Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVISTAR MOTORS S.R.L.

AVISTAR MOTORS S.R.L.

CUI 23063920 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca· Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

AVISTAR MOTORS S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca și raportează activitatea comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+1,3%

Datoriile raportate sunt 174 K lei în 2024, față de 171,7 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20248,8 K leiFără an comparabil2020: 321.2662021: 351.9902022: 340.5012024: 8.833
Rezultat net 2024-50,7 K lei-744,1% față de anul anterior2020: 43.5112021: 42.3392022: 37.3472023: -6.0062024: -50.699
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024-21,3 K lei-172,6% față de anul anterior2020: -44.3122021: -1.9732022: 35.3742023: 29.3682024: -21.331
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0176 K352 K2020: 321,3 K lei321,3 K20202021: 352 K lei352 K20212022: 340,5 K lei340,5 K2022—20232024: 8,8 K lei8,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-574%-280,2%13,5%Mediana sectorului (2024): 3,1% · n=15282020: 13,5%13,5%20202021: 12%12%20212022: 11%11%202220232024: -574%-574%2024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: -574%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-21,3 K lei-172,6% față de anul anterior
Datorii174 K lei+1,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri340,5 K lei—8,8 K leiFără an comparabil
Rezultat net37,3 K lei-6 K lei-50,7 K lei-744,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii35,4 K lei29,4 K lei-21,3 K lei-172,6% față de anul anterior
Datorii225,1 K lei171,7 K lei174 K lei+1,3% față de anul anterior
Creanțe138 K lei88,6 K lei83,1 K lei-6,1% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-574%3,1%n=1.528—5,3%n=1.651
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-14%34,4%n=1.34614,6%33,2%n=1.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)114%65,7%n=1.34685,4%66,4%n=1.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,6%12,6%n=1.3463,1%11,3%n=1.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-33,2%2,1%n=1.345-3%4,4%n=1.449
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—13,3%n=1.301-20,5%20%n=1.423
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,85×1,11×n=1.8791,13×1,15×n=2.030
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603.387,7 zile50,21 zilen=1.465—53,54 zilen=1.581

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.833
Rezultat net
-50.699
Angajați
—
Datorii
173.964
Active imobilizate
5.476
Active circulante
147.157
Capitaluri proprii
-21.331
Venituri totale
8.846
Cheltuieli totale
59.545
Stocuri
—
Creanțe
83.121
Casă și conturi la bănci
64.036
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-6.006
Angajați
—
Datorii
171.735
Active imobilizate
6.289
Active circulante
194.814
Capitaluri proprii
29.368
Venituri totale
7.022
Cheltuieli totale
13.028
Stocuri
50.829
Creanțe
88.551
Casă și conturi la bănci
55.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
340.501
Rezultat net
37.347
Angajați
1
Datorii
225.068
Active imobilizate
17.160
Active circulante
243.233
Capitaluri proprii
35.374
Venituri totale
346.141
Cheltuieli totale
298.643
Stocuri
50.829
Creanțe
138.024
Casă și conturi la bănci
54.380
Cheltuieli în avans
49
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.990
Rezultat net
42.339
Angajați
1
Datorii
217.832
Active imobilizate
38.929
Active circulante
176.866
Capitaluri proprii
-1.973
Venituri totale
352.107
Cheltuieli totale
299.417
Stocuri
110.572
Creanțe
22.793
Casă și conturi la bănci
43.501
Cheltuieli în avans
64
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
321.266
Rezultat net
43.511
Angajați
1
Datorii
269.559
Active imobilizate
18.849
Active circulante
205.434
Capitaluri proprii
-44.312
Venituri totale
321.346
Cheltuieli totale
270.539
Stocuri
93.790
Creanțe
42.921
Casă și conturi la bănci
68.723
Cheltuieli în avans
964
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23063920
Număr de înregistrare
J12/150/2008
Înmatriculare
17 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J12/150/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BOBÂLNEI 20 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut
Website
www.tektonmotors.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUTUZA ANGELA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVISTAR MOTORS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.11.2025
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2008
Număr registrul comerțului
J12/150/2008
Cod CAEN
4531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0720528096 · Firme cu același număr
Fax
0264256550 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BOBÂLNEI, NR.20
Cod poștal fiscal
400628
Strada sediului
Str. Bobâlnei
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400628
Strada domiciliului fiscal
Str. Bobâlnei
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400628

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
30 ianuarie 2025
Perioada 1: TVA până la
20 noiembrie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
25 noiembrie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
25 ianuarie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
6 august 2024
Publicare TVA la încasare
7 august 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada BobâlneiCAEN 4531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI