Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L.

AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L.

CUI 39744367 · SRL· Sat Agigea, Comuna Agigea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L. are sediul în Sat Agigea, Comuna Agigea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 224,6 K lei, față de 191,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-22,7%

Marja netă calculată este -22,7% în 2025, față de -1,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,2%

Datoriile raportate sunt 525,6 K lei în 2025, față de 452,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025224,6 K lei+17,3% față de anul anterior2021: 78.3092022: 158.8822023: 183.7382024: 191.4552025: 224.621
Rezultat net 2025-51,1 K lei-1.646,5% față de anul anterior2020: -7.6462021: 54.3372022: 147.7992023: 120.3752024: -2.9232025: -51.051
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025248 K lei-17,1% față de anul anterior2020: -20.5782021: 33.7602022: 181.5592023: 301.9332024: 299.0102025: 247.959
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112 K225 K—20202021: 78,3 K lei78,3 K20212022: 158,9 K lei158,9 K20222023: 183,7 K lei183,7 K20232024: 191,5 K lei191,5 K20242025: 224,6 K lei224,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-22,7%35,1%93%Mediana sectorului (2025): 2% · n=9220202021: 69,4%69,4%20212022: 93%93%20222023: 65,5%65,5%20232024: -1,5%-1,5%20242025: -22,7%-22,7%2025

Cifra de afaceri: +17,3% față de anul anterior. Marja netă: -22,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii248 K lei-17,1% față de anul anterior
Datorii525,6 K lei+16,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri183,7 K lei191,5 K lei224,6 K lei+17,3% față de anul anterior
Rezultat net120,4 K lei-2,9 K lei-51,1 K lei-1.646,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii301,9 K lei299 K lei248 K lei-17,1% față de anul anterior
Datorii366,2 K lei452,1 K lei525,6 K lei+16,2% față de anul anterior
Creanțe72,5 K lei29,2 K lei33,8 K lei+15,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-22,7%2%n=92-1,5%2,6%n=96
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,1%-5,4%n=9818,5%-2,1%n=106
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32%104,1%n=9827,9%101,3%n=106
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)92,1%34,3%n=9892,6%27,7%n=106
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,1%-0,1%n=98-0,2%-0,2%n=106
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-20,6%4,2%n=65-1%1,4%n=72
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,25×0,49×n=1440,26×0,5×n=155
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36054,1 zile44,62 zilen=7254,91 zile40,54 zilen=71
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360147,62 zile158,6 zilen=68106,02 zile183,55 zilen=64
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați224.621 lei124.975 lein=52191.455 lei108.574 lein=54

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.621
Rezultat net
-51.051
Angajați
1
Datorii
525.608
Active imobilizate
1.510.447
Active circulante
129.713
Capitaluri proprii
247.959
Venituri totale
230.429
Cheltuieli totale
279.290
Stocuri
92.105
Creanțe
33.754
Casă și conturi la bănci
3.854
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
866.593
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.455
Rezultat net
-2.923
Angajați
1
Datorii
452.145
Active imobilizate
1.498.577
Active circulante
119.171
Capitaluri proprii
299.010
Venituri totale
191.744
Cheltuieli totale
193.038
Stocuri
56.382
Creanțe
29.200
Casă și conturi la bănci
33.589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
866.593
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.738
Rezultat net
120.375
Angajați
1
Datorii
366.197
Active imobilizate
1.461.143
Active circulante
86.805
Capitaluri proprii
301.933
Venituri totale
183.738
Cheltuieli totale
61.801
Stocuri
—
Creanțe
72.453
Casă și conturi la bănci
14.352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
879.818
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.882
Rezultat net
147.799
Angajați
1
Datorii
501.615
Active imobilizate
1.302.592
Active circulante
260.400
Capitaluri proprii
181.559
Venituri totale
158.882
Cheltuieli totale
7.967
Stocuri
—
Creanțe
57.536
Casă și conturi la bănci
202.864
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
879.818
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.309
Rezultat net
54.337
Angajați
—
Datorii
200.333
Active imobilizate
1.010.501
Active circulante
107.642
Capitaluri proprii
33.760
Venituri totale
80.373
Cheltuieli totale
23.866
Stocuri
—
Creanțe
30.742
Casă și conturi la bănci
76.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
884.050
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-7.646
Angajați
—
Datorii
375.101
Active imobilizate
372.126
Active circulante
866.447
Capitaluri proprii
-20.578
Venituri totale
48.250
Cheltuieli totale
55.896
Stocuri
—
Creanțe
837.271
Casă și conturi la bănci
29.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
884.050
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39744367
Număr de înregistrare
J13/2264/2018
Înmatriculare
10 august 2018
EUID
ROONRC.J13/2264/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE IORGA 26 Sat Agigea, Comuna Agigea Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NICOLAE IORGA 26 Agigea CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 august 2018
Înregistrare fiscală
11 iunie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOLAT IONELA-CĂTĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.2018
Înregistrare fiscală
13 august 2018
Număr registrul comerțului
J13/2264/2018
Cod CAEN
312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT AGIGEA COM. AGIGEA, STR. NICOLAE IORGA, NR.26, LOT 1, CAMERA 1
Strada sediului
Str. Nicolae Iorga
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sat Agigea Com. Agigea
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
LOT 1, CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Iorga
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Agigea Com. Agigea
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
LOT 1, CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0311 Rev. 2Pescuitul maritim

CAEN 0312 Rev. 2Pescuitul în ape dulci

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Agigea, Comuna AgigeaCAEN 0312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI