Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/B & D AGRO PLANT INVEST SRL

B & D AGRO PLANT INVEST SRL

CUI 28205502 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

B & D AGRO PLANT INVEST SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 998,8 K lei, față de 988 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât16,1%

Marja netă calculată este 16,1% în 2025, față de 18,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+28,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025998,8 K lei+1,1% față de anul anterior2020: 416.2272021: 567.9282022: 694.4972023: 869.8662024: 988.0222025: 998.805
Rezultat net 2025160,4 K lei-11,3% față de anul anterior2020: -5.7962021: -1.2372022: 146.0892023: 218.1182024: 180.8102025: 160.423
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 52023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025367,1 K lei-5,3% față de anul anterior2020: -156.3412021: -157.5792022: -11.4902023: 206.6282024: 387.4392025: 367.051
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0499 K999 K2020: 416,2 K lei416,2 K20202021: 567,9 K lei567,9 K20212022: 694,5 K lei694,5 K20222023: 869,9 K lei869,9 K20232024: 988 K lei988 K20242025: 998,8 K lei998,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,4%11,8%25,1%Mediana sectorului (2025): 6% · n=1462020: -1,4%-1,4%20202021: -0,2%-0,2%20212022: 21%21%20222023: 25,1%25,1%20232024: 18,3%18,3%20242025: 16,1%16,1%2025

Cifra de afaceri: +1,1% față de anul anterior. Marja netă: 16,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii367,1 K lei-5,3% față de anul anterior
Datorii280 K lei-10,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri869,9 K lei988 K lei998,8 K lei+1,1% față de anul anterior
Rezultat net218,1 K lei180,8 K lei160,4 K lei-11,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii206,6 K lei387,4 K lei367,1 K lei-5,3% față de anul anterior
Datorii252,9 K lei312,9 K lei280 K lei-10,5% față de anul anterior
Creanțe174,6 K lei357,1 K lei458,5 K lei+28,4% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,1%6%n=14618,3%6,5%n=1.118
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)56,7%18,7%n=15055,3%21%n=1.225
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)43,3%74,5%n=15044,7%46,6%n=1.225
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,5%49%n=15040,5%39,8%n=1.225
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,8%1,3%n=15025,8%0%n=1.225
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive43,7%13,3%n=12346,7%5%n=1.174
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,81×0,61×n=2041,33×1,03×n=1.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360165,25 zile54,05 zilen=132130,11 zile131,88 zilen=969
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,01 zile78,25 zilen=1150,32 zile107,9 zilen=795
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați249.701 lei202.942 lein=92197.604 lei162.134 lein=612

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
998.805
Rezultat net
160.423
Angajați
4
Datorii
280.000
Active imobilizate
139.350
Active circulante
507.701
Capitaluri proprii
367.051
Venituri totale
1.000.235
Cheltuieli totale
815.584
Stocuri
35
Creanțe
458.468
Casă și conturi la bănci
49.198
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
988.022
Rezultat net
180.810
Angajați
5
Datorii
312.862
Active imobilizate
283.383
Active circulante
416.918
Capitaluri proprii
387.439
Venituri totale
998.204
Cheltuieli totale
796.361
Stocuri
870
Creanțe
357.088
Casă și conturi la bănci
58.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
869.866
Rezultat net
218.118
Angajați
5
Datorii
252.893
Active imobilizate
232.759
Active circulante
226.762
Capitaluri proprii
206.628
Venituri totale
869.901
Cheltuieli totale
643.258
Stocuri
728
Creanțe
174.568
Casă și conturi la bănci
51.466
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
694.497
Rezultat net
146.089
Angajați
5
Datorii
426.645
Active imobilizate
129.809
Active circulante
285.346
Capitaluri proprii
-11.490
Venituri totale
694.544
Cheltuieli totale
541.510
Stocuri
274
Creanțe
159.770
Casă și conturi la bănci
125.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.928
Rezultat net
-1.237
Angajați
5
Datorii
480.753
Active imobilizate
125.036
Active circulante
198.138
Capitaluri proprii
-157.579
Venituri totale
567.982
Cheltuieli totale
563.540
Stocuri
8.822
Creanțe
112.452
Casă și conturi la bănci
76.864
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
416.227
Rezultat net
-5.796
Angajați
5
Datorii
539.593
Active imobilizate
133.129
Active circulante
250.123
Capitaluri proprii
-156.341
Venituri totale
416.269
Cheltuieli totale
417.981
Stocuri
134.677
Creanțe
77.920
Casă și conturi la bănci
37.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3112.739 lei5.652 lei4.954 lei224 lei1.909 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28205502
Număr de înregistrare
J2011003242403
Înmatriculare
18 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011003242403
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea CRICOVUL DULCE 1 N16 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea CRICOVUL DULCE 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2011
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0727745902 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU NATALIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
B & D AGRO PLANT INVEST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2011
Înregistrare fiscală
21 martie 2011
Număr registrul comerțului
J2011003242403
Cod CAEN
119
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0727745902 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA CRICOVUL DULCE, NR.1, PARTER, BL.N16, SC.1, AP.1
Cod poștal fiscal
41521
Strada sediului
Aleea Cricovul Dulce
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41521
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Aleea Cricovul Dulce
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41521
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
24 octombrie 2012
Perioada 2: TVA de la
22 martie 2011
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0112 Rev. 3Cultivarea orezului

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0114 Rev. 3Cultivarea trestiei de zahăr

CAEN 0115 Rev. 3Cultivarea tutunului

CAEN 0116 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru fibre textile

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0126 Rev. 3Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0127 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor

CAEN 0128 Rev. 3Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 1041 Rev. 3Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1061 Rev. 3Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1062 Rev. 3Fabricarea amidonului și a produselor din amidon

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1073 Rev. 3Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar

CAEN 1081 Rev. 3Fabricarea zahărului

CAEN 1082 Rev. 3Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 3Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 3Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Aleea Cricovul DulceCAEN 0119
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI