 18,7% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+289,8%

Datoriile raportate sunt 79,2 K lei în 2025, față de 20,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025386,7 K lei+30% față de anul anterior2021: 250.7882022: 298.8292023: 287.0202024: 297.4902025: 386.736
Rezultat net 202572,3 K lei+10.826% față de anul anterior2021: 150.1922022: 118.8182023: 87.7762024: 6622025: 72.330
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202572,4 K lei-18,2% față de anul anterior2021: 150.2922022: 118.9202023: 87.8962024: 88.5582025: 72.448
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K387 K2021: 250,8 K lei250,8 K20212022: 298,8 K lei298,8 K20222023: 287 K lei287 K20232024: 297,5 K lei297,5 K20242025: 386,7 K lei386,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,9%59,9%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=139152021: 59,9%59,9%20212022: 39,8%39,8%20222023: 30,6%30,6%20232024: 0,2%0,2%20242025: 18,7%18,7%2025

Cifra de afaceri: +30% față de anul anterior. Marja netă: 18,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii72,4 K lei-18,2% față de anul anterior
Datorii79,2 K lei+289,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri287 K lei297,5 K lei386,7 K lei+30% față de anul anterior
Rezultat net87,8 K lei662 lei72,3 K lei+10.826% față de anul anterior
Capitaluri proprii87,9 K lei88,6 K lei72,4 K lei-18,2% față de anul anterior
Datorii22,3 K lei20,3 K lei79,2 K lei+289,8% față de anul anterior
Creanțe82,6 K lei74 K lei63,9 K lei-13,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,7%3,7%n=13.9150,2%3,4%n=17.569
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)47,8%21%n=9.19781,3%22,8%n=11.268
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)52,2%78,5%n=9.19718,7%77%n=11.268
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,3%8,9%n=9.19710,1%7,6%n=11.268
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)47,7%1,5%n=9.1950,6%0,8%n=11.268
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%35,6%n=10.9890,7%37,8%n=13.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,37×0,91×n=19.2624,81×0,93×n=23.783
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36059,48 zile41,77 zilen=12.67189,52 zile34,08 zilen=15.568
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36028,08 zile73,28 zilen=11.09128,87 zile75,57 zilen=13.878
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați386.736 lei273.798 lein=6.376297.490 lei259.712 lein=8.690

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.736
Rezultat net
72.330
Angajați
1
Datorii
79.235
Active imobilizate
42.966
Active circulante
108.717
Capitaluri proprii
72.448
Venituri totale
386.827
Cheltuieli totale
308.972
Stocuri
30.165
Creanțe
63.895
Casă și conturi la bănci
14.657
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.490
Rezultat net
662
Angajați
1
Datorii
20.326
Active imobilizate
11.050
Active circulante
97.834
Capitaluri proprii
88.558
Venituri totale
297.855
Cheltuieli totale
294.572
Stocuri
23.858
Creanțe
73.976
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.020
Rezultat net
87.776
Angajați
1
Datorii
22.259
Active imobilizate
3.535
Active circulante
101.620
Capitaluri proprii
87.896
Venituri totale
287.120
Cheltuieli totale
196.760
Stocuri
19.014
Creanțe
82.606
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
5.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.829
Rezultat net
118.818
Angajați
1
Datorii
16.787
Active imobilizate
—
Active circulante
135.707
Capitaluri proprii
118.920
Venituri totale
298.829
Cheltuieli totale
177.232
Stocuri
—
Creanțe
124.542
Casă și conturi la bănci
11.165
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.788
Rezultat net
150.192
Angajați
—
Datorii
5.422
Active imobilizate
102
Active circulante
155.612
Capitaluri proprii
150.292
Venituri totale
250.788
Cheltuieli totale
93.073
Stocuri
17.386
Creanțe
25.025
Casă și conturi la bănci
113.201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44747181
Număr de înregistrare
J2021001242200
Înmatriculare
17 august 2021
EUID
ROONRC.J2021001242200
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 54 Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 54 Certeju de Sus HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 august 2021
Înregistrare fiscală
4 iunie 2025
Telefon
0726934362 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FAUR CIPRIAN-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTOMOTIVE SMART TRADE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2021
Înregistrare fiscală
17 august 2021
Număr registrul comerțului
J20/1242/2021
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0726934362 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CERTEJU DE SUS COM. CERTEJU DE SUS, STR. PRINCIPALĂ, NR.54
Cod poștal fiscal
337190
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
54
Localitatea sediului
Sat Certeju de Sus Com. Certeju de Sus
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337190
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
54
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Certeju de Sus Com. Certeju de Sus
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Certeju de Sus, Comuna Certeju de SusCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI