Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BABY PROMPT S.R.L.

BABY PROMPT S.R.L.

CUI 34802335 · SRL· Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BABY PROMPT S.R.L. are sediul în Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 63 K lei, față de 52,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,2%

Marja netă calculată este 9,2% în 2025, față de 8,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,3%

Datoriile raportate sunt 18,3 K lei în 2025, față de 17 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202563 K lei+20,4% față de anul anterior2020: 84.9802021: 66.7302022: 66.2852023: 75.0002024: 52.3402025: 63.010
Rezultat net 20255,8 K lei+29,5% față de anul anterior2020: 1.5292021: -6.2432022: 5032023: -7.5912024: 4.4542025: 5.769
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20253,1 K lei+250% față de anul anterior2020: 6.8382021: 5942022: 1.0972023: -6.4942024: -2.0402025: 3.059
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate042 K85 K2020: 85 K lei85 K20202021: 66,7 K lei66,7 K20212022: 66,3 K lei66,3 K20222023: 75 K lei75 K20232024: 52,3 K lei52,3 K20242025: 63 K lei63 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,1%-0,5%9,2%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 1,8%1,8%20202021: -9,4%-9,4%20212022: 0,8%0,8%20222023: -10,1%-10,1%20232024: 8,5%8,5%20242025: 9,2%9,2%2025

Cifra de afaceri: +20,4% față de anul anterior. Marja netă: 9,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,1 K lei+250% față de anul anterior
Datorii18,3 K lei+7,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri75 K lei52,3 K lei63 K lei+20,4% față de anul anterior
Rezultat net-7,6 K lei4,5 K lei5,8 K lei+29,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-6,5 K lei-2 K lei3,1 K lei+250% față de anul anterior
Datorii21,8 K lei17 K lei18,3 K lei+7,3% față de anul anterior
Creanțe1,9 K lei2,7 K lei1,6 K lei-39,7% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,2%3,7%n=30.4908,5%3,5%n=32.629
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive188,6%26,7%n=25.155—21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×0,8×n=37.8800,86×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,28 zile61,23 zilen=29.16218,54 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36049,13 zile5,37 zilen=16.0951,75 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați63.010 lei278.223 lein=25.89652.340 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.010
Rezultat net
5.769
Angajați
1
Datorii
18.251
Active imobilizate
—
Active circulante
20.957
Capitaluri proprii
3.059
Venituri totale
63.187
Cheltuieli totale
56.805
Stocuri
8.599
Creanțe
1.625
Casă și conturi la bănci
10.733
Cheltuieli în avans
353
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.340
Rezultat net
4.454
Angajați
1
Datorii
17.016
Active imobilizate
—
Active circulante
14.623
Capitaluri proprii
-2.040
Venituri totale
52.340
Cheltuieli totale
47.467
Stocuri
255
Creanțe
2.695
Casă și conturi la bănci
11.673
Cheltuieli în avans
353
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.000
Rezultat net
-7.591
Angajați
2
Datorii
21.769
Active imobilizate
—
Active circulante
15.275
Capitaluri proprii
-6.494
Venituri totale
75.000
Cheltuieli totale
81.906
Stocuri
255
Creanțe
1.875
Casă și conturi la bănci
13.145
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.285
Rezultat net
503
Angajați
1
Datorii
11.118
Active imobilizate
1.583
Active circulante
10.632
Capitaluri proprii
1.097
Venituri totale
66.285
Cheltuieli totale
65.163
Stocuri
350
Creanțe
1.975
Casă și conturi la bănci
8.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.730
Rezultat net
-6.243
Angajați
2
Datorii
7.403
Active imobilizate
3.482
Active circulante
4.515
Capitaluri proprii
594
Venituri totale
92.810
Cheltuieli totale
98.386
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.515
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.980
Rezultat net
1.529
Angajați
2
Datorii
8.570
Active imobilizate
544
Active circulante
14.864
Capitaluri proprii
6.838
Venituri totale
85.900
Cheltuieli totale
83.537
Stocuri
3.422
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34802335
Număr de înregistrare
J2015000551014
Înmatriculare
22 iulie 2015
EUID
ROONRC.J2015000551014
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLORILOR 5 Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str FLORILOR 5 Vinţu de Jos ALBA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 iulie 2015
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORA IONELA RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BABY PROMPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.2015
Înregistrare fiscală
22 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000551014
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT VINŢU DE JOS COM. VINŢU DE JOS, STR. FLORILOR, NR.5
Cod poștal fiscal
517875
Strada sediului
Str. Florilor
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Vinţu de Jos Com. Vinţu de Jos
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517875
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vinţu de Jos Com. Vinţu de Jos
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517875

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de JosCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI