Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVA 100% NEW HOME S.R.L.

AVA 100% NEW HOME S.R.L.

CUI 42996224 · SRL· Sat Giroc, Comuna Giroc

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate379.363 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AVA 100% NEW HOME S.R.L. are sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

379.363 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-70,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 3,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2025, față de -4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-70,3% față de anul anterior2022: 2.918.0962023: 2.100.0272024: 3.768.9262025: 1.119.971
Rezultat net 202573 K lei+139,4% față de anul anterior2020: -1.0942021: 7.1442022: 14.9142023: 17.0182024: -185.2882025: 72.955
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 22022: 102023: 122024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202574,2 K lei+153,6% față de anul anterior2020: -8942021: 7.0502022: 21.9892023: 43.4892024: -138.4702025: 74.155
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.—2020—20212022: 2,9 mil. lei2,9 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 3,8 mil. lei3,8 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,9%2,1%9,1%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=21873202020212022: 0,5%0,5%20222023: 0,8%0,8%20232024: -4,9%-4,9%20242025: 6,5%6,5%2025

Cifra de afaceri: -70,3% față de anul anterior. Marja netă: 6,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii74,2 K lei+153,6% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei-38,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,1 mil. lei3,8 mil. lei1,1 mil. lei-70,3% față de anul anterior
Rezultat net17 K lei-185,3 K lei73 K lei+139,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,5 K lei-138,5 K lei74,2 K lei+153,6% față de anul anterior
Datorii6,1 mil. lei4,8 mil. lei2,9 mil. lei-38,9% față de anul anterior
Creanțe137 K lei2,4 mil. lei1,7 mil. lei-28,9% față de anul anterior
Angajați1211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,5%9,1%n=21.873-4,9%8,4%n=33.726
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,4%19,6%n=21.049—24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,03×1,04×n=30.3830,97×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360554 zile95,63 zilen=19.903231,66 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360405,24 zile21,06 zilen=11.572215,41 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.119.971 lei146.488 lein=18.3423.768.926 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.119.971
Rezultat net
72.955
Angajați
1
Datorii
2.910.067
Active imobilizate
—
Active circulante
2.984.222
Capitaluri proprii
74.155
Venituri totale
878.083
Cheltuieli totale
793.342
Stocuri
1.260.729
Creanțe
1.723.521
Casă și conturi la bănci
-28
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.768.926
Rezultat net
-185.288
Angajați
1
Datorii
4.758.916
Active imobilizate
—
Active circulante
4.620.446
Capitaluri proprii
-138.470
Venituri totale
2.315.557
Cheltuieli totale
2.500.845
Stocuri
2.255.146
Creanțe
2.425.300
Casă și conturi la bănci
-60.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.100.027
Rezultat net
17.018
Angajați
12
Datorii
6.068.771
Active imobilizate
—
Active circulante
6.112.260
Capitaluri proprii
43.489
Venituri totale
2.126.819
Cheltuieli totale
2.087.610
Stocuri
5.975.213
Creanțe
137.030
Casă și conturi la bănci
17
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.918.096
Rezultat net
14.914
Angajați
10
Datorii
6.101.214
Active imobilizate
—
Active circulante
6.122.286
Capitaluri proprii
21.989
Venituri totale
2.688.100
Cheltuieli totale
2.643.311
Stocuri
6.017.941
Creanțe
102.059
Casă și conturi la bănci
2.286
Cheltuieli în avans
917
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
7.144
Angajați
2
Datorii
4.035.508
Active imobilizate
590.575
Active circulante
3.451.983
Capitaluri proprii
7.050
Venituri totale
1.774.619
Cheltuieli totale
1.767.263
Stocuri
3.084.460
Creanțe
362.422
Casă și conturi la bănci
5.101
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.094
Angajați
—
Datorii
1.094
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-894
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.094
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

379.363 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

379.363 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat379.253 lei0 lei379.253 lei379.253 lei0 lei
Asigurări sociale79 lei0 lei79 lei79 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate31 lei0 lei31 lei31 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42996224
Număr de înregistrare
J35/2458/2020
Înmatriculare
2 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J35/2458/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
TIMIŞOAREI 48 Sat Giroc, Comuna Giroc Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea TIMIŞOAREI 48 Giroc TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0728296830 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUPEJ AURIKE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVA 100% NEW HOME S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.09.2020
Înregistrare fiscală
2 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J35/2458/2020
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0728296830 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, CAL. TIMIŞOAREI, NR.48, BIROUL 1, ET.D, AP.17 (SAD)
Cod poștal fiscal
307220
Strada sediului
Cal. Timişoarei
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Sat Giroc Com. Giroc
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307220
Detalii sediu
BIROUL 1
Strada domiciliului fiscal
Cal. Timişoarei
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giroc Com. Giroc
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307220
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 octombrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giroc, Comuna GirocCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI