Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AUTOSAVCAR COMPANY SRL

AUTOSAVCAR COMPANY SRL

CUI 37364639 · SRL· Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AUTOSAVCAR COMPANY SRL are sediul în Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+99,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 919 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+563,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+99,4% față de anul anterior2020: 260.5852022: 784.6172023: 748.9942024: 918.9672025: 1.832.012
Rezultat net 202522,2 K lei-46,5% față de anul anterior2020: 30.4712022: 37.4852023: 32.0662024: 41.4772025: 22.203
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025187,9 K lei+13,4% față de anul anterior2020: 25.7282022: 92.1912023: 124.2572024: 165.7342025: 187.938
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0916 K2 mil.2020: 260,6 K lei260,6 K20202022: 784,6 K lei784,6 K20222023: 749 K lei749 K20232024: 919 K lei919 K20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,8%11,7%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=23882020: 11,7%11,7%20202022: 4,8%4,8%20222023: 4,3%4,3%20232024: 4,5%4,5%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: +99,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii187,9 K lei+13,4% față de anul anterior
Datorii727,8 K lei+91,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri749 K lei919 K lei1,8 mil. lei+99,4% față de anul anterior
Rezultat net32,1 K lei41,5 K lei22,2 K lei-46,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,3 K lei165,7 K lei187,9 K lei+13,4% față de anul anterior
Datorii293,6 K lei380,7 K lei727,8 K lei+91,2% față de anul anterior
Creanțe11,5 K lei23,7 K lei157 K lei+563,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%2,9%n=2.3884,5%1,9%n=1.287
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)20,5%23,3%n=1.57530,3%14,8%n=633
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,6%76,1%n=1.57569,7%85,9%n=633
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,2%15,1%n=1.5750,5%8,2%n=633
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,4%3,9%n=1.5757,6%0,9%n=633
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive11,8%26%n=1.72925%12,8%n=837
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,18×1,01×n=2.7151,43×0,84×n=1.575
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36030,86 zile15,05 zilen=1.9679,27 zile8,31 zilen=853
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360128,46 zile93,13 zilen=2.241182,01 zile133,93 zilen=1.211
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.832.012 lei267.504 lein=1.576918.967 lei134.102 lein=742

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.832.012
Rezultat net
22.203
Angajați
1
Datorii
727.836
Active imobilizate
56.488
Active circulante
858.241
Capitaluri proprii
187.938
Venituri totale
1.936.222
Cheltuieli totale
1.907.861
Stocuri
653.729
Creanțe
157.023
Casă și conturi la bănci
47.489
Cheltuieli în avans
1.045
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
918.967
Rezultat net
41.477
Angajați
1
Datorii
380.694
Active imobilizate
2.478
Active circulante
543.950
Capitaluri proprii
165.734
Venituri totale
944.780
Cheltuieli totale
895.636
Stocuri
464.603
Creanțe
23.662
Casă și conturi la bănci
55.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
748.994
Rezultat net
32.066
Angajați
1
Datorii
293.572
Active imobilizate
16.782
Active circulante
401.047
Capitaluri proprii
124.257
Venituri totale
788.679
Cheltuieli totale
749.672
Stocuri
339.766
Creanțe
11.529
Casă și conturi la bănci
49.752
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
784.617
Rezultat net
37.485
Angajați
1
Datorii
148.124
Active imobilizate
20.306
Active circulante
220.009
Capitaluri proprii
92.191
Venituri totale
822.186
Cheltuieli totale
776.643
Stocuri
176.620
Creanțe
28.805
Casă și conturi la bănci
14.584
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.585
Rezultat net
30.471
Angajați
1
Datorii
76.797
Active imobilizate
—
Active circulante
102.525
Capitaluri proprii
25.728
Venituri totale
264.765
Cheltuieli totale
227.692
Stocuri
97.890
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-04-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37364639
Număr de înregistrare
J2017000195515
Înmatriculare
10 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J2017000195515
Formă juridică
SRL
Sediu social
Olteniţei 66 Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu Călăraşi
Adresă fiscală
Şos Olteniţei 66 Negoeşti CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 aprilie 2017
Înregistrare fiscală
14 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SAVANCEA MĂDĂLIN GEORGIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AUTOSAVCAR COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.04.2017
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000195515
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Budeşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT NEGOEŞTI COM. ŞOLDANU, ŞOS. OLTENIŢEI, NR.66
Strada sediului
Şos. Olteniţei
Numărul sediului
66
Localitatea sediului
Sat Negoeşti Com. Şoldanu
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Olteniţei
Numărul domiciliului fiscal
66
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Negoeşti Com. Şoldanu
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Negoeşti, Comuna ŞoldanuCAEN 4782
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI