Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AVS INSTALATII UTILITARE SRL

AVS INSTALATII UTILITARE SRL

CUI 34993839 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AVS INSTALATII UTILITARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 177,4 K lei, față de 214 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,1%

Marja netă calculată este 19,1% în 2025, față de 15,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+37,5%

Datoriile raportate sunt 73,4 K lei în 2025, față de 53,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025177,4 K lei-17,1% față de anul anterior2020: 82.5002021: 293.0082022: 214.9502023: 253.8382024: 213.9562025: 177.350
Rezultat net 202533,8 K lei+4,4% față de anul anterior2020: 1.2752021: 211.9682022: 136.5182023: 129.5112024: 32.3652025: 33.787
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202540,4 K lei+10,8% față de anul anterior2020: 15.6972021: 217.1392022: 137.8712023: 130.2072024: 36.4832025: 40.420
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K293 K2020: 82,5 K lei82,5 K20202021: 293 K lei293 K20212022: 215 K lei215 K20222023: 253,8 K lei253,8 K20232024: 214 K lei214 K20242025: 177,4 K lei177,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,2%72,3%Mediana sectorului (2025): 14,1% · n=7582020: 1,5%1,5%20202021: 72,3%72,3%20212022: 63,5%63,5%20222023: 51%51%20232024: 15,1%15,1%20242025: 19,1%19,1%2025

Cifra de afaceri: -17,1% față de anul anterior. Marja netă: 19,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii40,4 K lei+10,8% față de anul anterior
Datorii73,4 K lei+37,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri253,8 K lei214 K lei177,4 K lei-17,1% față de anul anterior
Rezultat net129,5 K lei32,4 K lei33,8 K lei+4,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii130,2 K lei36,5 K lei40,4 K lei+10,8% față de anul anterior
Datorii10,9 K lei53,4 K lei73,4 K lei+37,5% față de anul anterior
Creanțe79,5 K lei87,3 K lei87,4 K lei+0,2% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19,1%14,1%n=75815,1%12,5%n=746
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive83,6%52,4%n=69688,7%39,9%n=694
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,55×1,13×n=9741,68×1,2×n=944
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360177,46 zile113,99 zilen=711146,85 zile109,03 zilen=700
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați88.675 lei217.316 lein=640106.978 lei188.633 lein=647

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.350
Rezultat net
33.787
Angajați
2
Datorii
73.351
Active imobilizate
—
Active circulante
113.771
Capitaluri proprii
40.420
Venituri totale
177.350
Cheltuieli totale
137.277
Stocuri
—
Creanțe
87.423
Casă și conturi la bănci
26.348
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.956
Rezultat net
32.365
Angajați
2
Datorii
53.357
Active imobilizate
—
Active circulante
89.840
Capitaluri proprii
36.483
Venituri totale
213.956
Cheltuieli totale
175.565
Stocuri
—
Creanțe
87.278
Casă și conturi la bănci
2.562
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.838
Rezultat net
129.511
Angajați
2
Datorii
10.878
Active imobilizate
—
Active circulante
141.085
Capitaluri proprii
130.207
Venituri totale
253.838
Cheltuieli totale
121.840
Stocuri
—
Creanțe
79.484
Casă și conturi la bănci
61.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
214.950
Rezultat net
136.518
Angajați
2
Datorii
2.373
Active imobilizate
—
Active circulante
140.244
Capitaluri proprii
137.871
Venituri totale
214.950
Cheltuieli totale
76.325
Stocuri
—
Creanțe
128.872
Casă și conturi la bănci
11.372
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.008
Rezultat net
211.968
Angajați
2
Datorii
12.555
Active imobilizate
—
Active circulante
229.694
Capitaluri proprii
217.139
Venituri totale
293.008
Cheltuieli totale
78.344
Stocuri
—
Creanțe
128.838
Casă și conturi la bănci
100.856
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.500
Rezultat net
1.275
Angajați
2
Datorii
82.020
Active imobilizate
—
Active circulante
97.717
Capitaluri proprii
15.697
Venituri totale
82.500
Cheltuieli totale
80.422
Stocuri
—
Creanțe
95.338
Casă și conturi la bănci
2.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-09-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34993839
Număr de înregistrare
J2015011161406
Înmatriculare
11 septembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015011161406
Formă juridică
SRL
Sediu social
Serg. maj. Cara Z. Anghel 10 C5 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Serg. maj. Cara Z. Anghel 10 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 septembrie 2015
Înregistrare fiscală
20 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILE ALEXANDRU-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AVS INSTALATII UTILITARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.09.2015
Înregistrare fiscală
11 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015011161406
Cod CAEN
4221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR SERG. MAJ. CARA Z. ANGHEL, NR.10, CAM. A, BL.C5, SC.2, ET.2, AP.56
Cod poștal fiscal
61645
Strada sediului
Str. Serg. maj. Cara Z. Anghel
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61645
Detalii sediu
CAM. A
Strada domiciliului fiscal
Str. Serg. maj. Cara Z. Anghel
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61645
Detalii domiciliu fiscal
CAM. A

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI