Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVANTA WOOD PROD S.R.L.

AVANTA WOOD PROD S.R.L.

CUI 43386810 · SRL· Oraş Bragadiru· Fabricarea de mobilă n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate198.446 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AVANTA WOOD PROD S.R.L. are sediul în Oraş Bragadiru și raportează activitatea fabricarea de mobilă n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

198.446 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-22,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 324 K lei, față de 417,6 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-42,6%

Marja netă calculată este -42,6% în 2023, față de -15,7% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023324 K lei-22,4% față de anul anterior2021: 26.1342022: 417.6012023: 324.034
Rezultat net 2023-137,9 K lei-111% față de anul anterior2020: -302021: -111.7432022: -65.3552023: -137.900
Angajați 20232+100% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 2
Capitaluri proprii 2023-313,4 K lei-77,3% față de anul anterior2020: 1702021: -111.5732022: -176.7312023: -313.387
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0209 K418 K—20202021: 26,1 K lei26,1 K20212022: 417,6 K lei417,6 K20222023: 324 K lei324 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-427,6%-211,9%3,7%Mediana sectorului (2023): 3,7% · n=342020202021: -427,6%-427,6%20212022: -15,7%-15,7%20222023: -42,6%-42,6%2023

Cifra de afaceri: -22,4% față de anul anterior. Marja netă: -42,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-313,4 K lei-77,3% față de anul anterior
Datorii442,2 K lei+82,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri26,1 K lei417,6 K lei324 K lei-22,4% față de anul anterior
Rezultat net-111,7 K lei-65,4 K lei-137,9 K lei-111% față de anul anterior
Capitaluri proprii-111,6 K lei-176,7 K lei-313,4 K lei-77,3% față de anul anterior
Datorii246,8 K lei242,5 K lei442,2 K lei+82,3% față de anul anterior
Creanțe22,7 K lei29,2 K lei58,7 K lei+101,2% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-42,6%3,7%n=3.420-15,7%5,6%n=3.095
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-243,4%16,4%n=3.010-268,5%18,5%n=2.658
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)343,4%70,4%n=3.010368,5%69,8%n=2.658
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,8%30,7%n=3.01044,8%28,2%n=2.658
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-107,1%1,2%n=3.009-99,3%2,3%n=2.658
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,23×0,93×n=4.2810,15×0,99×n=3.806
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36065,19 zile42,84 zilen=2.99125,14 zile45,08 zilen=2.617
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,5 zile66,46 zilen=2.6984,79 zile73,42 zilen=2.458
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați162.017 lei120.263 lein=2.657417.601 lei108.241 lein=2.363

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.034
Rezultat net
-137.900
Angajați
2
Datorii
442.158
Active imobilizate
25.485
Active circulante
103.286
Capitaluri proprii
-313.387
Venituri totale
327.733
Cheltuieli totale
462.355
Stocuri
36.452
Creanțe
58.676
Casă și conturi la bănci
8.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
417.601
Rezultat net
-65.355
Angajați
1
Datorii
242.544
Active imobilizate
29.471
Active circulante
36.342
Capitaluri proprii
-176.731
Venituri totale
417.601
Cheltuieli totale
478.781
Stocuri
5.560
Creanțe
29.160
Casă și conturi la bănci
1.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.134
Rezultat net
-111.743
Angajați
1
Datorii
246.786
Active imobilizate
33.457
Active circulante
101.542
Capitaluri proprii
-111.573
Venituri totale
26.135
Cheltuieli totale
137.617
Stocuri
75.737
Creanțe
22.653
Casă și conturi la bănci
3.152
Cheltuieli în avans
214
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-30
Angajați
—
Datorii
100
Active imobilizate
—
Active circulante
270
Capitaluri proprii
170
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
30
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

198.446 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

198.446 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat149.575 lei17.490 lei167.065 lei167.065 lei0 lei
Asigurări sociale19.768 lei2.650 lei22.418 lei22.418 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate7.906 lei1.057 lei8.963 lei8.963 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43386810
Număr de înregistrare
J23/5772/2020
Înmatriculare
26 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J23/5772/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
RAHOVEI 10 Oraş Bragadiru Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RAHOVEI 10 Oraş Bragadiru ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2025
Telefon
0748414693 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȚURCAN NICHITA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVANTA WOOD PROD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.2020
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J23/5772/2020
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0748414693 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, STR. RAHOVEI, NR.10, CAMERA 2, ET.1
Cod poștal fiscal
77025
Strada sediului
Str. Rahovei
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Orş. Bragadiru
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77025
Detalii sediu
Camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Rahovei
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bragadiru
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77025
Detalii domiciliu fiscal
Camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2021
TVA până la
31 iulie 2025
Anulare operată la
1 august 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2021
Actualizare TVA la încasare
17 iunie 2021
Publicare TVA la încasare
18 iunie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4665 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei de birou

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş BragadiruCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI