Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/B A U BIROU DE ARHITECTURA SI URBANISM SRL

B A U BIROU DE ARHITECTURA SI URBANISM SRL

CUI 2876717 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

B A U BIROU DE ARHITECTURA SI URBANISM SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 105,1 K lei, față de 86,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut55%

Marja netă calculată este 55% în 2025, față de -79,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4%

Datoriile raportate sunt 840,3 K lei în 2025, față de 875,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025105,1 K lei+21,5% față de anul anterior2020: 54.7682021: 71.2702022: 90.4992023: 95.4592024: 86.4652025: 105.095
Rezultat net 202557,8 K leiTrecere pe profit2020: -4.6462021: -26.0792022: -5.7712023: -8.4272024: -68.7762025: 57.839
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 2025-191,2 K leiDeficit de capital redus cu 23,2%2020: -140.0292021: -166.1082022: -171.8792023: -180.3062024: -249.0822025: -191.243
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K105 K2020: 54,8 K lei54,8 K20202021: 71,3 K lei71,3 K20212022: 90,5 K lei90,5 K20222023: 95,5 K lei95,5 K20232024: 86,5 K lei86,5 K20242025: 105,1 K lei105,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-79,5%-12,3%55%2020: -8,5%-8,5%20202021: -36,6%-36,6%20212022: -6,4%-6,4%20222023: -8,8%-8,8%20232024: -79,5%-79,5%20242025: 55%55%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: +21,5% față de anul anterior.Marjă netă 55% · +134,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-249,1 K lei
2025-191,2 K lei

Datorii raportate

2024875,5 K lei
2025840,3 K lei

Disponibilități bănești

20241,4 K lei
202545 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri95,5 K lei86,5 K lei105,1 K lei+21,5% față de anul anterior
Rezultat net-8,4 K lei-68,8 K lei57,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-180,3 K lei-249,1 K lei-191,2 K leiDeficit de capital redus cu 23,2%
Datorii849,7 K lei875,5 K lei840,3 K lei-4% față de anul anterior
Creanțe104,7 K lei95,3 K lei84,4 K lei-11,4% față de anul anterior
Angajați22—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă55%-79,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)8,9%-11%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Vânzări per angajat—43.233 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-29,5%-39,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)129,5%139,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate80%84,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale0,15×0,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări289 zile396,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Stocuri în zile de vânzări1,3 zile1,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,3 zile (n=1.974) · 2024: 3,4 zile (n=2.067)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.095
Rezultat net
57.839
Angajați
—
Datorii
840.332
Active imobilizate
519.335
Active circulante
129.754
Capitaluri proprii
-191.243
Venituri totale
105.251
Cheltuieli totale
43.351
Stocuri
374
Creanțe
84.372
Casă și conturi la bănci
45.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.465
Rezultat net
-68.776
Angajați
2
Datorii
875.528
Active imobilizate
529.482
Active circulante
96.964
Capitaluri proprii
-249.082
Venituri totale
87.866
Cheltuieli totale
155.764
Stocuri
279
Creanțe
95.276
Casă și conturi la bănci
1.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.459
Rezultat net
-8.427
Angajați
2
Datorii
849.668
Active imobilizate
544.118
Active circulante
125.244
Capitaluri proprii
-180.306
Venituri totale
95.507
Cheltuieli totale
102.978
Stocuri
—
Creanțe
104.716
Casă și conturi la bănci
20.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.499
Rezultat net
-5.771
Angajați
2
Datorii
881.416
Active imobilizate
557.489
Active circulante
152.048
Capitaluri proprii
-171.879
Venituri totale
90.499
Cheltuieli totale
95.365
Stocuri
—
Creanțe
98.739
Casă și conturi la bănci
53.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.270
Rezultat net
-26.079
Angajați
2
Datorii
878.042
Active imobilizate
572.758
Active circulante
139.176
Capitaluri proprii
-166.108
Venituri totale
71.270
Cheltuieli totale
96.636
Stocuri
—
Creanțe
82.991
Casă și conturi la bănci
56.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.768
Rezultat net
-4.646
Angajați
2
Datorii
873.854
Active imobilizate
588.027
Active circulante
145.798
Capitaluri proprii
-140.029
Venituri totale
55.168
Cheltuieli totale
59.301
Stocuri
—
Creanțe
73.847
Casă și conturi la bănci
71.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2876717
Număr de înregistrare
J12/797/1992
Înmatriculare
19 februarie 1992
EUID
ROONRC.J12/797/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GEORGES CLEMENCEAU 3 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGES CLEMENCEAU 3 CLUJ-NAPOCA CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 1993
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0264431104 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORDA ADRIAN-ZENO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
B A U BIROU DE ARHITECTURA SI URBANISM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.1993
Înregistrare fiscală
1 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J12/797/1992
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GEORGES CLEMENCEAU, NR.3
Cod poștal fiscal
400021
Strada sediului
Str. Georges Clemenceau
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400021
Strada domiciliului fiscal
Str. Georges Clemenceau
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400021

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada Georges ClemenceauCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI