Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AXOM INTERNATIONAL INVEST S.R.L.

AXOM INTERNATIONAL INVEST S.R.L.

CUI 37984274 · SRL· Sat Vâlsăneşti, Comuna Muşăteşti· Tăierea și rindeluirea lemnului

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

AXOM INTERNATIONAL INVEST S.R.L. are sediul în Sat Vâlsăneşti, Comuna Muşăteşti și raportează activitatea tăierea și rindeluirea lemnului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 357,3 K lei în 2024, față de 357,3 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 24.5452021: 8.1162022: 159.4322023: 14.681
Rezultat net 20240 leiPierdere eliminată2020: -62.6952021: -26.9782022: -28.3222023: -465.7582024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 22021: 22022: 32023: 2
Capitaluri proprii 2024-357,3 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 163.8012021: 136.8232022: 108.5012023: -357.2572024: -357.257
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate080 K159 K2020: 24,5 K lei24,5 K20202021: 8,1 K lei8,1 K20212022: 159,4 K lei159,4 K20222023: 14,7 K lei14,7 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3.172,5%-1.585,6%1,4%2020: -255,4%-255,4%20202021: -332,4%-332,4%20212022: -17,8%-17,8%20222023: -3.172,5%-3.172,5%20232024Reper 2024: mediana sectorului 1,4% · n=2.036

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-357,3 K lei
2024-357,3 K lei

Datorii raportate

2023357,3 K lei
2024357,3 K lei

Disponibilități bănești

2023—
2024—

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri159,4 K lei14,7 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-28,3 K lei-465,8 K lei0 leiPierdere eliminată
Capitaluri proprii108,5 K lei-357,3 K lei-357,3 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii318,8 K lei357,3 K lei357,3 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe340,4 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați32—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—-3.172,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,4% (n=2.036) · 2023: 3,3% (n=2.102)

Vânzări per angajat—7.341 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 209.751 lei (n=1.707) · 2023: 202.166 lei (n=1.781)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
357.257
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-357.257
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.681
Rezultat net
-465.758
Angajați
2
Datorii
357.257
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-357.257
Venituri totale
14.767
Cheltuieli totale
480.377
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.432
Rezultat net
-28.322
Angajați
3
Datorii
318.775
Active imobilizate
87.002
Active circulante
340.274
Capitaluri proprii
108.501
Venituri totale
159.432
Cheltuieli totale
186.159
Stocuri
—
Creanțe
340.351
Casă și conturi la bănci
-77
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.116
Rezultat net
-26.978
Angajați
2
Datorii
71.166
Active imobilizate
1.382
Active circulante
206.607
Capitaluri proprii
136.823
Venituri totale
8.116
Cheltuieli totale
34.850
Stocuri
—
Creanțe
206.706
Casă și conturi la bănci
-99
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.545
Rezultat net
-62.695
Angajați
2
Datorii
37.382
Active imobilizate
2.879
Active circulante
198.304
Capitaluri proprii
163.801
Venituri totale
24.545
Cheltuieli totale
86.994
Stocuri
—
Creanțe
195.508
Casă și conturi la bănci
2.796
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-05. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

144.379 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 4 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-05. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

144.379 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeStări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat47.647 lei6.989 lei54.636 lei54.636 lei0 lei
Asigurări sociale55.324 lei8.760 lei64.084 lei64.084 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate22.129 lei3.530 lei25.659 lei25.659 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului144/1259/2025 · Tribunalul Specializat Argeş

Deschisă la 08/05/2025

1 dosar de insolvență

144/1259/2025 Tribunalul Specializat Argeş

Deschidere: 08.05.2025

Practician în insolvență: CASA DE INSOLVENŢĂ KSI IPURL · av.ralucaminza@gmail.com

51 publicări în BPI

Debt record 1127

07/09/2026 · BPI 21 908 din 08/09/2026

Report 1057

12/08/2026 · BPI 21 081 din 27/08/2026

Report 1083

26/08/2026 · BPI 21 081 din 27/08/2026

Report 933

02/07/2026 · BPI 21 081 din 27/08/2026

Judgement 423

21/05/2026 · BPI 15 842 din 15/06/2026

Communication

11/06/2026 · BPI 15 842 din 15/06/2026

Notification 734

28/05/2026 · BPI 14 286 din 29/05/2026

Report 663

12/05/2026 · BPI 12 537 din 13/05/2026

Subpoena

30/04/2026 · BPI 11 490 din 04/05/2026

Report 563

22/04/2026 · BPI 10 585 din 23/04/2026

Debt record 291

25/02/2026 · BPI 5 291 din 26/02/2026

Report 292

25/02/2026 · BPI 5 291 din 26/02/2026

Debt record 07

12/01/2026 · BPI 575 din 13/01/2026

Report 08

12/01/2026 · BPI 575 din 13/01/2026

Report 1503

16/12/2025 · BPI 28 039 din 16/12/2025

Debt record 413

11/04/2025 · BPI 28 039 din 16/12/2025

Judgement 581

13/11/2025 · BPI 27 348 din 09/12/2025

Communication

04/12/2025 · BPI 27 348 din 09/12/2025

Judgement 580

13/11/2025 · BPI 27 339 din 09/12/2025

Communication

04/12/2025 · BPI 27 339 din 09/12/2025

Judgement 487

30/10/2025 · BPI 25 709 din 21/11/2025

Communication

17/11/2025 · BPI 25 709 din 21/11/2025

Subpoena

06/11/2025 · BPI 24 702 din 11/11/2025

Subpoena

06/11/2025 · BPI 24 388 din 06/11/2025

Subpoena

20/10/2025 · BPI 22 794 din 22/10/2025

Subpoena

20/10/2025 · BPI 22 774 din 22/10/2025

Subpoena

21/10/2025 · BPI 22 774 din 22/10/2025

Subpoena

03/10/2025 · BPI 21 736 din 08/10/2025

Subpoena

03/10/2025 · BPI 21 706 din 08/10/2025

Claim 1/29/98584

18/09/2025 · BPI 20 816 din 25/09/2025

Subpoena

23/09/2025 · BPI 20 816 din 25/09/2025

Report 1

Dată act indisponibilă · BPI 19 837 din 12/09/2025

Other procedural documents - courts/practitioners

08/09/2025 · BPI 19 837 din 12/09/2025

Report

Dată act indisponibilă · BPI 19 837 din 12/09/2025

Claim 1/29/80447

30/07/2025 · BPI 19 612 din 09/09/2025

Subpoena

09/09/2025 · BPI 19 612 din 09/09/2025

Summons

28/08/2025 · BPI 18 952 din 29/08/2025

Claim 1/29/80447

30/07/2025 · BPI 17 491 din 05/08/2025

Communication

01/08/2025 · BPI 17 491 din 05/08/2025

Subpoena

01/08/2025 · BPI 17 428 din 04/08/2025

Other procedural documents - courts/practitioners

21/07/2025 · BPI 16 915 din 25/07/2025

Debt record

Dată act indisponibilă · BPI 16 910 din 25/07/2025

Debt record

Dată act indisponibilă · BPI 16 354 din 17/07/2025

Conclusion

05/06/2025 · BPI 14 524 din 24/06/2025

Communication

20/06/2025 · BPI 14 524 din 24/06/2025

Report

Dată act indisponibilă · BPI 13 506 din 12/06/2025

Other procedural documents - courts/practitioners

Dată act indisponibilă · BPI 12 387 din 30/05/2025

Report

Dată act indisponibilă · BPI 12 387 din 30/05/2025

Notification

22/05/2025 · BPI 12 034 din 27/05/2025

Conclusion

08/05/2025 · BPI 11 265 din 20/05/2025

Communication

19/05/2025 · BPI 11 265 din 20/05/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37984274
Număr de înregistrare
J3/863/2022
Înmatriculare
11 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J3/863/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
1A Sat Vâlsăneşti, Comuna Muşăteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
1A Vâlsăneşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
14 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CASA DE INSOLVENŢĂ KSI IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AXOM INTERNATIONAL INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.04.2022
Înregistrare fiscală
14 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J03/863/2022
Cod CAEN
1610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT VÂLSĂNEŞTI COM. MUŞĂTEŞTI, , NR.1A, CAMERA NR.3
Cod poștal fiscal
117531
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sat Vâlsăneşti Com. Muşăteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117531
Detalii sediu
camera nr.3
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vâlsăneşti Com. Muşăteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117531
Detalii domiciliu fiscal
camera nr.3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2019
TVA până la
31 ianuarie 2025
Anulare operată la
19 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
5 martie 2025
Publicarea deciziei
5 martie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Vâlsăneşti, Comuna MuşăteştiCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI