Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVANTIA REAL ESTATE S.R.L.

AVANTIA REAL ESTATE S.R.L.

CUI 43873548 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AVANTIA REAL ESTATE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 247 K lei, față de 239,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,1%

Marja netă calculată este 50,1% în 2025, față de 62,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-73,9%

Datoriile raportate sunt 11,9 K lei în 2025, față de 45,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025247 K lei+3,2% față de anul anterior2021: 85.9902022: 212.5862023: 235.5372024: 239.2432025: 247.006
Rezultat net 2025123,8 K lei-17,5% față de anul anterior2021: 81.0312022: 158.5092023: 156.2292024: 150.0372025: 123.772
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025128 K lei-17% față de anul anterior2021: 81.2312022: 162.7612023: 160.4812024: 154.2892025: 128.024
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0124 K247 K2021: 86 K lei86 K20212022: 212,6 K lei212,6 K20222023: 235,5 K lei235,5 K20232024: 239,2 K lei239,2 K20242025: 247 K lei247 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,1%94,2%Mediana sectorului (2025): 30,9% · n=26172021: 94,2%94,2%20212022: 74,6%74,6%20222023: 66,3%66,3%20232024: 62,7%62,7%20242025: 50,1%50,1%2025

Cifra de afaceri: +3,2% față de anul anterior. Marja netă: 50,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii128 K lei-17% față de anul anterior
Datorii11,9 K lei-73,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri235,5 K lei239,2 K lei247 K lei+3,2% față de anul anterior
Rezultat net156,2 K lei150 K lei123,8 K lei-17,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii160,5 K lei154,3 K lei128 K lei-17% față de anul anterior
Datorii34,3 K lei45,8 K lei11,9 K lei-73,9% față de anul anterior
Creanțe188,3 K lei191,7 K lei117,3 K lei-38,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,1%30,9%n=2.61762,7%31,2%n=2.546
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,5%57,8%n=1.92577,1%63,7%n=1.810
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,5%41,8%n=1.92522,9%35,9%n=1.810
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,2%19,7%n=1.9251,6%15,6%n=1.810
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)88,4%28,3%n=1.92575%24,5%n=1.810
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96,7%94,2%n=2.50297,2%81,5%n=2.459
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii11,46×2,05×n=2.9124,29×2,32×n=2.875
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360170,92 zile103,91 zilen=2.413288,41 zile96,36 zilen=2.316
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați247.006 lei164.503 lein=1.935239.243 lei147.918 lein=1.965

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.006
Rezultat net
123.772
Angajați
1
Datorii
11.944
Active imobilizate
3.083
Active circulante
136.885
Capitaluri proprii
128.024
Venituri totale
248.574
Cheltuieli totale
122.441
Stocuri
—
Creanțe
117.274
Casă și conturi la bănci
19.611
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.243
Rezultat net
150.037
Angajați
1
Datorii
45.837
Active imobilizate
3.278
Active circulante
196.848
Capitaluri proprii
154.289
Venituri totale
239.273
Cheltuieli totale
86.963
Stocuri
—
Creanțe
191.665
Casă și conturi la bănci
5.183
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.537
Rezultat net
156.229
Angajați
1
Datorii
34.274
Active imobilizate
4.675
Active circulante
190.080
Capitaluri proprii
160.481
Venituri totale
235.602
Cheltuieli totale
77.135
Stocuri
1.422
Creanțe
188.308
Casă și conturi la bănci
350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
212.586
Rezultat net
158.509
Angajați
1
Datorii
20.092
Active imobilizate
5.569
Active circulante
177.284
Capitaluri proprii
162.761
Venituri totale
212.791
Cheltuieli totale
49.557
Stocuri
—
Creanțe
170.658
Casă și conturi la bănci
6.626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.990
Rezultat net
81.031
Angajați
—
Datorii
7.362
Active imobilizate
3.285
Active circulante
85.308
Capitaluri proprii
81.231
Venituri totale
87.276
Cheltuieli totale
3.679
Stocuri
—
Creanțe
1.461
Casă și conturi la bănci
83.847
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-04-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43873548
Număr de înregistrare
J2021004185401
Înmatriculare
9 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021004185401
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ienăchiță Văcărescu 12 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Ienăchiță Văcărescu 12 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
27 aprilie 2026
Înregistrare fiscală
20 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHIMBOASA LIVIU-OCTAVIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVANTIA REAL ESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2026
Înregistrare fiscală
9 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021004185401
Cod CAEN
6832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU, NR.12, AP.4
Strada sediului
Str. Ienăchiţă Văcărescu
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Ienăchiţă Văcărescu
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 6832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI