Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AWA DETAIL S.R.L.

AWA DETAIL S.R.L.

CUI 40823421 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AWA DETAIL S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+129,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 638 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut68%

Marja netă calculată este 68% în 2025, față de 63,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+160,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+129,7% față de anul anterior2020: 125.0702021: 166.1502022: 305.6012023: 215.6892024: 637.9662025: 1.465.587
Rezultat net 2025996,3 K lei+147,6% față de anul anterior2020: 38.4562021: 75.9022022: 203.2572023: 60.1622024: 402.3292025: 996.348
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 02022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025996,9 K lei+147,4% față de anul anterior2020: 82.8452021: 106.1172022: 203.8572023: 141.2962024: 402.9292025: 996.948
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0733 K1 mil.2020: 125,1 K lei125,1 K20202021: 166,2 K lei166,2 K20212022: 305,6 K lei305,6 K20222023: 215,7 K lei215,7 K20232024: 638 K lei638 K20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34%68%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: 30,7%30,7%20202021: 45,7%45,7%20212022: 66,5%66,5%20222023: 27,9%27,9%20232024: 63,1%63,1%20242025: 68%68%2025

Cifra de afaceri: +129,7% față de anul anterior. Marja netă: 68%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii996,9 K lei+147,4% față de anul anterior
Datorii229,5 K lei+90,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri215,7 K lei638 K lei1,5 mil. lei+129,7% față de anul anterior
Rezultat net60,2 K lei402,3 K lei996,3 K lei+147,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii141,3 K lei402,9 K lei996,9 K lei+147,4% față de anul anterior
Datorii50,2 K lei120,2 K lei229,5 K lei+90,9% față de anul anterior
Creanțe61,2 K lei421,4 K lei1,1 mil. lei+160,2% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri68%29,1%n=14.70263,1%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81,3%56%n=12.57377%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,7%42,1%n=12.57323%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3%18,8%n=12.5737,4%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)81,2%23,8%n=12.57076,9%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%78,2%n=14.54499,9%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,18×1,79×n=16.9394,03×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360269,35 zile117,71 zilen=13.837237,78 zile94,25 zilen=13.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați732.794 lei202.575 lein=11.350318.983 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.465.587
Rezultat net
996.348
Angajați
2
Datorii
229.474
Active imobilizate
36.851
Active circulante
1.189.571
Capitaluri proprii
996.948
Venituri totale
1.468.813
Cheltuieli totale
422.574
Stocuri
—
Creanțe
1.096.532
Casă și conturi la bănci
93.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
637.966
Rezultat net
402.329
Angajați
2
Datorii
120.231
Active imobilizate
38.554
Active circulante
484.606
Capitaluri proprii
402.929
Venituri totale
641.235
Cheltuieli totale
221.503
Stocuri
—
Creanțe
421.368
Casă și conturi la bănci
63.238
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.689
Rezultat net
60.162
Angajați
2
Datorii
50.156
Active imobilizate
72.259
Active circulante
119.193
Capitaluri proprii
141.296
Venituri totale
219.697
Cheltuieli totale
157.668
Stocuri
—
Creanțe
61.153
Casă și conturi la bănci
58.040
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.601
Rezultat net
203.257
Angajați
2
Datorii
127.939
Active imobilizate
90.110
Active circulante
241.686
Capitaluri proprii
203.857
Venituri totale
306.274
Cheltuieli totale
96.169
Stocuri
—
Creanțe
129.864
Casă și conturi la bănci
111.822
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.150
Rezultat net
75.902
Angajați
0
Datorii
54.082
Active imobilizate
111.642
Active circulante
48.557
Capitaluri proprii
106.117
Venituri totale
166.192
Cheltuieli totale
85.404
Stocuri
—
Creanțe
9.314
Casă și conturi la bănci
39.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.070
Rezultat net
38.456
Angajați
—
Datorii
76.864
Active imobilizate
133.006
Active circulante
26.703
Capitaluri proprii
82.845
Venituri totale
134.770
Cheltuieli totale
92.707
Stocuri
—
Creanțe
10.953
Casă și conturi la bănci
15.750
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-20Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40823421
Număr de înregistrare
J12/1256/2019
Înmatriculare
21 martie 2019
EUID
ROONRC.J12/1256/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOPORULUI 8D B1 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SOPORULUI 8D Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 martie 2019
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2025
Telefon
0747279329 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂLAN ALEXANDRU
administrator
BĂLAN IOANA-ADRIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AWA DETAIL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2019
Înregistrare fiscală
21 martie 2019
Număr registrul comerțului
J12/1256/2019
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0747279329 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. SOPORULUI, NR.8D, BL.B1, SC.2, ET.PARTER, AP.54
Strada sediului
Str. Soporului
Numărul sediului
8D
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Soporului
Numărul domiciliului fiscal
8D
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 ianuarie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
10 ianuarie 2020
Actualizare TVA la încasare
16 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
17 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA NOCRICH (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI NOCRICH, JUDETUL SIBIU)4 din 9 înregistrări (44,4%) · Vezi relația

COMUNA MARGAU3 din 9 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA RISCA2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)5 din 9 înregistrări (55,6%) · Vezi selecția

Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)3 din 9 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de expertiza (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

20 mai 2026Achiziție directă

Servicii de proiectare pentru întocmire DTAD

Autoritate: COMUNA RISCA

CPV 71220000-6 — Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71220000-6

Vezi detaliile atribuirii →
11.000 leiValoare publicată
13 mai 2026Achiziție directă

Servicii de verificare tehnica - Reabilitare, modernizare si dotare scoala Gim. Nocrich

Autoritate: COMUNA NOCRICH (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI NOCRICH, JUDETUL SIBIU)

CPV 71328000-3 — Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71328000-3

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată
13 mai 2026Achiziție directă

Servicii de expertiza tehnica - Reabilitare, modernizare si dotare sc. Gim. Nocrich

Autoritate: COMUNA NOCRICH (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI NOCRICH, JUDETUL SIBIU)

CPV 71319000-7 — Servicii de expertiza (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată
5 martie 2026Achiziție directă

SERVICII PROIECTARE DTAC, PT, AT

Autoritate: COMUNA NOCRICH (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI NOCRICH, JUDETUL SIBIU)

CPV 71220000-6 — Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71220000-6

Vezi detaliile atribuirii →
270.000 leiValoare publicată
14 iulie 2025Achiziție directă

Servicii de verificare tehnica DTAC+PT

Autoritate: COMUNA MARGAU

CPV 71328000-3 — Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71328000-3

Vezi detaliile atribuirii →
12.000 leiValoare publicată
28 martie 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare DTAC+PT - Reabilitare si extindere Camin Cultural Rachitele

Autoritate: COMUNA MARGAU

CPV 71220000-6 — Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71220000-6

Vezi detaliile atribuirii →
77.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI