Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BABY BLUE FASHION SRL

BABY BLUE FASHION SRL

CUI 31390566 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

BABY BLUE FASHION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2020.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202046,3 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2020-95,5 K leiFără an comparabil
Angajați 20201Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2020-595,5 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2020 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate023 K46 K2020: 46,3 K lei46,3 K2020

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-206,4%-100,9%4,6%2020: -206,4%-206,4%2020Reper 2020: mediana sectorului 4,6% · n=2.648

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-595,5 K lei

Datorii raportate

2020775,4 K lei

Disponibilități bănești

20205,6 K lei

Capital de lucru net

2020—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2020: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2020Ultima variație
Cifră de afaceri46,3 K leiFără an comparabil
Rezultat net-95,5 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-595,5 K leiFără an comparabil
Datorii775,4 K leiFără an comparabil
Creanțe46,6 K leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2020
Marjă netă-206,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2020: 4,6% (n=2.648)

Rezultat / active (A+B)-53,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2020: 0% (n=2.285)

Vânzări per angajat46.290 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2020: 38.448 lei (n=2.061)

Capital și îndatorare

Indicator2020
Capitaluri proprii / active (A+B)-331%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 17,4% (n=2.287)

Datorii / active (A+B)431%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 59,8% (n=2.287)

Ponderea activelor imobilizate20,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2020: 24% (n=2.287)

Active circulante / datorii totale0,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2020: 0,91× (n=3.383)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2020
Creanțe în zile de vânzări362,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2020: 57,3 zile (n=2.247)

Stocuri în zile de vânzări705,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2020: 70,6 zile (n=1.888)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.290
Rezultat net
-95.537
Angajați
1
Datorii
775.358
Active imobilizate
36.952
Active circulante
142.950
Capitaluri proprii
-595.456
Venituri totale
57.916
Cheltuieli totale
151.750
Stocuri
90.689
Creanțe
46.624
Casă și conturi la bănci
5.637
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2021-06-29Sursa bilanțului 2020Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2020.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 18875/3/20232023-06-20 · Tribunalul BUCURESTI · Debitor

cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completului 17CC cf. disp.art.134 al.3 din ROIIJ · Fond

8 termene · ultima soluție: Admite cererea

2025-01-23 · 09:00

Admite cererea

În baza art. 174 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, închide procedura insolvenţei împotriva debitoarei Baby Blue Fashion SRL. Dispune radierea debitoarei din Registrul Comerţului Bucureşti. În baza art. 179 din Legea nr. 85/2014, sentinţa de închidere a procedurii va fi notificată Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Bucureşti şi Oficiului Registrului Comerţului Bucureşti de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pentru efectuarea menţiunii. În baza art. 180 din Legea nr.85/2014, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri ori responsabilităţi faţă de procedură, debitoare şi averea sa, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari sau asociaţi. Prezenta sentinţă va fi notificată tuturor creditorilor debitoarei prin publicarea ei în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Dispune plata către lichidatorul judiciar C.I.I. Gorgoi Stelian a sumei de 6000 lei exclusiv T.V.A., reprezentând onorariu, precum şi a cheltuielilor de procedură, din fondul prevăzut la art. 39 alin. 4 din Legea nr. 85/2014, conform şi în limita prevederilor statutare. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, care va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 23.01.2025.

Document: Hotarare 224/2025 · 2025-01-23

2024-09-05 · 09:00

Repus pe rol

În temeiul art. 400 Cod procedură civilă, repune cauza pe rol. Pune în vedere lichidatorului judiciar să ataşeze dovada demersurilor efectuate privind identificarea faptică şi starea autovehiculului care figurează în evidenţele debitoarei. Acordă termen de judecată la data de 23.01.2025, ora 9:00, în şedinţă publică, cu citarea părţilor prin B.P.I. şi cu citarea creditorilor conform art. 174 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 05.09.2024.

Document: incheieredesedinta · 2024-09-05

2024-02-15 · 09:00

Încheiere

pentru continuarea procedurii, în vederea soluţionării în mod definitiv a acţiunii întemeiate pe art 169 din Legea 85/2014, amână cauza

Document: incheieredesedinta · 2024-02-15

2023-09-21 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea. În temeiul art. 145 alin. 1 raportat la art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitorului. În temeiul art. 85 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 ridică dreptul de administrare al debitorului şi dispune dizolvarea acestuia. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului, în sarcina lichidatorului judiciar. Pune în vedere debitorului că este obligat să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitorul nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 06.11.2023; b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – 16.11.2023; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 11.12.2023. d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 21.11.2023. Numeşte lichidator judiciar provizoriu la solicitarea debitoarei practicianul în insolvenţă CII GORGOI STELIAN care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014 cu o remuneraţie provizorie de 6000 lei exclusiv TVA din averea debitorului. În temeiul art. 147 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 100 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze demersuri în scopul identificării bunurilor debitoarei la direcţia de impozite şi taxe locale de la sediul actual al debitoarei, de la punctele de lucru şi de la sediile anterioare, la ANCPI şi DRPCIV. Pune în vedere lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declara?iilor de crean?e, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti, cât ?i în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta letrica ce va fi indicata de acesta prin notificare. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii proceduri

Document: incheieredesedinta · 2023-09-21

2023-09-14 · 09:00

Amână pronunţarea

Amâna pronun?area pentru 21.09.2023. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14.09.2023

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-09-14

2023-08-16 · 09:00

Amână cauza

Având în vedere că prin Hotărârea nr. 4 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti din data de 20.06.2023, s-a decis amânarea dosarelor aflate pe rolul completelor de judecată, cu excepţia anumitor cauze cu caracter urgent, iar cauza de faţă nu se regăseşte în această categorie a cauzelor cu caracter urgent, instanţa va dispune amânarea cauzei.

Document: incheieredesedinta · 2023-08-16

2023-07-25 · 09:00

Încheiere

Având în vedere că prin Hotărârea nr. 4 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti din data de 20.06.2023, s-a decis amânarea dosarelor aflate pe rolul completelor de judecată, cu excepţia anumitor cauze cu caracter urgent, iar cauza de faţă nu se regăseşte în această categorie a cauzelor cu caracter urgent, instanţa va dispune amânarea cauzei.

Document: incheieredesedinta · 2023-07-25

2023-06-29 · 11:00

Încheiere

Având în vedere că, prin hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti, din data de 20.06.2023, s-a decis amânarea dosarelor aflate pe rolul completelor de judecată, cu excepţia anumitor cauze cu caracter urgent, iar cauza de fată nu se regăseste în această categorie a cauzelor cu caracter urgent, instanta amână cauza si acordă termen.

Document: incheieredesedinta · 2023-06-29

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31390566
Număr de înregistrare
J40/3649/2013
Înmatriculare
20 martie 2013
EUID
ROONRC.J40/3649/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNGULEŢU 6 D14 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
C.I.I. GORGOI STELIAN
reprezentant al persoanei juridice
GORGOI STELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BABY BLUE FASHION SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 29.01.2025
Înregistrare fiscală
21 martie 2013
Număr registrul comerțului
J40/3649/2013
Cod CAEN
1413
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALEEA LUNGULEŢU, NR.6, BL.D14, SC.7, ET.1, AP.264
Cod poștal fiscal
21507
Strada sediului
Aleea Lunguleţu
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
21507
Strada domiciliului fiscal
Aleea Lunguleţu
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21507

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2013
TVA până la
1 mai 2024
Anulare operată la
8 mai 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 martie 2014
Publicare TVA la încasare
1 aprilie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
3 septembrie 2024
Publicarea deciziei
3 septembrie 2024
Radiere
29 ianuarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2020.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20202021-06-29—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI