Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVM HAINE SH S.R.L.

AVM HAINE SH S.R.L.

CUI 47312270 · SRL· Municipiul Piteşti· Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AVM HAINE SH S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+22,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,3 mil. lei, față de 1,9 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut63,4%

Marja netă calculată este 63,4% în 2024, față de 57,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,3 mil. lei+22,4% față de anul anterior2022: 02023: 1.912.9702024: 2.341.538
Rezultat net 20241,5 mil. lei+34,4% față de anul anterior2022: -1.6622023: 1.105.5102024: 1.485.524
Angajați 20247+40% față de anul anterior2022: 02023: 52024: 7
Capitaluri proprii 20241,5 mil. lei+34,6% față de anul anterior2022: -1.4622023: 1.104.0482024: 1.485.724
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 0 lei020222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,7%63,4%Mediana sectorului (2024): 0,8% · n=194720222023: 57,8%57,8%20232024: 63,4%63,4%2024

Cifra de afaceri: +22,4% față de anul anterior. Marja netă: 63,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,5 mil. lei+34,6% față de anul anterior
Datorii148,9 K lei-22,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei1,9 mil. lei2,3 mil. lei+22,4% față de anul anterior
Rezultat net-1,7 K lei1,1 mil. lei1,5 mil. lei+34,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,5 K lei1,1 mil. lei1,5 mil. lei+34,6% față de anul anterior
Datorii1,6 K lei193,1 K lei148,9 K lei-22,9% față de anul anterior
Creanțe0 lei904,9 K lei1,3 mil. lei+48,5% față de anul anterior
Angajați057+40% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri63,4%0,8%n=1.94757,8%2,9%n=1.920
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,9%19,6%n=1.04985,1%25,2%n=1.071
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,1%80,3%n=1.04914,9%75,3%n=1.071
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,8%9,8%n=1.0493,5%8,7%n=1.071
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)90,9%0%n=1.04685,2%0,8%n=1.068
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%11,8%n=1.335100,1%20,7%n=1.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,57×0,81×n=2.4956,48×0,88×n=2.481
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360206,6 zile11,33 zilen=1.381170,3 zile13,55 zilen=1.299
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,32 zile79,93 zilen=1.7666,12 zile78,37 zilen=1.747
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați334.505 lei98.323 lein=1.318382.594 lei93.953 lein=1.323

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.341.538
Rezultat net
1.485.524
Angajați
7
Datorii
148.864
Active imobilizate
209.344
Active circulante
1.425.244
Capitaluri proprii
1.485.724
Venituri totale
2.345.932
Cheltuieli totale
798.472
Stocuri
21.582
Creanțe
1.343.765
Casă și conturi la bănci
59.897
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.912.970
Rezultat net
1.105.510
Angajați
5
Datorii
193.147
Active imobilizate
45.309
Active circulante
1.251.886
Capitaluri proprii
1.104.048
Venituri totale
1.913.042
Cheltuieli totale
788.785
Stocuri
32.499
Creanțe
904.915
Casă și conturi la bănci
311.950
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.662
Angajați
0
Datorii
1.582
Active imobilizate
0
Active circulante
120
Capitaluri proprii
-1.462
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.662
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
120
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2025-10-31

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Dizolvare, lichidare sau radiere în evidența fiscală

DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)

Ministerul Finanțelor · 2025-10-31

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47312270
Număr de înregistrare
J2022003303032
Înmatriculare
14 decembrie 2022
EUID
ROONRC.J2022003303032
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIVIŢEI 9 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GRIVIŢEI 9 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE)
Data stării fiscale
31 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2025
Radiere fiscală
31 octombrie 2025
Telefon
0752888275 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA FLOAREA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVM HAINE SH S.R.L.
Stare de înregistrare
DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 31.10.2025
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022003303032
Cod CAEN
4779
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0752888275 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. GRIVIŢEI, NR.9, DEMISOL
Cod poștal fiscal
110010
Strada sediului
Str. Griviţei
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110010
Detalii sediu
DEMISOL
Strada domiciliului fiscal
Str. Griviţei
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110010
Detalii domiciliu fiscal
DEMISOL

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA până la
31 octombrie 2025
Anulare operată la
3 noiembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4779
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI